Petice proti nepravidelnosti rodičovských příspěvků.

Quoted post

Paní Rozlobená

#23 #20

2013-02-20 15:00

Toto opravdu podepsat nemohu!
Myslím si že tato petice Vám stejně bude k ničemu, jelikož stát nedělá nic nezákonného. Dávky dle zákona mají být vyplácené mezi 1. a posledním dnem v měsíci - to úřad práce plní. Dale zde jsou připomínky že Vy musíte platit složeny k určitému datu, to ale ní pádný argument jelikož PPM a RP nejsou určeny na nájem nebo náklady spojené s bydlení či na splácení úvěrů pojistek ap., jsou to peníze určené na potřeby dítěte ( výživa, pleny, oblečení aj.). Tím směřuji i k výši příspěvku v nejnižší výměře činí 3.800 nevím proč si všichni stěžujete že je to málo, dítě Vás měsíčně určitě více jek 3.800 nestojí a pokud ano, stát Vám od minulého roku dává možnost pracovat a zároveň pobírat RP, nehledě na to že po dovršení dvou let dítěte může jít dítě do školky či jeslí na neomezeně dlouho a dítě mladší dvou let na 4. hodiny denně. Vy které tady hovoříte o nesociálním státu se rozhlédněte po vyspělých zemí skoro nikde stát nepodporuje matky déle jak 6 neděl po narození dítěte. Dále co se týče matek samoživitelek ty dostávají od státu další příspěvky ( na bydlení, živobytí aj.)A to vždy individuálně dle potřeby každé.
Věřím že k mému komentáři zde budou negativní ohlasy ale je mi fuk. A jen pro ty které by se snad chtěli ohánět tím že nejsem matka malého dítěte, tak Vás musím bohužel zklamat. Jsem studující matka co pobírá pouze jednu dávku od státu a to RP v nejnižší výši.

Odpovědi


Nepřihlášený uživatel

#25 Re: #20

2013-02-20 15:05:56

#23: Paní Rozlobená - #20

Promiňte ale máte děti? Víte kolik na měsíc stojí pleny, sunar, kosmetika, oblečení? S 3.800 by si  maminka samoživitelka opravdu nevystačila...


Nepřihlášený uživatel

#28 Re: #20

2013-02-20 15:13:26

#23: Paní Rozlobená - #20

No nevím, ale předpokládám, že jsi máma malého dítěte, která má dobře fungujícího muže, popřípadě úžasné rodiče, kteří pomáhají... Jestli jsi samoživitelka bez podpory kohokoli, tak tě neskutečně obdivuji, že vystačíš s 3800,- na měsíc... Zjisti si prosím tě, kolik dostávají samoživitelky od sociálky na bydlení a další potřeby, než začneš takhle pitomě kecat... Pokud bys totiž byla v situaci jako spousta z nás, kdy nemáš nikoho na hlídání, abys mohla jít do školy a nestojí za tebou někdo, kdo ti finance na živobytí obstará, pak bys mluvila jinak. Buď šťastná, že můžeš žít tak, že všechny peníze z mateřské využiješ jen a jen pro své dítě a nemusíš přemýšlet jak to udělat, abys zaplatila bydlení, energie, vodu a teplo, oblékla dítě, měla vše materiální, co potřebuje a zároveň abys nepřemýšlela, jestli ti zbyde na jídlo a těch pár věcí, které potřebuješ i ty!


Nepřihlášený uživatel

#57 Re: #20

2013-02-20 20:34:08

#23: Paní Rozlobená - #20

asi máte dost peněz a živitele k tomu


Nepřihlášený uživatel

#67 Re: #20 jne pro upřeněníí

2013-02-20 22:06:57

#23: Paní Rozlobená - #20 

 

RD je náhrada mzdy matky není určeno na dítě tak mi to bylo řečeno na UP,kde jsme se tazala proč mám na dvojčata pouze 7800,- a nemohu dostat žádný příspěvek.Milá paní mám 3 malé děti a opravdu mě nikde v práci nevemou a pokud je dám do školky tak mě to bude stát měsíčně 3,5 tis.a kolik si asi tak vydělám,když zde není podporaovaný zkracený úvazek. Ale chtěla jsme jen objasnit ten RD že je to pro Vás ne pro dítě a asi většina znás platí z vyplaty nájmy a ostatní náklady.

