Petice proti nepravidelnosti rodičovských příspěvků.


Nepřihlášený uživatel

#201

2013-02-21 23:11

Je těžké vyjít s tak malým měsíčním příjmem, ale dostat ho s více denním zpožděním je fakt prušvih, když na ty peníze byt jich není moc rodina urgentně čeká...

Nepřihlášený uživatel

#202

2013-02-21 23:15

super počin - konečně se někdo ozve veřejně

Nepřihlášený uživatel

#203 Re: a když je ta ženská znásilněná a otěhotní je taky štětka?

2013-02-21 23:51


Nepřihlášený uživatel

#204 Re:

2013-02-22 09:17

#6: -

Tak tohle je přesný.Všude chtějí peníze podle dohodnutých termínů.Nikoho nezajímá,že stát peníze nevyplatí.Nasadí úroky, pokuty a vůbec je nezajímá,že to není vaše vina.Úroky a pokuty jsou ještě to menší zlo,ale Exekuce vystěhování to už stát neřeší,že je to kvůli nepravidelným dávkám.Chtějí,aby se děti rodily,aby měl kdo dělat na důchody,ale že potom zruší porodný od druhýho dítěte,přídavky pokud už máte pár korun nada minimum a pak mizerná mateřská,kterou ještě posílají jak se jim to hodí no hrůza.


Nepřihlášený uživatel

#205 Re: Re: Re: Re: Re: Re: #20

2013-02-22 09:38

#36: - Re: Re: Re: Re: Re: #20

A když to nejde máme dětem dávat vodu? A i tu kupujeme.


Nepřihlášený uživatel

#206 Re: Re: Re:

2013-02-22 09:50

#54: - Re: Re:

To tu píše určitě chlap.Ženská samoživitelka podle některých reakcí musí být asi jen štětka,Ale sou tací chlapi kteří umí jen naslibovat a pak přivést ženskou do jinýho stavu a pak se na ni i na dítě vykašlat.To sou šílení bastardi a ubožáci.


Nepřihlášený uživatel

#207

2013-02-22 10:04

To ze hodne splatek nejde posunout je uz hodnekrat zminovane, i nas to trapi. Pujcit si? A proc?, vzdyt tim jen zabrednem do bludneho kruhu, ze ktereho se jen velmi tezko a pomalu dostava. Uvedomujou si to ty co maji jizdne zdarma, prispevky na vse mozne a jeste k tomu krasne platy, ktere jim nestaci a prijmaji uplatky?! To hlavni co chci napsat je, ŽE: stěžují si na stárnoucí stát, chtějí zvýšit porodnost. Ale těmito kroky ji vubec nepomáhají!! Radši prodlouží odchod do duchodu a neuvědomují si, že lidé v tomto věku nejsou z daleka schopni podávat takové výkony a kvalitu. Vždyt i plno mých kamarádek přemýšlí, jestli užíví jedno dítě, natož dvě a více. Málo kdo chce víc dětí na ukor toho že jim nebudou moci dát co k jídlu a do čeho je obléknout. Děti prostě potřebují i oblkíknout. Nemohou chodi 5 let v jednom jako dospělí. Ano jde si naplánovat to málo co dostáváme na děti tak abychom vysli (kolikrát i tak stěž) ale jak máme přežít dalsí týden až dva, než přijdou peníze, když neni pevný termín?!!! Jsou to arogantni sobci. Dala bych jim rodičák na 3 roky 2 děti a postavila je do roli samozivitelek, kterym otec ditete plati jen zridka. At si uziji alespon pul roku beznadeje!!

Nepřihlášený uživatel

#208

2013-02-22 10:44

bylo by výborný si to s nima aspoň na 1 měsíc vyměnit!!!Jim bych dala naši almužnu a ať se postarají vyžít s tím na celý měsíc i dýl,když čekáme kdy budeme mít na účtě těch pár kaček.Já osobně bych si mohla dát k bankomatu židli.Nebaví mě tam chodit několikrát denně,abych mohla koupit dětem co potřebují!A navíc...jistě to někteří znají,když mají na účtech trvalé příkazy-a co teť,když tam peníze ještě nedorazily :/ byla bych sprostá!!!

