Žádáme zrušení nákupu letounů F-35

  Naléhavě žádáme Vládu ČR, aby odstoupila od smlouvy o nákupu víceúčelových stíhacích letounů Lockheed Martin F-35A , tedy strategických nosičů nukleárních zbraní, což může být příprava na jadernou válku, kterou kategoricky odmítáme.
Také požadujeme, aby vláda ČR dodržovala Článek 1 Severoatlantické smlouvy NATO:
Smluvní strany se zavazují, jak je uvedeno v Chartě OSN, urovnávat veškeré mezinárodní spory, v nichž mohou být účastny, mírovými prostředky tak, aby nebyl ohrožen mezinárodní mír, bezpečnost a spravedlnost, a zdržet se ve svých mezinárodních vztazích hrozby silou nebo použití síly jakýmkoli způsobem neslučitelným s cíli OSN.
------------------------------------------

29.1.2024 podepsala ministryně obrany Jana Černochová (ODS)  smlouvu na nákup letounů Lockheed Martin F-35A . Tuto smlouvu zásadně odmítáme, neboť se tím  připravuje  další eskalace války na Ukrajině. Navíc se tím potvrzuje, že aliance NATO není obranným ale útočným uskupením. To můžeme doložit následujícími citacemi:

Bývalý vojenský pilot Václav Vašek  :

Z dosud tzv. obranné aliance se NATO hromadným zavedením F-35 stává i oficiálně útočným uskupením, což patrně může být obsahem strategických záměrů….
Jak je známo, letoun F-35 je systém se širokým spektrem schopností v ničení vzdušných a pozemních cílů…“

Prof. Oskar Krejčí:

" Podle Koncepce výstavby Armády České republiky 2035, kterou loni v prosinci schválila vláda, »letouny F-35 zásadním způsobem přispějí k dosažení informační nadvlády nad bojištěm«, a to dokonce v rámci multidoménových operací. Uvedeného fascinujícího cíle má být dosaženo v situaci, kdy Česko se připravuje na vedení „dlouhotrvajícího ozbrojeného konfliktu vysoké intenzity s technologicky vyspělým protivníkem, který může být vybaven jadernými zbraněmi“. …
. Zatím se pře
dpokládá, že náklady na tento projekt budou ve výši téměř 150 miliard korun. Z toho necelých 106 miliard by mělo tvořit platbu za samotné letouny, munici, vybavení a související služby, jako jsou například výcvik, servis letounů, opravy a údržba. Zbývající výdaje ve výši téměř 44 miliard korun mají směřovat k českým dodavatelům za výstavbu infrastruktury, nákup paliva, na přípravu odborného personálu a podobně. ….
. Podle McFatea hodina letového provozu F-35 stojí 43,2 tisíce dolarů. A hlavně: stíhačka F-35 je zbytečná pro pravděpodobné boje budoucnosti….
Nákup letadel F-35 je nevhodný, předražený a velice riskantní projekt snižující bezpečnost Česka. Představa, že pomocí těchto letadel Česko získá schopnost vést válku s jadernou mocností, je nebezpečný nesmysl. Nekvalifikovanost se tak snoubí s nezodpovědností. Česká armáda se stává technologickým přívěskem ozbrojených sil USA, je závislá na strategických cílech Washingtonu bez možnosti tyto cíle ovlivnit. „

Generál Petr Pelz:

„Tohle letadlo je vlastně i pro Američany, vojenské analytiky, kteří o tom píšou, vždycky symbol naprosto zkaženého, nepodařeného a tisíckrát předraženého projektu, konstatuje generál Pelz. Ale to je ještě to menší nebezpečí.

To větší nebezpečí spočívá v tom, že ta pětatřicítka je natolik vybavena umělou inteligencí a její součástky jsou tak pokročilé a napojené na americké systémy vedení boje, že nemohou  být obsluhovány nikým jiným než Američany. To znamená, že v této fázi budeme chtě nechtě sloužit americkým zájmům…“

Martina, Radiouniversum: jako první titulek bylo opět varování, že Rusko chce rozpoutat válku proti NATO a že na to musíme být co nejlépe připraveni.

