Petice proti hodnocení písemných maturitních prací z češtiny

Quoted post

rodič

#54 Re: Re:

2012-06-21 17:16

#5: Ing. Šelepa - Re:

Vážený pane Ing. Šelepo, právě že Vaše dcera měla dostatek bodů, neměl jste asi možnost vidět vedle sebe k porovnání úspěšné i neúspěšné slohové práce. Pak by jste mluvil jinak a možná pochopil neobjektivitu hodnotitelů. Porovnáním si studenti s pedagogy zjistili, že při splnění tématu porovnávaných prací, slohy s hrubkami a bez odstavců uspěly a naopak bez hrubek (i,y) s výskytem absence nějaké čárky, s členěním do odstavců neprošly. Dále je zajímavé, že téměř s každé třídy sloh neudělali v průměru 2 studenti. To je dost velká náhoda, nemyslíte ? Takže bez podrobných znalostí nesuďte lidi, které neznáte, ohledně jejich bujné fantazie. Pokud by Vaše dcera neuspěla i přes pěkně napsaný sloh, věřím, že by jste řádil jak černá ruka. Systém hodnotitelů je nespravedlivý a testování u maturit hloupost těch, kdo to schválili. Srovnávací testy jak byly nyní ano, ale bez následku na žáka, ovšem s dopadem na školu.

Odpovědi


Nepřihlášený uživatel

#58 Re: Re: Re:

2012-06-22 11:55:57

#54: rodič - Re: Re:

Děkuji Vám milý rodiči,když jsem četla příspěvek pana Šelepy, cloumaly mnou emoce a raději jsem zůstala potichu.

Asi by to nebylo publikovatelné,co všechno jsem měla na srdci a na jazyku.DĚKUJI,takto to cítí většina rodičů dětí,

kterým bylo ukřivděno.

jan

#88 Re: Re: Re:

2012-06-29 18:39:30

#54: rodič - Re: Re:

Systém hodnocení byl velmi objektivní. Naše 4 třídy prošly, byly i jedničky.