Nepřihlášený uživatel

#209 hospodaření

2013-02-22 11:44

Kdysi se bralo to, že žena má být především dobrá matka a dobrá hospodyňka. To dnes neplatí. Spousta ze zde diskutujících svobodných matek přivede dítě do neúplné rodiny, bez našetřených peněz, bez podpory v rodině, a pak ječí, že za to může stát. Je to také obraz toho, že chlapy v ČR jsou zbabělci, kteří se neumí o své potomky ani své ženy postarat. V globálu je tu však jeden zásadní problém: spousta lidí neumí hospodařit a žije od výplaty k výplatě, a to přesně na den, navíc výplaty od státu, z daní nás všech.

Za druhé: dítě v prvním roce téměř nic nestojí (kromě kočárku a postýlky), oblečení se buď dědí nebo točí přes mimibazary atp. za pár kaček, pleny stačí látkové, jenže to by ty matky nesměly být líné je prát.

Suma sumárum, výdaje na dítě jsou při správném hospodaření do třetího roku věku dvou tisíc měsíčně. Vážené matky, naučte se hospodařit, nefňukejte a přiveďte dítě jen do úplné rodiny nebo do rodiny, která je zabezpečená. Jen zlomek maminek se ocitl ve špatné situaci vlastní vinou, ostatní si za to mohou samy a samy by se s tím měly vypořádat. V tomto případě stát žádnou vinu nenese a podpora z jeho strany je dostačující. Jediné, co by mělo ještě smysl, je, aby nebyly podporovány takové matky, které ještě nemají odpracováno vůbec nic. Víme, o kom je hlavně řeč.

Nepřihlášený uživatel

#210

2013-02-22 11:48

ta vláda si opravdu dělá co chce! A je jim uplné jedno že některé maminky nemají dát co jíst dětem! Chtěla bych aby si ti lidi zažili jeden takovéj měsic co si zaživáme my matky!
Jana

#211 Re: hospodaření

2013-02-22 12:02

#209: - hospodaření

nechci se tady hádat. Jak už jsem psala výše nejsem na RP závislá, ale k vašemu za druhé: já látkové plíny používám - prášek (a ty pro děti, aby se neosypaly také nepatři k nejlevnějším), voda, energie také něco stojí, obzvláště, když plíny peru každý den, protože mám dvojčátka a ne každá má štěstí, že má dost mléka na kojení - já ho neměla, ať jsem dělala, co jsem dělala a v tom případě UM jsem musela a nevím, jestli jste viděl/a ceny.

A s dovolením já jsem daně odváděla od svých 16-ti let, kdy jsem začala chodit na brigády a od 19 let jsem pracovala. Teď je mi 37 a na RD jsem 2 roky. A co myslíte od koho (pokud bude kdo) vám budou chodit peníze na důchod? Lépe řečeno, kdo vám na něj bude vydělávat?

 


Nepřihlášený uživatel

#212

2013-02-22 12:14

nemám slov...... s dítětem jsem otálela do 33let jsem ráda že se mi narodilo a teď uvažuji zda jít do druhého, když vláda není schopná pomáhat rodinám, ale jen házet klacky pod nohy ...kdo bude vydělávat na Vás, na daně a na důchodce?

Nepřihlášený uživatel

#213 Re: Re: hospodaření

2013-02-22 12:15

#211: Jana - Re: hospodaření

Souhlasím... Též nejsem maminka která utrácí bezhlavě za kdejakou prkotinu ale 3800,- by mi na měsíc prostě nestačilo. Nebýt přítele který se finančně stará o celou naší rodinu tak bych se asi i s malou chodila pást. Nevím kde pán či paní vzala že do roka stačí pro dítě jen 2000,- měsíčně. Též si myslím že za ty roky co jsem já dělala pro stát se zase on může ty tři roky postarat o mě a o dítě co mu bude jednou také odvádět daně. Když stát dokáže vyplácet peníze kriminálníkům tak proč ne nám maminkám????

 

Kitkat

#214 Re: hospodaření

2013-02-22 13:02

#209: - hospodaření

Nevim zda jste muz ci zena, ale podle toho co tu pisete tak tipuji, ze jste muz :-) Budto nemate deti a nebo jste je mel/a pred 40ti lety! Chtela bych Vas videt jak za 2000,- mesicne nakoupite vse potrebne napr. pro dvojcatka. Nebo snad chcete rict, ze si za ne muzu sama!? To uz by byl uplny vrchol. Taky by me zajimalo za kolik penez by jste pro poridil/la vybavu. Vubec nevite o cem tady pisete, ale vubec! Nebo me jeste napadlo, ze muzete byt zena, ktera je zahorkla, protoze nemuze mit vlastni deti. To je pak bohuzel lito, ale pokud nemate deti a nikdy jste nemela nebo  nemel tak by jste se vubec k tomuto tematu nemel/a vyjadrovat, protoze nevite o cem mluvite! Hawk!!! :-)

