Petice pro záchranu hořínského zámku

  • 09A819C0-595E-4FA9-B103-2420CF97D393.jpeg
    Zámek Hořín je velmi významnou součástí uměleckého dědictví České republiky. Na jeho výstavbě se podíleli významní architekti - Giovanni Battista Alliprandi a František Maxmilián Kaňka.
  • Budoucnost zámku je bohužel ohrožena a jeho stav se velmi rychle zhoršuje. Na několika místech střechy chybí kritina i části krovu a tím pádem je zámek ve velkém ohrožení. Budova je plná plísně a zdivo v nejvyšším patře, porostlé náletovou zelení, se začíná rozpadat.
  • Zámek má zachovány původní dveře, všechna kachlová kamna, okna i okenice, kliky, mříže a zábradlí. Všechny tyto artefakty mají vysokou uměleckou hodnotu. Mimo to jsou zde velmi významné "Kamenné pokoje", které se nachází v přízemí zámku, a které jsou dodnes jedním z nejlepších a nejvyzrálejších příkladů rokokových interiérů na území Evropy.
  • Zámek se nachází nedaleko Prahy a díky jeho dispozici a umístění se nabízejí široké možnosti jeho využití...
  • Bohužel, jeho stav se nejvíc poškodil za poslední dva roky, kdy se narušila střešní krytina a dochází k vážnému poškození kaple i fresek v interieru.
  • Tuto petici zašleme majiteli nemovitosti a rádi bychom mu tím dokázali zájem veřejnosti o záchranu zámku.
    Zpočátku by stačilo pouze opravit díry ve střeše, aby se zpomalila destrukce památky.C15C5F43-FEE7-452D-ADD6-0BD3AEA61890.jpegNa fotografii stav v hořínského zámku v prosinci 2022. Od pořízení této fotografie se zámek Hořín velmi změnil díky porušené střešní krytině.

FFDCA288-4E25-4327-91C0-E4EF5878EB62.jpeg

 

Podepsat tuto petici

Svým podpisem uděluji Jan Oplatek svůj souhlas s předáním informací, které uvádím v tomto formuláři, těm, kdo mají v této záležitosti moc.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...