Pelz:  jsem si jist, že Rusko rozhodně nechce tuto válku rozpoutat. 

Martina: Pane generále, v každém případě situace a hysterie eskalují, a jsou přiživovány. Myslíte si, že nás politici tímto způsobem mohou dovést až k nukleární válce?

Petr Pelz: Mohou. Naši politici, západní politici, novináři, tvrdí, že Rusko haraší jadernými zbraněmi. Rusko má ve své doktríně nepoužití jaderných zbraní jako první, pokud nebude ohrožena existence Ruska jako státu. Jenže když někdo už několik let veřejně prohlašuje, že jeho cílem je oslabit Rusko, zničit Rusko jako stát, rozdělit ho na několik menších států, tak to je asi základní existenční ohrožení Ruska jako státu, takže to už se rovná použití jaderných zbraní.“


ČT 24:

" Rusko nesmí zvítězit. Plán Česka na zajištění minicee pro Ukrajinu je významný, řekl prezident Macron po jednání s Pavlem"

VK, AE News

na situaci okolo Macronových výroků reagoval už i ruský prezident Vladimir Putin během čtvrtečního vystoupení před federálním shromážděním …
Vladimir Putin varoval, že v minulosti ty země, které vyslaly proti Rusku své kontingenty, dopadly špatně, ale tentokrát by dopadly mnohem hůř, protože Rusko disponuje hypersonickými zbraněmi, které mohou donést jaderné hlavice kamkoliv na cíle protivníků kdekoliv v Evropě  ….
Podle Vladimira Putina se kolektivní Západ snaží o nukleární eskalaci, protože už dlouho západní země nezažily válku. Od konce II. sv. války uběhlo moc času, letos to bude 79 let a většina pamětníků je už po smrti.

Michael Svatoš, MAP:

„ve čtvrtek 29. února vyhlásil americký ministr obrany Lloyd Austin na slyšení výboru Kongresu USA pro ozbrojené síly,
 že porážka Ukrajiny bude znamenat zatažení NATO do války s Ruskem! ...
….Nový šílený finský prezident Stubb oznámil, že chce začít rozmisťovat jaderné zbraně pár desítek kilometrů od hlavní ruské ponorkové základny na kolském poloostrově a od Petrohradu,….

 ...je jasné, že Rusko myslí své výhružky prvním omezeným jaderným útokem vážně. Cílem takového to útoku nebudou ani USA, ani Francie ani Británie, protože by mohly útok špatně pochopit, a vyvolat úplnou jadernou válku. Cílem útoku tak bude někdo jiný, kdo je v Rusku zapsán na černé listině největších nepřátel. ČR na ní stojí hned za USA. Útok na ČR je tak logický. Navíc vyřazením výroby střelného prachu v Pardubicích / Explosia a Synthesia Semtín / dojde k většímu narušení vojenských příprav NATO na válku s Ruskem než vyřazením jednoho či dvou letišť, rafinerií, či základen. Úder by provedla raketa s taktickou jadernou náloží, tak aby v okolních městech nedošlo k masivním obětem.“

 

Generál Jiří Šedivý, Echo24:

Pokud by vypukla válka mezi Západem a Ruskem, nakonec by skončila jako jaderná, uvedl český generál Jiří Šedivý, bývalý náčelník generálního štábu Armády ČR . … V závěru konfliktu Západu a Ruska by se použily jaderné zbraně, tvrdí. Použití taktických jaderných zbraní by byla jen první část konfliktu. „Když se bojuje, tak ten, kdo prohrává, používá silnější a silnější kalibr, aby se vyhnul porážce. Ve finále by se použily i strategické jaderné zbraně,“ řekl v rozsáhlém rozhovoru pro magazín Echo24.“

 

Domníváme se, že situace je tak vážná, že můžeme vyzvat spoluobčany, aby o této petici diskutovali na hlavních náměstích krajských měst vždy ve čtvrtek od 15 do 16 hodin.

Podepsat tuto petici

Svým podpisem akceptuji, že Pavel Dudr bude moci vidět všechny informace, které v tomto formuláři uvedu.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.


Souhlasím se zpracováním informací, které jsem poskytl/a v tomto formuláři, a to pro následující účely:
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...