Nepřihlášený uživatel

#77

2013-02-21 00:33:50

Dobře..vidím, že pokud jste studující matka..tak přepokládám, že nejste samoživitelka..protože..pochybuji, že zaplatíte ze 3800,- pleny, mléko, oblečení, kosmetiku, atd.. potřeby dítěte stojí rozhodně více...ano když se podíváme na jiné státy..tak samozřejmě matky chodí o dost dříve do práce..ale děláte si srandu, že chcete srovnávat např. NĚMECKO/ČR v tom, že matky chodí dříve do práce a u nás ne? A víte vlastně proč..např. na Mostecku..je jedna z největších nezaměstnaností u nás..na každé místo se hlásí několik desítek lidí..přijímají se hlavně lidé bez dětí a to bych mohla pokračovat donekonečna...zkrátka..u nás maminky nemají šanci nebo minimální....jít při malém dítěti na poloviční úvazek tak jak to je třeba v Německu...a co teprve školky...ty jsou přeplněné..atd atd...žijete si nejspíš trochu jinak..než maminky, které opustí chlap a např. jim neplatí ani výživné..takže ony se opravdu na stát spoléhat musí...a co teď mají dělat..když stát, který by měl podporovat když né rodiny, tak rodiče a děti..na ně se*e? No Mějte si svůj negativní názor..ale hlava mi to nebere...!

paní co je za socku

#90 Re: #20

2013-02-21 12:06:29

#23: Paní Rozlobená - #20

no tak to nejspíš máte boháte rodiče a hlídání pro malé tak proč sem lezete když to nechcete podepsat chytrý lidi co si na ně hrajou mám nejraději


Nepřihlášený uživatel

#93 Re: RADKA

2013-02-21 12:12:25

no panecku a mohu se optat kdopak za vas plati najem a studia?slecinko ja mit za prdeli rodice kteri mi ten luxus dopreji,tak taky vyziju z nejnizsi materskou.jeste mi reknete ,kdyz jste sezrala moudrost sveta,jak to maji delat matky ktere maji podnajem bez trvaleho pobytu?pac ten vam dnes jentak nikdo neda.a bez trvalaku nemate narok na prispevek na bydleni.a dal to rozepisovat nebudu pac bych tu stravila mladi.takze mila slecinko koukejte se do ucebnic,nechte se dotovat rodici a starejte se o miminko a debaty pro dospely nechte dospelym.


 

lucka taborikova

#95 Re: #20

2013-02-21 12:29:13

#23: Paní Rozlobená - #20

umě jste opravdouvá kráva fakt bych vas chtela videt jak vyzije s nejmensi materskou pokud nemate rodicě za zady a nebo nejste lixusni stetka


Nepřihlášený uživatel

#104 Re: #20

2013-02-21 13:02:14

#23: Paní Rozlobená - #20

Jak si mám přivydělat, když nemám hlídání? A už vidím, jak mi ve školce, či jeslích vezmou dvouměsíční miminko! Nehledě nato, že bohužel kapacita školek není neomezená a na soukromou fakt nemám. Pokavad budu mít za zadkem někoho, kdo mě bude dotovat, jako pravděpodobně i Vás, tak si pak budu moci dovolit použít dávky jen a jen na dítě! A Vy pokavad jste studující matka, jak platíte nájem, ostatní poplatky, jídlo a další? Pomáhají Vám rodiče a tady na nás akorát nevhodně machrujete.......

taky mám děti

#107 Re: #20

2013-02-21 13:14:09

#23: Paní Rozlobená - #20

souhlasím s vámi taky si myslím že je to k ničemu zajímalo by mne kolik těchto rozzlobených maminek bylo u voleb když se rozhodovalo kdo tu bude vládnout to je totiž jediná možnost jak to změnit ne sedět doma na PC -což taky stojí peníze které mohou ušetřit pro dítě - a když jsou volby tak říct já na to kašlu


Nepřihlášený uživatel

#112 Re: #20

2013-02-21 13:33:50

#23: Paní Rozlobená - #20

Milá paní, předpokládám, že vás z největší pravděpodobností živí rodiče a také u nich bydlíte. Protože to co jste teď napsala, by jste jinak nemyslela vážně!!!! Ano pracovat můžeme a kdo nám pohlídá dítě? Školka, která je přeplněná, kde mnohdy nevezmou ani tříleté dítě, nebo snad chůva na kterou prostě nevyděláme, případně pracující babičky a dědečkové, kteří si musí vydělávat na sebe.

V neposlední řadě, pokud chce člověk bydlet a neskončit na ulici, tak musí také platit nájem, elektřinu, plyn apod. A ukažte mi chlapa, který to zvládne všechno sám s příjmem cca 14.000,--, když jen hypotéka je 8.000,-- a kde je zbytek. A to nemáme nárok na dětské přídavky, příspěvek na bydlení apod. Takže jak vy říkáte peníze jsou sice určené pro děti, ale musíme s tím zaplatit i jiné potřeby pro děti, jako je např. voda, bydlení. Předpokládám, že nikdo, kdo tady píše neuvžívá tyto peníze na hospodu, chlast cigarety, ale zásadně pro potřeby dítěte a to dítě taky musí něco jíst, pít, musi být čisté, oblečené apod.

