Petice proti nepravidelnosti rodičovských příspěvků.


Nepřihlášený uživatel

#226 Re:

2013-02-22 22:48

#212: -

Vláda: Tak estli si děláte fakana kvůli nám, tak se na to klidně vybodněte. My máme svejch fakanů dost , eště abyse jeden staral vo jiný...


Nepřihlášený uživatel

#227 Re: Re: Re: hospodaření

2013-02-22 22:59

#213: - Re: Re: hospodaření

No ještě že máte přítele... Příště by bylo lepší mít otce děcka. Víte, on i přítel má nějaké limity...


Nepřihlášený uživatel

#228

2013-02-22 23:37

je to cim dal horsi,a nejenom s nepravidelnosti rodicovskych prispevku.....vsechno co se tu deje je jen komedie,ale bohuzel v rukou silencu,tudiz se tomu neda smat...chtelo by to opet defenestraci!!!

Nepřihlášený uživatel

#229

2013-02-22 23:42

Já čumim. Vy nemáte na pleny, gáblík, pudr, nájem, ale na kecání po internetu máte... Laik se diví, oborník žasne!

Nepřihlášený uživatel

#230 Re: Re: #20

2013-02-23 09:07


Nepřihlášený uživatel

#231

2013-02-23 09:13

sem matkou 2deti,rodicak si chodi jak chce a navic z toho nejsem schopna vse zaplatit.hlavne ze oni maji penez jak nasranych

Nepřihlášený uživatel

#232

2013-02-23 11:11

Jsem již věkem za horizontem rodičovských příspěvků. Přesto mi mi není lhostejné, jak banda zkorumpovaných gaunerů zachází s mými dětmi a vnoučaty...

Nepřihlášený uživatel

#233 Re:

2013-02-23 17:30

áááááá......další chytrák, který nepochopil o co tu jde, se našel

 


Nepřihlášený uživatel

#234 Re: #20

2013-02-23 19:17

#23: Paní Rozlobená - #20

Dvouleté dítě vám vemou do školky pouze na 5 dní v měsíci do doby, než mu budou 3 roky...A jestli vy máte školku, kde můžete mít dvouleté dítě neomezeně od rána do večera, tak to vám gratuluji...

tehulka.13

#235 Re:

2013-02-23 23:52

#19: tynuška -

Vám to přišlo pozdě o dva dny a to se rozčilujete ??? O vašem pravopisu ani nemluvím ...


Nepřihlášený uživatel

#236

2013-02-24 12:17

Stát by měl podporovat rodiny s dětmi, a není schopen zřídit v každém městě jesle, natož školky s dostatkem míst pro děti, stát nedá matkám možnost normálně pracovat, stát nedá ani korunu navíc, když jsou děti nemocné, platíme za léky pro děti více, než za léky pro dospělé.....
Tak jednoduše tu almužnu, co měsíčně od státu normální matky pobírají, tu almužnu co má údajně uživit samoživitelku, která platí nájem,pleny, jídlo, oblečení... tu almužnu můžou zasílat včas.....

Nepřihlášený uživatel

#237 Re: Re:

2013-02-24 12:36

#226: - Re:

Nechápu,proč by stát nemohl podpořit děti, když ty děti v dospělosti budou živit stát ze svých daní :D a rapidně vyšší částkou, než kterou byly podpořeny v dětství....z čeho bere vláda tak vysoké platy???? Kde se ty peníze vlastně berou?


Nepřihlášený uživatel

#238 Re:

2013-02-24 13:01

#236: -

No státu na jesle a školky nezbývaj prachy když vydržuje matky na RD 4 roky. Čr má nedejdelší a jednu s nejvyšších RD v Evropě tak co si stěžujete....

 

Déky RD

Belgie 3 měsíce
Bulharsko 6 měsíců
Česko 4 roky
Dánsko 52 týdnů
Estonsko 3 roky
Finsko 158 pracovních dní
Francie 3 roky
Irsko 3 měsíce
Itálie 10 měsíců
Kypr 13 týdnů
Litva 3 roky
Lotyšsko 1 rok
Lucembursko 6 měsíců
Maďarsko 3 roky
Malta 3 měsíce
Německo 12 měsíců
Nizozemí 3 měsíce
Polsko 3 roky
Rakousko 24 měsíců
Rumunsko 2 roky
Řecko 3,5 měsíce
Slovensko 3 roky
Slovinsko 1 rok
Španělsko 3 roky
Švédsko 480 dní
Velká Británie 13 týdnů

Nepřihlášený uživatel

#239 Re: Re:

2013-02-24 16:39

#238: - Re:

To sice máte pravdu, ale některé maminky jim o tu 4 letou variantu ani nestojí....bohužel někdy není jiná možnost. Krom toho, jak už jsem psala zde několikrát, stále se tu najdou lidi, kteří jen blbě připisují své názory které se touto peticí neřeší. Nikomu zde nejde o délku rodičovské a ani o to, jak je RP vysoký, ale o to, že peníze, na kterých jsou rodiče závislí nechodí včas. Asi by Vám také bylo nepříjemné nedostat výplatu v termínu. Tak už tak blbě nekecejte a nechte si ty své chytré názory pro diskuzy, která se týká Vás osobně.........Děkuji


Nepřihlášený uživatel

#240 Re: Re: Re:

2013-02-25 17:50

#239: - Re: Re:

Mě se ale tato petice týká jsem na RD ale nestěžuji si jako některé chudinky tady..... pokud mám dítě musím mít chtě nechtě vetší finanční rezervu jinak jsem nezodpovědná kráva co se o své dítě neumí postarat... pokud na to nemám tak si děcko nepořizuji....


