Ukončení koaliční smlouvy mezi ODS, KDU-ČSL, STAN a ANO 2011 ve Slaném

Nejtemnější_místa_v_pekle.jpgProměňte slova ve skutky!  

Napříč Českou republikou byla zorganizována plejáda demonstrací proti současnému premiéru Andreji Babišovi, předsedovi politického hnutí ANO 2011. Ve veřejném prostoru a na demonstracích se opakovaně vůči premiérově osobě vymezují předsedové ODS, TOP 09, KDU-ČSL, STAN, Pirátů a další osobnosti politického i veřejného života.   

 

Moc Andreje Babiše pramení ze schopnosti ovlivňovat stávající společenské struktury prostřednictvím politického hnutí ANO 2011. Toto hnutí je nejen součástí republikové vládní koalice, je rovněž součástí celé řady koalic krajských a komunálních. Tyto lokální koalice masivně rozšiřují oblast jeho vlivu a dodávají mu punc respektovaného politického subjektu.  

 

Proti vládě A. Babiše demonstrují občané, kteří buď nevolili vůbec, nebo jsou voliči či příznivci ostatních politických subjektů. Od nich proto očekávají podporu své aktivity. Je tedy velmi znepokojující, když tuto podporu komunální politici neposkytují, nebo je jen naoko vytvářenou fikcí.  

 

Podíl na moci čerpá Andrej Babiš i u nás, ve Slaném. Prostřednictvím koaliční smlouvy, uzavřené mezi zástupci ODS, STAN a KDU-ČSL s ANO 2011. Její článek III. (Principy spolupráce) konstatuje, že „Koaliční partneři staví své vztahy na vzájemné důvěře, respektu, politické rovnosti a spolupráci.“ Za takové situace považujeme vyjádření celostátních lídrů zmiňovaných uskupení i dopad demonstrací ve Slaném za výrazně oslabené.  

 

Je jasné, že pokud budou politické strany umožňovat Andreji Babišovi podílení se na moci skrze ANO 2011 takovýmto způsobem, demonstrace nadále zůstanou pouze symbolem bez reálného dopadu a slova na nich pronesená, budou pouze zvukovou kulisou bez obsahu. Komunální politika dneška ve Slaném však právě takový obraz tvoří.  

 

Názorným příkladem je hlavní organizátor dvou demonstrací proti Babišovi ve Slaném, který však na komunální úrovni s hnutím ANO 2011 spolupracuje a veřejně opakuje, že se spoluprací s místním ANO je spokojen. Toto absurdní pokrytectví je jedním z hlavních  důvodů, proč Andrej Babiš necítí potřebu resignovat a žádné demonstrace na tomto stavu nic nezmění. Za slovy demonstrujících (i pouze slovně podporujících) komunálních politiků totiž nenásledují žádné činy. Ve skutečnosti káží vodu, ale pijí víno.  

 

Takové postoje již kdysi trefně pojmenoval Karel Havlíček Borovský slovy „Kéž by nám Pán Bůh všeliké to vlastenčení z huby do rukou vraziti ráčil!“ Proto my, níže podepsaní signatáři, občané Slaného, vyzýváme zastupitele našeho města k ukončení spolupráce s politickým hnutím ANO 2011, ke zrušení koaliční smlouvy s tímto hnutím, a tím k ukončení mocenské participace Andreje Babiše a hnutí ANO 2011 u nás doma ve Slaném. Vyzýváme slánské koaliční zastupitele: Ukončete veřejné pokrytectví a proměňte slova ve skutky!

 

Za petiční výbor:

Filip Kruncl a Pavel Bartoníček

občané města Slaného, iniciátoři petiční akce


Filip Kruncl, Pavel Bartoníček    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Podepsáním povoluji Filip Kruncl, Pavel Bartoníček, aby předal/a můj podpis tomu, kdo v této věci pravomoci.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...