Už vás vidím, jak  celý měsíc vyžijete s 3.800,--, když zaplatíte běžné měsíční platby!!!!!!!!!!!


Nepřihlášený uživatel

#125 Re: #20

2013-02-21 14:13:37

#23: Paní Rozlobená - #20

A co maminka dvojčat? Má stejný peníze jako maminka jednoho dítěte !!! Takže 3800 krát dva =7600!!!


Nepřihlášený uživatel

#128 Re: #20

2013-02-21 14:40:06

#23: Paní Rozlobená - #20

To nemůžete myslet vážně! AD 1. Peněžitá pomoc není příspěvkem na dítě, nýbrž náhrada mzdy matce. Takže co platíte ze mzdy, platí matky z příspěvku. AD 2 3800,- no možná tak na jedno dítě, určitě ne pro dvojčata, trojčata, nebo malé děti s odstupem AD 3. jak mají maminky prosím pracovat, když zde není možnost částečného úvazku, mají kojence a hlídání také něco stojí AD 4 ukažte mi jedinou školku, kde Vám vezmou děti - školky jsou beznadějně plné předškoláků. AD 5 stát? Víte vy vůbec jak je to ve vyspělých zemí? Vždyť příspěvky na dítě leckdy trvají do 27let "dítěte", zde pokud manžel vydělá více jak cca 13tis, máte s veškerou státní pomocí smůlu a můžete jít natrhat hrušky k večeři. První si o tom něco zjistěte, až pak argumentujte. S pozdravem Halinská

nastvana..

#132 Re: #20

2013-02-21 15:06:07

#23: Paní Rozlobená - #20

ano po dovrseni 2let muzeme dat dite pouze do soukrome skolky a cena se pohybuje od 5000do 7000 na mesic myslite ze normalni maminka si tento luxus muze dovolit.Zkuste si spocitat kolik mesicne date za dite pliny, sunar, obleceni, higienicke potreby leky.Vsude se bere k 15 v mesici tak proc by i materske nemohly chodit k jednomu datumu!!!A ze jste studujici matka ktera pobira jen jednu davku tak musite mi asi bohate rodice nebo pritele pochybuji ze byste s 1prijmem vysla !!


Nepřihlášený uživatel

#136 Re: #20deny

2013-02-21 15:37:02

#23: Paní Rozlobená - #20

nikdo vas to podepsat nenuti tak se k tomu ani vyjadrovat nemusite

Rozlobená více než Paní Rozlobená

#152 Re: #20

2013-02-21 17:14:19

#23: Paní Rozlobená - #20

Hm, tak to by mě zajímalo z čeho žijete. Jsem maminka na RP. Vždy jsem myslela na zdaní kolečka a skoro až ve 30 jsme se s mužem rozhodli pro prvního potomka. Manžel pracuje od 19 let, já začala brigádničit od 14 let, pracovat od 22 při studiu na VŠ. Vždy jsem myslela na zadní kolečka....a min. polovinu platu (cca 6000,-/měsíčně ukládala na naše bydlení, které se nám podařilo pořídit cca před 3 roky...dofinancovat jsme museli jak jinak úvěrem). Než jsem šla na rodičovský příspěvek, měla jsem uloženo cca 80000,-. Přestože manžel pracuje (podniká ve stavebnictví jako OSVČ) a já jsem na RP na 3 roky (7600,-/měsíc) tak po zaplacení všech výdajů (energie, voda, plyn a hypotéka a soc. a zdrav. pojištění manžela a životního pojištění) nám zbyde cca 5500,- na vše pro 3 lidi (což neříkám, že by bylo málo). Jenomže nemáme podporu rodiny, nikdo mi do ledničky nenakoupí, nikdo mi nekoupí ani prd na syna a nikdo mi na ostatní poplatky, které jsem uváděla výše, také nepůjčí (myslím tím rodinu, protože do spotřebitelských úvěrů bych v životě nešla--nejsem blázen) O těch nutných výdajích které jsem psala výše bych Vás chtěla ubepečit, že s nejlepším svědomím je platím zejména pro mého syna, protože, kdybych je neplatila a něco se se mnou stalo, tak by syn byl ve 2 letech několiksettisícový dlužník a jaké by byli jeho vyhlídky. Energie s dítětem máme dražší (já si mohu klidně topit na 17 stupňů, ale kvůli dítěti topím na 2, jinak by byl stále nemocný a ještě více peněz než do topení bych dala do léků...ale to je dlouhá debata.

