Petice za odvolání Jana Fischera z postu ministra financí ČR

Pavel Krásný

/ #7

2013-07-18 10:35

Při volbě prezidenta pro mne bylo noční můrou, když média naznačovala, že pan Fischer má velkou šanci být zvolen. Nevolil jsem ho a můj hlas by dostal jedině pokud by stál proti Schwanzbergovi, kterého bych považoval za pohromu zcela jiné dimenze. S pozicí ministra to je ale něco jiného. Vyčkejme, jak se projeví, podle mne nemůže být horší než jeho předchůdce. Kromě toho - pan prezident jmenoval pana Rusnoka premiérem a pan Rusnok si jako svého ministra vybral pana Fišera. Je to volba a zodpovědnost pana Rusnoka a nikdo jiný by mu do toho neměl kecat. Pokud pan Fischer selže - a rozhodně ne dříve, je na panu Rusnokovi vyměnit ho a teprve pokud by to neudělal je čas na protesty - ovšem nikoli proti panu Fischerovi, ale proti vládě reprezentované panem Rusnokem. Já tuto petici v tento moment odmítám podepsat, protože věřím, že pan prezident ví, proč si vybral pana Rusnoka a že pan Rusnok ví, proč si vybral pana Fischera. A že je potřeba vyčkat, zda byl správný názor pana Rusnoka, který pana Fischera považuje za kompetentního, nebo názor médií (která v případě pana Fischera najdnou překvapivě otočila o 180°) která nám podsouvají, že člověk, který byl podle nich vhodným kandidátem na prezidenta najednou je vejlupek veškeré neschopnosti a nelze mu svěřit úřad ministra.
Pane Fischere - moje volba na prezidenta jste nebyl, ale (soudě i podle hysterie kterou kolem Vás vyvolávají a podle toho kdo tu hysterii mediálně živí) jako ministr jistě máte šanci uspět. V tomto okamžiku Vám držím palce.