Petice za zachování zeleně na Slezském předměstí v Hradci Králové

Quoted post

Bořek Dvořáček

#5

2015-02-07 12:36

Bydlím v Markovické ulici. Právě jsem si prošel označené stromy ke kácení a myslím že to město má připravené dobře. K pokácení jsou skutečně vybrané nekvalitní stromy, ve většině případů nakloněné břízy, což je plevel. K našemu domu je v 80-tých letech také vysadili a byl problém je nahradit stromy kvalitními.
Pokácet 59 hlavně bříz a vysadit 19 kvalitních stromů považuji za dobré řešení..
Petice nepodepíši a s revitalizací souhlasím.

 

 

Odpovědi

Miroslav Půža
Autor této petice

#6 Re:

2015-02-08 08:59:41

#5: Bořek Dvořáček -  

 Milý Bořku, já jsem se s projektem seznámil, a nevidím problém v tom, skácet nekvalitní, nebo staré a nebezpečné kusy, ale odstraňovat takové množství stromů jen proto, že mají nízkou pěstební hodnotu je jen arogantní řešení, které nemá nic společného s urbanistickým rázem území a navíc náhrada je více než nedostatečná. V náhradě nejde o dlouhověkké dřeviny. Petici klidně nepodepisuj, je to tvoje svobodné rozhodnutí, ale příště komentuj jen něco, k čemu máš fundus...


Nepřihlášený uživatel

#10 Re:

2015-02-09 06:15:49

#5: Bořek Dvořáček -  

 Bořku, co to zase meleš za kraviny? U vašeho baráku žádnej strom není, ani před ani za, tak co tady pindáš o kvalitních stromech u vás u baráku. A IMHO ten barák v 80. letech postavili, tak tam těžko můžeš mluvit už o nějaký výsadbě :D Radši mluv o nečem, čemu rozumíš. Jestli je teda co :D