Kitkat

#215 Re: #20

2013-02-22 13:15

#23: Paní Rozlobená - #20

Nevis o cem mluvis, protoze RP neni pro potreby ditete, tak si tu nehraj na chytrou! Stat uvadi ze RP je vyplatou pro matku ne pro potreby ditete. Protoze kdyby to bylo pro potreby ditete tak by vyplaceli  matkam s vicercaty vetsi davky vis!? Takze uz si radsi zalez zpatky ke knizkam a studuj aby jsme tu meli dalsi vysokoskolaky, ktere bez praxe stejne nikdo nezamestna takze pujdou na UP zadat o davky podpory v nezamestanosti. Pak si vzpomenes na tyto chvile kdy jsme resili jak vyzit bez penez a nakrmit dite!!!! Cus

Kasi

#216 Re: Re: #20

2013-02-22 13:25

#215: Kitkat - Re: #20

Paní Rozlobená, jste roztomilá osoba schovaná za anonymitou internetu... Zkuste se nad sebou zamyslet a být slušná. Myslím, že jste do školy s Kitkat nechodily!

Jsem také matkou dvojčat. Do práce jsem před MD chodila 15let a odváděla státu nemalé finance... Jsem vdaná, manžel vydělává, finanční rezervu na nenadálé situace máme, ale přesto si nevyskakujeme a zvažuji jak si najít po celodenním maratonu s dětmi aspoň nějaký úklid..

Kolik máte dětí? Vychovávala jste je před revolucí? Můj táta říkal, že to nestálo za moc, ale že se nikdy nebál, že nebude mít práci, nebude mít kde bydlet a budeme hlady.. a dnes? A Vy se divíte, že se matky od budoucích poplatníků bouří? Budu mluvit za sebe: nejvíc mě nadzvedává ta neskutečná arogance, že si každý myslí, že ty peníze od státu máme NAVÍC.. Všichni sami víte, že když jdete nakoupit, tak jedna igelitka základních potravin = 500Kč a odcházíte s pocitem, že jste NIC nekoupili..

 

 

Kitkat

#217 Re: Re: Re: #20

2013-02-22 13:49

#216: Kasi - Re: Re: #20

Ted nechapu, to ma byt reakce na me???

KASI
Nepřihlášený uživatel

#218 Re: Re: Re: Re: #20

2013-02-22 13:54

#217: Kitkat - Re: Re: Re: #20

Nééé, na tu paní Rozlobenou, která komentuje Váš příspěvek. Jsem se trochu rozvášnila... Nesnáším takovéhle shazování.

Babettka

#219 Ministryně

2013-02-22 14:07

By mě zajímalo kdy se slavná ministryně přestane schovávat a vyjádří se. Dyť je to směšné! jak malá holka na pískovišti............

Nepřihlášený uživatel

#220

2013-02-22 16:20

sice na mateřský ještě nejsem ale za pár měsíců budu a s maminkama soucítim a nelíbí si se mi jak s náma stát jedná

Nepřihlášený uživatel

#221 Re: Re: #20

2013-02-22 17:59

#215: Kitkat - Re: #20

vy asi nevite nic veskery davky jsou pro potreby ditete

 


Nepřihlášený uživatel

#222

2013-02-22 18:10

úředníci dostávají svúj plat pravidelně, proč ne matky malých dětí? Jim by se to taky nelíbilo

Nepřihlášený uživatel

#223

2013-02-22 18:11

tato petice je proto aby byl pevny termin pro davky v materstvi a ti co s tim nesouhlasi at se nevyjadruji protoze nemaji proc nechte nas byt vy kteri jste socialne vys

Nepřihlášený uživatel

#224 Re: #20

2013-02-22 18:20

#23: Paní Rozlobená - #20

ale je to i najem to vse se do toho pocita a je jim jedno jestli jsou to penize na dite nebo najem spocitaji to vse

dohromady a je jim na urade jedno jestli otec plati alimenty  nebo ne a v lepsim pripade zije s Vami ale je bez prace


Nepřihlášený uživatel

#225 Re:

2013-02-22 18:31

#12: -

A to stejné je u placení podpory,spodina je nezajímá-jak někdo něco nezaplatí,to hned dají pokutu.Vyhazují peníze za karty,protože se z toho má někdo dobře a pro lidi nemají nic........