Petice za zachování zeleně na Slezském předměstí v Hradci Králové

Kmochac

#1 Veronika Christian

2015-02-05 21:10

 Puvodem pochazim z Hradce Kralove a to ze Slezskeho predmesti a pevne si stojim za tim, ze KACENI KRASNYCH STROMU JE NESMYSL!!!!!!!!!!!!!!!


Nepřihlášený uživatel

#2

2015-02-06 00:56

v Hradci jsem kdysi pobyval a jsem za zachovani zelene na slezkem predmesti . Nabadam dalsi lidi aby se pridali k petici .Je to vase mesto a je na vas jak si ho udelate . Vas hlas muze rozhodnout a mit urcity vliv na to aby se pozastavila tato naprosta nesmyslnost s kacenim . Marian Hamburg

Nepřihlášený uživatel

#3

2015-02-06 08:48

Sice bydlím 28 let v Třebechovicích, ale v Hradci jsem denně a záleží mi na něm
Miroslav Půža
Autor této petice

#4

2015-02-06 09:07

Děkujeme všem za podpisy a za čas věnovaný našemu problému! Budeme Vás informovat, jak probíhají jednání!

Bořek Dvořáček

#5

2015-02-07 12:36

Bydlím v Markovické ulici. Právě jsem si prošel označené stromy ke kácení a myslím že to město má připravené dobře. K pokácení jsou skutečně vybrané nekvalitní stromy, ve většině případů nakloněné břízy, což je plevel. K našemu domu je v 80-tých letech také vysadili a byl problém je nahradit stromy kvalitními.
Pokácet 59 hlavně bříz a vysadit 19 kvalitních stromů považuji za dobré řešení..
Petice nepodepíši a s revitalizací souhlasím.

 

 

Miroslav Půža
Autor této petice

#6 Re:

2015-02-08 08:59

#5: Bořek Dvořáček -  

 Milý Bořku, já jsem se s projektem seznámil, a nevidím problém v tom, skácet nekvalitní, nebo staré a nebezpečné kusy, ale odstraňovat takové množství stromů jen proto, že mají nízkou pěstební hodnotu je jen arogantní řešení, které nemá nic společného s urbanistickým rázem území a navíc náhrada je více než nedostatečná. V náhradě nejde o dlouhověkké dřeviny. Petici klidně nepodepisuj, je to tvoje svobodné rozhodnutí, ale příště komentuj jen něco, k čemu máš fundus...


Nepřihlášený uživatel

#7

2015-02-08 13:57

Pevne verim, ze zdravy rozum a cit zvitazi nad brutalitou, ktora sa denno -denne pacha na prirode.

Nepřihlášený uživatel

#8

2015-02-08 17:55

Ve stromech zde sídlí sovy. Jednou jsem ji viděla sedět i na dopravní značce před domem. Syn ji chtěl vyfotit, ale jak se přiblížil k oknu s fotoaparátem, sova se lekla a uletěla...

Nepřihlášený uživatel

#9

2015-02-09 00:13

Bydlím v Markovické ulici a její zeleň je jedním z faktorů, proč se mi tady bydlení líbí.

Nepřihlášený uživatel

#10 Re:

2015-02-09 06:15

#5: Bořek Dvořáček -  

 Bořku, co to zase meleš za kraviny? U vašeho baráku žádnej strom není, ani před ani za, tak co tady pindáš o kvalitních stromech u vás u baráku. A IMHO ten barák v 80. letech postavili, tak tam těžko můžeš mluvit už o nějaký výsadbě :D Radši mluv o nečem, čemu rozumíš. Jestli je teda co :D 

Bořek Dvořáček

#11 Re: Re:

2015-02-09 07:05

#10: - Re:  

 Dobrý den pane Půžo. Bydlím na Slezském předměstí nepřetržitě od roku 1961 a bydlím tady rád.  V roce 1986 jsme svépomocí dostavěli náš dům, byl jsem v té době předsedou stavebníků. Tehdy nám Technické služby kolem celého domu vysázeli asi 8 bříz. Ze dvora jsme je odstranili těsně po výsadbě, z míst podél Bradlovy ulice došlo k jejich odstranění po stížnostech spolubydlících cca před 6-8 lety. (Alergie na břízu - pyl - je jedna z častých alergií). Technické služby vysadily stromy nové, ale přiliš se jim nedaří, protože v zemi je spousta ornicí zavezeného betonu, který tam byl ještě před stavbou našeho domu. Jsem strojař, takže nejsem fundován o této věci zasvěceně hovořit, proto spoléhám na názory lidí, kteří se projekcí a údržbou parkových ploch profesně zabývají. Mají podklady ke kvalitě podloží, možnosti vizualizovat projekt s tím, že vidí jak bude vegetace vypadat za 10, 20 a více let. Na Vaše útoky nechci reagovat, jenom Vás chci upozornit, že někdy mají rodiče a děti shodná jména.


Nepřihlášený uživatel

#12 Re: Re: Re:

2015-02-09 10:19

#11: Bořek Dvořáček - Re: Re:  

 Omlouvám se došlo k záměně, měl jsem vás za jiného Bořka Dvořáčka z novostavby v Markovické, ročník cca 1980 :-) Nicméně, takže jsem nasadil odpovídající tón. Ty alergické reakce nemají s břízami podle mně celkem nic společného, jelikož podle posledních zjištění alergie patří k auto-imunitním chorobám a dotyčný si za ně může vlastně sám. Ale to by bylo na dlouhé povídání. U svého domu si nemějte ale klidně, proto to tam vypadá tak jak to tam vypadá :)

 

Naštvaný družstevník

#13 Re: Nesouhlas s peticí

2015-03-10 10:00

#4: Miroslav Půža -  

  Souhlasím s panem Dvořáčkem. Není co dodat.

  Bydlíte s obrovskými břízami v oknech? Revital. program byla jediná naše naděje

  a Vy jste ji zmařil.             JItka Lohnická  z  Markovické

 


Nepřihlášený uživatel

#14

2015-04-06 17:27

Dobrý den,
nebydlím sice v uvedených dvou ulicích ani na Slezském předměstí, ale poněvadž jsem Hradečák, tak se cítím povinna podepsat tuto petici...
Bohužel, nejedná se pouze o toto jediné kácení pro nás (žijící v HK, kdysi známém jako město zeleně) ke kvalitnímu životu potřebných rostlin, ale dochází k (podle mne) masové likvidaci většiny rostlin a travnatých ploch (všimněte si např. bývalé louky u pedagogické fakulty!!
Myslím si, že za toto je důležité bojovat, protože druhá varianta je, udusit se stavbami ve vlastním městě...
Děkuji za možnost napsat svůj názor
Hanka (alias Roxana) Suchá