PETICE ZA SNÍŽENÍ NEMRAVNÉ VÝŠE MÍSTNÍHO KOEFICIENTU DANĚ Z NEMOVITOSTÍ VE ZLÍNĚ.

Vážení spoluobčané,   vládnoucí koalice na zlínské radnici (ANO, KDU-ČSL, ODS a PIRÁTI) v roce 2023 zvýšila místní koeficienty k dani z nemovitostí pro katastrální území Zlína na hodnoty, které zajistily, že občané Zlína platí nejvyšší daň z nemovitostí v celé ČR! Navýšení pro rok 2024 je až 717 %. Koaliční lídři vysvětlovali takové zvýšení tím, že se daň ve Zlíně 15 let nezvyšovala a je potřeba ji navýšit na „OBVYKLOU ÚROVEŇ“. Protože si neověřili úroveň daní v ostatních městech, zajistili první příčku ve výši této daně pro své občany. Za to jim nemůžeme poděkovat, byť jejich heslo je „Zlín, město nekonečných možností“.  25. 4. 2024 zastupitelstvo hlasovalo o návrhu na snížení daně pro rok 2025. Návrh spočíval v tom, že se daň na následující rok 2025 sníží na průměrnou úroveň ostatních měst naší kategorie (50.000 až 100.000 obyvatel). Zastupitelé ANO, KDU-ČSL, ODS a PIRÁTI se postavili proti svým občanům města a hlasovali proti návrhu. Bohužel, další opoziční strany ZLÍN21 a STAN také nehlasovaly ve prospěch obyvatel Zlína a při hlasování se zdržely. Z toho důvodu se jako obyčejní občané obracíme na veřejnost se žádostí o podporu a zajištění dostatečného množství podpisů. Jednáme mimo politiku a politické strany a bez jejich podpory, aby nás nemohl nikdo nařknout z toho, že děláme politickou kampaň. Cílem petice a snahy občanů je snížení místního koeficientu pro rok 2025 na hodnotu 2.0 (pro celé KÚ SMZ) a snížení tak daně z nemovitostí ve Zlíně na obvyklou úroveň.  

Petici předložíme zastupitelům na jednání dne 20. 6. 2024. Přijďte nás v tento den podpořit na náměstí Míru před radnici nebo můžete vystoupit přímo v jednací síni od 9 hodin a říci zastupitelům, co si o jejich jednání myslíte.  

Za petiční výbor:   Ing. Jiří Procházka, Mgr. Jindřich Žaludek, Pavel Sekula, Podlesí V 5407, 760 05 Zlín, tel. 603 899 170     Ve Zlíně dne 15. 5. 2024


Pavel Sekula    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem akceptuji, že Pavel Sekula bude moci vidět všechny informace, které v tomto formuláři uvedu.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.


Souhlasím se zpracováním informací, které jsem poskytl/a v tomto formuláři, a to pro následující účely:
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...