Když už přejmenování Koněvovy ulice, tak na Cimrmanovu

Aktuální téma přejmenování Koněvovy ulice je v plném proudu a Češi mají možnost rozhodnout o nové tváři Žižkova, kterou mezi jinými reprezentuje právě nejdelší ulice směřující k centru. 

Objevují se návrhy na pojmenování po Marii Terezii či Karla Hartiga. Nikdo z nich však není takovou ikonou Česka, Žižkova a každého z nás, jako byl Jára Cimrman. Ačkoliv se jedná o fiktivní postavu, najdeme jen málo Čechů, kterí by tohoto filosofa, vynálezce a všeuměla neznali a nepřinášel by do jejich srdcí radost a optimismus, či se s jeho charakterem aspoň kouskem sama sebe neztotožnili.

 

Při svém vzniku, v období těžké cenzury, se Jára Cimrman stal symbolem svobodomyslnosti v těžkých chvílích našeho národa a jeho identity, obrazem potenciálu Čechů i každého člověka a dobroty v lidském srdci, které se vyrovnají jen jeho pověstné genialitě.

 

Každý, kdo by kráčel Cimrmanovou ulicí by cítil optimismus a lásku, která je obrazem ideálu mezilidských vztahů, kde i přestože je každý jiný, jsme všichni lidé, jsme všichni Češi, jsme všichni lidé a každý z nás si zaslouží, aby se s ním i jako s člověkem zacházelo. Cimrman je obrazem lidské dobroty, pamatujme si ho navěky.

 

CIMRMANOVA ULICE

Podepsat tuto petici

Svým podpisem uděluji Jakub svůj souhlas s předáním informací, které uvádím v tomto formuláři, těm, kdo mají v této záležitosti moc.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Vezměte prosím na vědomí, že svůj podpis nemůžete potvrdit odpovědí na tuto zprávu.
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...

Script executed with success this is not html: Array ( [type] => 2 [message] => Trying to access array offset on value of type null [file] => /home/petitions/public_html/sign_petition.php [line] => 31 )