Petice pro záchranu Hořínského zámku.

 • 09A819C0-595E-4FA9-B103-2420CF97D393.jpeg
  Zámek Hořín je velmi významnou součástí uměleckého dědictví Česka.
 • Budoucnost zámku je bohužel ohrožena a jeho stav se velmi rychle zhoršuje, střecha se propadá a zámek je ve velkém ohrožení. Navíc je otevřený veřejnosti bez žádné ochrany. Zámek je plný plísně a zdi v nejvyšším patře se začínají propadat.
 • Zámek má zachovány původní dveře, všechna kachlová kamna, okenice a okna, kliky, mříže a zábradlí. Všechny tyto artefakty maji velkou uměleckou hodnotu. Mimo to jsou zde velmi významné "kamenné pokoje", které se nachází v přízemí zámku, a jsou dodnes jedním z nejlepších příkladů rokoka na území Česka.
 • Zámek se nachází nedaleko Prahy a díky jeho dispozici a umístění nabízí široké umělecké využití...
 • Bohužel jeho stav se nejvíc poškodil za poslední 2 roky, kdy se narušila střešní krytina, a dochází k vážnému poškození kaple a fresek v interieru.
 • Navíc také, díky jeho častým nezvaným návštěvám, se jeho stav celkově velmi zhoršil... Například v místě, kudy chodili doposud turisté, se už propadl strop a byly probourány další, mnohem výraznější vstupy, které zámek ohrožují ještě mnohem víc.
 • Tuto petici zašleme majiteli nemovitosti a rádi bychom mu tím dokázali zájem veřejnosti na záchraně zámku.
  Přitom by zpočátku stačilo pouze opravit díry ve střeše, aby se minimálně zpomalila jeho desktrukce.C15C5F43-FEE7-452D-ADD6-0BD3AEA61890.jpegNa fotografii stav v hořínského zámku v prosinci 2022. Od pořízení této fotografie se zámek Hořín velmi změnil díky porušené střešní krytině.

FFDCA288-4E25-4327-91C0-E4EF5878EB62.jpeg

 

Podepsat tuto petici

Svým podpisem uděluji Jan Oplatek svůj souhlas s předáním informací, které uvádím v tomto formuláři, těm, kdo mají v této záležitosti moc.


NEBOPlacená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...