Založení studijního oboru Hungaristika

Založení studijního oboru Hungaristika / Oznámení / Založení nového oboru-Hungaristika / Komentáře


Nepřihlášený uživatel

#1

2017-01-19 11:39

"Nevidím jediný důvod, proč by nemohl obor za účelem výzkumu Maďarského jazyka a literatury, kultury a historie vzniknout například v Brně či kdekoli jinde, pro studenty nejen z ČR, ale i ze Slovenska a Polska či Rakouska."

NO VÝBORNĚ, AŤ SE TENTO OBOR VYUČUJE V KAŽDÉM OKRESNÍM MĚSTĚ !!!!
UMÍ TU NĚKDO POČÍTAT? VÍTE, KOLIK BY TO STÁLO PENĚZ?
A INVESTICE DO TAKOVÉHO MASOVÉHO VZDĚLÁVÁNÍ V TOMTO OBORU BY NEMĚLA ŽÁDNOU NÁVRATNOST, JAKOŽTO NEMÁ NÁVRATNOST ANI V MALÉM MĚŘÍTKU !!!

Nepřihlášený uživatel

#2

2017-01-19 11:42

Nemyslím si, že by se měl zvyšovat počet studijních oborů.
Jen by se vysoké školy měly začit chovat trochu jinak a nelákat studenty na obory, které už stihly zrušit.

Anatol A.Artělenko

#3 Re:

2017-01-28 15:10

#1: -  

 A co třeba jako součást jedné z fakult filozofie,ať v Brně či Olomouci. Myslíte že by skutečně měl být prodelecny obor,který má už teď potenciálních 60studentů k nástupu, 12 kantorů a několik rodilych mluvčích? Pokud ano,vysvetlete mi pak,proč je třeba taková Starorectina či Latina(a literatura) pod latkou průměrné 10 zájemců o studium a přesto takový obor existuje? 

Já jsem názoru,ze tyto obory by nejen ze měly být snad na každé filozofické fakultě,ale jako povinné předměty všeho co má co společného s evropskými jazyky

Ale dobrá,pojďme na to ekonomicky...

Živit obory,které mají studenty a nebo ty,které je nemají?

 


Nepřihlášený uživatel

#4 Re:

2017-01-28 15:14

#2: -  

 To s Vámi naprosto souhlasím. Na druhou stranu,proč by měly univerzity motivovat naše studenty a občany odcházet ze země,kvůli něčemu co jim sama mateřská zem může nabídnout sama(byť to zpočátku nevidí)?