Nepřihlášený uživatel

#241

2013-02-25 21:38

Ano, schvaluju tuto petici proto že na nás neberou ohled na naše děti že žijou rodičovského přispěvku jak máme vysvětlit dětem že není vem te si to na vědomí!!
Alena

#242

2013-02-26 11:57

Vážení, děkuji všem kteří pochopili proč je tato petice založená. Nejde o výši, délku rodičovské "dovolené". Jde o pravidelnost...nastavit termín výplat. Nic víc...nic míň. A popravdě s termínem výplat dávek ať už rodičovské...nebo nemocenské, nebo jiné má potíže mnoho lidí.
Doufám, že se nám povede, alespoň s něčím pohnout.

A prosím odpusťte si komentáře typu nedělám si dítě, když na to nemám.....o to tu přeci vůbec nejde.
A ještě jednu poznámku si dovolím. S délkou máte pravdu, ALE třeba v Belgii, která má dobu nejkratší....víte kolik tam stojí chůva na celý den???? cca 2 Eura! a Víte kolik v ČR????

Nepřihlášený uživatel

#243 Re: #20

2013-02-26 12:57

#23: Paní Rozlobená - #20 

 zřejmě jste mladá husička...protože z něčeho se nájem a to ostatní zaplatit musí,sice RP je na potřeby dítěte,ale pokud je maminka sama tak to musí platit ona z něčeho,a rodiče to rohodně platit nebudou.


Nepřihlášený uživatel

#244

2013-02-27 14:42

Co k tomu dodat....je to smutné, že jsou jim maminky dětí, které jednou budou také vydělávat na dluhy našeho státu, lhostejné!
raduš

#245

2013-02-27 15:28

Jsem maminka samoživitelka: bohužel vztah mi nevyšel, mám 2 děti, syn první třída, dcera 2 roky. Na děti mi otec dává 5 tisíc a pak mám ještě mateřskou. Nechci, aby to působilo nějak nabubřele, ale VŠ jsem vystudovala na červený diplom, takže nejsem až tak úplně neschopná. Ale s dvěma malými dětmi má člověk svázané ruce. Na mateřskou čekám každý měsíc jako na smilování, kdo nezažil nepochopí. Do slavné reformy s S kartama mi chodila přesně jako hodinky vždy 4. každý měsíc. Pak se začala opožďovat no a leden a únor mi došla 15. Těch 10 dnů navíc je obrovský problém - nedá se to naplánovat, nemám z čeho dělat finanční rezervy (z té almužny to není prostě možné), trvalé příkazy jsem měla nastavené na 10.-12., takže mi ani 2x po sobě neodešly. Kdybych neměla záložní kasičku - mé rodiče - tak "papáme trávu" :-(

raduš

#246 Re: Re: Re: Re:

2013-02-27 15:36

#240: - Re: Re: Re:

Horší je ale ta realita, pokud se maminka stane samoživitelkou nečekaně. Pokud bych byla od počátku na dítě sama, taky bych plánovala. Ale rozchod s partnerem si nikdo naplánovat nemůže. U mě definitivně přišel po narození druhého dítěte, to byla pěkná studená sprcha. Fakt nejsem nezodpovědná kráva, mám to v hlavě srovnané. Jde tu jen o princip, ne o to, co kdo z nás pobírá či ne. JDE TU O PRINCIP PRAVIDELNOSTI ABY SI ČLOVĚK MOHL MĚSÍČNÍ VÝDAJE V KLIDU A BEZ STRESU ROZPLÁNOVAT. Mám třeba rezervu v podobě stavebního spoření. A to ho mám jako jít vybrat a ztratit tím mnoho tisíc v podobě státní podpory? To je absurdní...


Nepřihlášený uživatel

#247 Re: Re: Re: Re: Re:

2013-02-28 12:49

#165: - Re: Re: Re: Re:  

 ne že bych někomu přála něco zlého, ale Vám bych přála, aby jste se jednou dostal do situace, že budete na nějakých dávkách závislý, nebudete už mít žádné rezervy a nikdo kromě státu Vám nebude pomáhat, pak si možná vzpomenete, jak jste šmahem odsoudil lidi o jejichž osudu nic nevíte, nicméně přeji Vám šťastný život


Nepřihlášený uživatel

#248 Re: Re: Re: Re:

2013-02-28 12:52

#240: - Re: Re: Re:  

 myslím, že s tímto přístupem, jste jediná kráva Vy, kolik dětí by asi běhalo po světě, možná tak Vaše a dalších pár vyvolených

 

Tento příspěvek byl odstraněn jeho autorem (Zobrazit podrobnosti)

2013-03-02 19:06


Šárka

#250

2013-03-05 16:32

Prosím všechny co podepsali aby sdíleli na Facebooku aby se petice rozšířila a bylo více podpisů. Díky. :)