Petice proti hodnocení písemných maturitních prací z češtiny


Nepřihlášený uživatel

#51 Re: Re: blbost

2012-06-21 12:10

#50: Julie - Re: blbost

Přesně tak, škoda na to vůbec reagovat, pokud sloh neudělal člověk, který vyhrál celostátní olympiádu z češtiny, tak to asi není o učení a neučení.....


Nepřihlášený uživatel

#52 Re: Re: blbost

2012-06-21 12:30

#50: Julie - Re: blbost

co se týká mých známých, dopadlo to přesně tak, jak se celé 4 roky činili. Myslím, že je to jen náhoda, že u vás ti poctiví neprošli.

 

Julie

#53 Re: Re: Re: blbost

2012-06-21 12:41

#52: - Re: Re: blbost

No náhoda to asi není, protože to by se neodvolávalo proti slohové práci přes 4 000 studentů. A pokud je náhoda to jak už zde někdo napsal že kluk, který vyhrál celosátní olympiádu z Čj neuspěl tak by mě opravdu zajímalo a chtěla bych vidět zveřejněny ty slohové práce, které uspěly!!!!!

rodič

#54 Re: Re:

2012-06-21 17:16

#5: Ing. Šelepa - Re:

Vážený pane Ing. Šelepo, právě že Vaše dcera měla dostatek bodů, neměl jste asi možnost vidět vedle sebe k porovnání úspěšné i neúspěšné slohové práce. Pak by jste mluvil jinak a možná pochopil neobjektivitu hodnotitelů. Porovnáním si studenti s pedagogy zjistili, že při splnění tématu porovnávaných prací, slohy s hrubkami a bez odstavců uspěly a naopak bez hrubek (i,y) s výskytem absence nějaké čárky, s členěním do odstavců neprošly. Dále je zajímavé, že téměř s každé třídy sloh neudělali v průměru 2 studenti. To je dost velká náhoda, nemyslíte ? Takže bez podrobných znalostí nesuďte lidi, které neznáte, ohledně jejich bujné fantazie. Pokud by Vaše dcera neuspěla i přes pěkně napsaný sloh, věřím, že by jste řádil jak černá ruka. Systém hodnotitelů je nespravedlivý a testování u maturit hloupost těch, kdo to schválili. Srovnávací testy jak byly nyní ano, ale bez následku na žáka, ovšem s dopadem na školu.


Nepřihlášený uživatel

#55 Re:

2012-06-22 01:19

#1: Julie -

Ve veřejné diskusi je dobré si stěžovat a zároveň dělat hrubky.


Nepřihlášený uživatel

#56 Re:

2012-06-22 01:21

#14: BIΘNIXEЯ™ -

Nelze než souhlasit s vygum! :):):)

Jiří Hron - Praha

#57 Re: Re:

2012-06-22 09:02

#5: Ing. Šelepa - Re:

Inženýr ???? ... Vy jako inteligent s takovým názorem !!!! Vy jste odtržený od reality, vůbec nevíte která bije ??? Nekoukáte kolem co se tady děje ??? ..... že je manipulováno s našimi dětmi a s jejich životy, sny a plány .... jen kvůli tomu, že nějací sebestřední egoisti, bezohlední a arogantní s prominutím "blbci" se prostě rozhodli, že když jim výsledky maturit nepasují do tabulek tak do těch jejich statisticky určených 5% neúspěšných zřejmě losem "napasují" kohokoliv ???

Jak k tomu přijdou Ti premianti, kteří celé roky studovali na jedničky a teď jim třeba celý život ovlivní - opět s prominutím - nějaký "idiot" od kancelářského stolu, který jejich práci ani třeba nečetl !!! Jak bylo již mimo jiné zjištěno ?!? jak je možné, že nezávislí odborníci hodnotí stejné práce na jedničky a dvojky ??? Váš názor Vám neberu, jen si myslím, že je zcela scestný !!! Toť můj názor ... :-)


Nepřihlášený uživatel

#58 Re: Re: Re:

2012-06-22 11:55

#54: rodič - Re: Re:

Děkuji Vám milý rodiči,když jsem četla příspěvek pana Šelepy, cloumaly mnou emoce a raději jsem zůstala potichu.

Asi by to nebylo publikovatelné,co všechno jsem měla na srdci a na jazyku.DĚKUJI,takto to cítí většina rodičů dětí,

kterým bylo ukřivděno.

Julie

#59 Re: Re:

2012-06-22 13:37

#55: - Re:

Ten kdo je bez chyby ať hodí kamenem ...