Jinak co se týká podpory od státu....o tom se s Vámi nikdo nehádá. Jen jde prostě o princip, že od státu je rodičovský příspěvek nastaven tímto způsobem a většině maminek (včetně mne) jde o to aby příspěvky chodily pravidelně. A´t se tedy stanový určité datum a je vše vyřešeno

stana

#166 Re: #20

2013-02-21 19:38:16

#23: Paní Rozlobená - #20

presne jak tu uz mnoho maminek reklo.nejspis si vys vydrzuje nejakej blbecek,ktery snasi vase "inteligentni" blaa blaaa blaaaaaaaa....ale jsou tu maminky,ktere nemaji nikoho.ja treba rodice nemam,jsem z detskeho domova,manzela nemam,pritele taky ne.protoze se mi zabil v praci.syn otce ani nepoznal,a kazdy mesic mam mit vse zaplacene do 15teho.jsem hrda na to,ze vse zvladam a nejsem v azylu.mam byt,najem platim,stejne jako elektrinu a penize mam,mam prispevek od statu, a rodicovskou a tech 3800,- mesicne mam ciste jen na jidlo a dite a pleny.jsou nam 2 roky,takze nestaci ze mu uvarim co sobe.a je logicke,ze kdyz jsem uplne sama,tak jsem rada,kdyz penize prijdou jak maji!mimochodem,po otci jsme nic nezdedily,protoze se zabil v mem tehu (7m)a nestihl podepsat podklady,ze on je otcem.


Nepřihlášený uživatel

#183 Re: #20

2013-02-21 21:23:20

#23: Paní Rozlobená - #20

Paní Rozlobená..jste normální??Co to tu melete??Dítě nás nestojí víc jak 3800 měsíčně??Tak počítejte..Pleny..jeden balík 400 kč..Potřebuju minimálně 3 na měsíc..sunar..250 Kč jedna krabice na cca 4-5 dní..spočítejte si to za měsíc..kde je jiné jídlo..oblečení..obutí??Léky a podobně??Vy nejste buď matka a nebo jste blázen..Kam mám dát 16 měsíčního prcka,abych mohla jít do práce..jsem z vesnice..nejbližší jesle jsou 20 km od nás a hlavně přeplněné..můžete mi to vysvětlit??Vy vysokoškolačko??Běžte zpět na základku a naučte se počítat a nebo nepiště nesmysli..tím jste mě teda nakrkla!!!

Kitkat

#215 Re: #20

2013-02-22 13:15:00

#23: Paní Rozlobená - #20

Nevis o cem mluvis, protoze RP neni pro potreby ditete, tak si tu nehraj na chytrou! Stat uvadi ze RP je vyplatou pro matku ne pro potreby ditete. Protoze kdyby to bylo pro potreby ditete tak by vyplaceli  matkam s vicercaty vetsi davky vis!? Takze uz si radsi zalez zpatky ke knizkam a studuj aby jsme tu meli dalsi vysokoskolaky, ktere bez praxe stejne nikdo nezamestna takze pujdou na UP zadat o davky podpory v nezamestanosti. Pak si vzpomenes na tyto chvile kdy jsme resili jak vyzit bez penez a nakrmit dite!!!! Cus


Nepřihlášený uživatel

#224 Re: #20

2013-02-22 18:20:31

#23: Paní Rozlobená - #20

ale je to i najem to vse se do toho pocita a je jim jedno jestli jsou to penize na dite nebo najem spocitaji to vse

dohromady a je jim na urade jedno jestli otec plati alimenty  nebo ne a v lepsim pripade zije s Vami ale je bez prace


Nepřihlášený uživatel

#234 Re: #20

2013-02-23 19:17:13

#23: Paní Rozlobená - #20

Dvouleté dítě vám vemou do školky pouze na 5 dní v měsíci do doby, než mu budou 3 roky...A jestli vy máte školku, kde můžete mít dvouleté dítě neomezeně od rána do večera, tak to vám gratuluji...


Nepřihlášený uživatel

#243 Re: #20

2013-02-26 12:57:08

#23: Paní Rozlobená - #20 

 zřejmě jste mladá husička...protože z něčeho se nájem a to ostatní zaplatit musí,sice RP je na potřeby dítěte,ale pokud je maminka sama tak to musí platit ona z něčeho,a rodiče to rohodně platit nebudou.

Tento příspěvek byl odstraněn jeho autorem (Zobrazit podrobnosti)

2013-03-02 19:06:34