Zákaz žebrání se zvířaty

My, níže podepsaní, žádáme město Prahu ke schválení změny vyhlášek, které by zakazovaly využívání zvířat k žebrání nebo při pouličním hraní a dalších uměleckých vystoupeních. O návrhu se bude jednat v září. Petice není jen o zákazu v Praze. Ostatní města si berou z Prahy příklad a pokud novelu schválí, je velká šance, že to přijmou další města v rychlém čase.

Tato fotka byla vyfocena 25.6.2024 v 16h15. Teplota dne byla 28 °C. Dlažební kostky rozpálené!
Obrázek_WhatsApp,_2024-06-25_v_17.42_.31_787ad6cc_.jpg

Změny vzešly z iniciativy primátorova náměstka Jiřího Pospíšila (TOP 09), který má na starosti kromě kultury a cestovního ruchu i péči o zvířata. 

Do vyhlášky, která omezuje žebrání v metropoli, město plánuje doplnit ustanovení, že „žebrání prováděné za přítomnosti zvířete je zakázáno na celém území hlavního města". V případě vyhlášky o pouličních vystupování, takzvaném buskingu, je řešení podobné, podle navrženého článku má být veřejná produkce na ulici zakázána „s aktivní nebo pasivní účastí zvířete". 

Úpravy vyhlášek prošly připomínkováním a prozatím se zdá, že většina městských částí je pro to, dát zákazu žebrání se zvířaty zelenou🤝

⚖ Kde ale narážíme je Ministerstvo vnitra, které není příznivcem přijetí zákazu zneužívání zvířat v navrhovaném rozsahu. Chystáme se proto se zástupci Ministerstva sejít, vše podrobně probrat a vydiskutovat.  

V minulosti se řešil případ starší ženy z Václavského náměstí, která hraje na harmoniku. Na tom by nebylo možná nic zvláštního, kdyby u sebe také neměla dva mohutné bernardýny a jednoho malého dlouhosrstého psíka. 

Na ženu, která se se psy objevuje v Brně, Liberci a dalších městech, chodí desítky stížností, úřady ale zvířaty odebrat nemohou. Splňují všechny náležitosti, které zákon ukládá: Psi mají čip, očkovací průkaz, před sebou misku s vodou. A takových případů je po městech hodně!

Proto žádáme politiky o přijetí změny vyhlášky o buskingu a žebrání. Dnes jsem byl svědkem, kolika Pražanům není tato situace lhostejná a snažili se ji řešit. 

Podepište prosím petici, kterou následně doručíme na Magistrát, Ministerstvo vnitra. Ukážeme, že nám tato situace není lhostejná a třeba dojde k přijetí i v dalších městech!

Zastavme lidi, kteří se živí na utrpení zvířat.

 


Běhejme a pomáhejme útulkům    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem akceptuji, že Běhejme a pomáhejme útulkům bude moci vidět všechny informace, které v tomto formuláři uvedu.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.


Souhlasím se zpracováním informací, které jsem poskytl/a v tomto formuláři, a to pro následující účely:
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 1000 lidí.

Zjistit více...