Nepřihlášený uživatel

#60 Re: Re: Re:

2012-06-23 13:05

#57: Jiří Hron - Praha - Re: Re:

Já si můžu souhlasit s tím, že řada žáků rupla dík příliš tvrdému hodnocení, ale nadávejte do Cermatu, "ti arogantní a bezohlední blbci" hodnotili podle jeho kritérií. Víte o tom houby a házíte špínu. Stejně jako Julie, co neumí napsat správně dva řádky v diskusi!

Julie

#61 Re: Re: Re: Re:

2012-06-23 13:17

#60: - Re: Re: Re:

Ukamenujte mě tady za to, že jsem spěchala a nezkontrolovala jsem po sobě text. Mimochodem s hrubkami ani pravopisem jsem ve slohové práci problém neměla!


Nepřihlášený uživatel

#62

2012-06-23 16:47

Vadí mi, když dospělí projektují do dětí své špatné vlastnosti. Pokud někdo !neporozumí" textu a na základě jakýchsi kriterii ohodnotí práci nedostatečně, je to špatně.
Tlumočník

#63 zábavná diskuse

2012-06-25 16:41

Diskusí pod touto peticí jsem se velmi pobavil. Spousta lidí si zde stěžuje, že byli nespravedlivě ohodnoceni, ti "blbci" hodnotitelé je nespravedlivě poškodili, oni byli přeci po celou dobu vynikající a teď tohle. Ani jednou zde nezaznělo, že každou práci, která byla ohodnocena nedostatečně, viděli ještě další dva hodnotitelé a všichni se museli shodnout, že ta práce je skutečně mizerná. Ne tedy jeden "blbec", ale tři. Všichni byli proškoleni, věděli, co mají hodnotit. Takže vážení podepisovači petice. Uvědomte si, že chyba je pouze na vaší straně a na straně vašich učitelů. Pokud vaše slohové práce celé čtyři roky hodnotili výbornými známkami a vy jste nyní neprošli, bylo asi něco špatně. Ono je velmi těžké přiznat si vlastní nedostatky. Lepší je svalovat vinu na druhé. O něčem také vypovídá to obrovské množství interpunkčních a pravopisných chyb v příspěvcích této diskuse.
Než začnete reagovat na můj příspěvek, přečtěte si tento text: http://www.ceskaskola.cz/2012/06/jiri-kostecka-obrana-centralni.html

Nepřihlášený uživatel

#64

2012-06-25 18:31

dobrý den, náhodou jsem nalezla odkaz na petici a protože to je problém, který zrovna "tlačí naši rodinu", tak jsem se ráda pod petici podepsala.
Nemám žádnou možnost se objektivně, ani subjektivně vyjádřit k úrovni slohové práce mého syna, protože jeho práci neznám. Přijdou mi ale absurdní 2 věci: jednak, že po ohodnocení jeho písemné práce neměl možnost vidět svoji "obodovanou, opravenou práci" a tak ví jen, že získal 0 bodů a pak, že je jistě i pro jiné nepochopitelné, že nastoupil studia s tím, že státní forma maturity neexistovala, pak v průběhu studia bylo rozhodnuto, že se pravidla pro maturity změní. Následně platilo, že písemné práce opravuje vyučující, aby následný rok platilo, že práci opraví a ohodnotí "za rok vyškolený expert". A to vše, tak trochu zavedené v kontextu - povede se/nepovede se.
Můžete mi někdo prozradit, jak máme přes prázdniny zajistit lepší přípravu, abychom se tentokrát trefili do "tabulkového" hodnocení?

Nepřihlášený uživatel

#65 Smiřte se s tím

2012-06-25 20:16

Že jste hloupí.. opravdu, slohové práci byly primitivní a že někdo je líný si za ten rok pročíst wikipedii, co má jaký styl obsahovat, je jeho problém.

Nepřihlášený uživatel

#66 Re:

2012-06-25 20:18

#64: -

lžete - měl možnost vidět bodové ohodnocení, i práci, vše je na škole. A příprava? pusťte syna na internet, aby se na wikipedii podíval, co má jaký útvar obsahovat


Nepřihlášený uživatel

#67 Re: Re: Re:

2012-06-25 20:21

#57: Jiří Hron - Praha - Re: Re:

Premianti s jedničkami? PROSÍM ukažte mi toho premianta s jedničkami, který propadl, a ukažte mi jeho práci. pořád slyším podobné argumenty s premianty, ale skutek utek.

Kancelářský idiot? tím myslíte učitele češtiny, většinou z gymnázií, kteří projdou výběrem? no, jak myslíte. Zvláštní, že házíte obviněnímy a přitom polovina z věcí, které píšete, nejsou pravda.


Nepřihlášený uživatel

#68 Re: Re: Re: blbost

2012-06-25 20:22

#51: - Re: Re: blbost

Jmenujte člověka a ukažte nám jeho práci. Jinak lžete


Nepřihlášený uživatel

#69 Re: Re: Re: Re: blbost

2012-06-25 21:26

#68: - Re: Re: Re: blbos

Máte chudou slovní zásobu, znáte pouze lžete. Jsem tady poprvé, ale vím, že nelžu a mám tu práci, kterou by jste chtěl vidět a také samé jedničky až na pětku ze slohové práce. Jsem tolerantní člověk, ale nemám ráda lidi, kteří vždy vědí všechno a to jste asi Vy.


Nepřihlášený uživatel

#70 Re: Re: Re: Re:

2012-06-25 22:09

#67: - Re: Re: Re:

Vážený pane, asi byste měl dopilovat pravopis. Nevypadá to dobře...

 


Nepřihlášený uživatel

#71 Re: Karolína

2012-06-25 22:13

#37: - Karolína 

 Vy jste měla hlavně veliké štěstí! Už vaše reakce na komentáře nesvědčí o výraznějším zvládání mateřského jazyka. Ať žijí palačinky!


Nepřihlášený uživatel

#72 Re: Re: Re: Re: blbost

2012-06-25 22:15

#53: Julie - Re: Re: Re: blbost 

 Uspěly palačinky!!!!!!!!!!!!!Nejvíce!!!!Vítej palačinková maturito!!!!!!!


Nepřihlášený uživatel

#73 Re: zábavná diskuse

2012-06-25 23:02

#63: Tlumočník - zábavná diskuse

Tlumocniku,tlumocniku,jdi si do sveho, a vem si ostatni uspesne hodnotiteli hodnocene. Tady o vas nikdo nestoji.


Nepřihlášený uživatel

#74 Re: Re: Re: Re: Re: blbost

2012-06-26 13:22

#69: - Re: Re: Re: Re: blbost

To je velmi nehodnotný protiargument, na který nemá cenu odpovídat... s prací se pochlubte, aspoň budeme moci objektivně zhodnotit, jestli je opravena špatně. Jestli nemáte ráda lidi, kteří něco vědí, tak to je smutné. Letos jsem maturoval a sledoval ten "odboj" velmi zblízka, takže opravdu vím o čem mluvím. A nezlobte se, ale když už po 20. vidím argument typu "premiant má za 5", ale nikdo už neukáže jeho práci nebo vysvědčení, musím se jen smát. Jinak racionálně: proč by premiant nemohl mít za 5? sebejistota je ošemetná věc u maturit ;)

Petra
Nepřihlášený uživatel

#75

2012-06-26 13:59

Dobrý den, tuto petici jsem podepsala, protože jsem přesvědčená, že moje slohová práce byla u opravy cermate m nepřečtena. Maturitu jsem udělala bez problemu celou, a tři dny na to mi přišel výsledek, že ze slohové práce jsem dostala 0 bodů za nesplnění slohového útvaru. S prominutím i podle mých učitelů ten dotyčný debil který tu práci hodnotil si tu práci snad ani nepřečetl. V poznámce jsem měla napsáno, že jsem v práci nezmínila, že svět je malý. Tato věta byla v mé práci několikrát zmiňována...nevím, kde tedy zjistili, že to tam není. Jedinýmm důvodem je asi to, že mou práci nkdo nečetl, nebo si přečetl první odstavec ve kterém mám úvahové prvky..Nikdo ale neřekl, že ve vyprávění nemůžou být úvahové prvky. Dokonce jsem potom i našla, že můj styl vypravování se nazývá vypravování s hodnotísími prvky, takže zadání slohového útvaru jsem splnila. Práci mám bez gramatických chyb a kromě prvního odstavce, kde se zamýšlímm nad tím, co je to náhoda to mám podle všech kritérií jako vyprávění. Proč mám 0 bodů? Co je sakra tohle za spravedlnost? Nikdy jsem neměla z češtinou a slohem žádný problém. Vypadá to však, že když si někdo práci nepřečte, nebo jen první odstavec tak by vůbec neměl nic opravovat a radši sedět doma..Příště budu psát palačinky jako každý druhý kretén a třeba budu mít 1 :D:D chtěli jste můj názor tady je...plánovala jsem si vejšku a život a všechno..jenže škola na mě s maturitou nepočká..takže DÍKY CERMATE, ŽE JSI MI VŠECHNO NAPROSTO PODĚLAL... jestli chcete, mám doma dvě práce. Jednu která je moje a má hodnocení 0 a jednu, kterou mi dala učitelk češtiny pro porovnání stejného tématu a má 24 bodů a posuďte sami, kterou z prací byste ohodnotili 0:-)