Kauza tzv. "Vlčích dětí" - otevřený dopis za nepředpojatost

Quoted post

Víťa

#9

2012-02-24 20:41

Já bych se určitě na vašem místě vyvaroval srovnávání - s rodiči, kteří týrali nebo zavraždili vlastní děti, tohle je přece jiný případ, argumenty typu: oni jsou horší a dostali míň nikomu u soudu nepomůžou... přestože je to samozřejmě zarážející skutečnost a dokazuje to, že soudy objektivní nejsou. Poslala jste to do tisku a oni se tím nezabývají? přesně tohle se mi stalo taky, napsal jsem petici a přítel vytvořil internetové stránky, kam nahrál podpisový arch ke stažení - jedna známá, novinářka, která dopisuje pro idnes řekla, že o tom napíše, nakonec to postoupila jiné známé, taky novinářce, která se ale rozhodla nic nenapsat... a tak to skončilo. Jinak tahle petice byla adresována Státnímu zastupitelství, které případ vede na straně obžaloby a netýká se jej tenhle dodatek: ,,petice nesmí zasahovat do nezávislosti soudu'' Státní zastupitelství to ale samozřejmě předalo komu jinému než soudu s vysvětlením, že už ve věci nemůže rozhodovat. Ze začátku jsem si dělal naděje, ale teď je mi jasné, že jsem vlastně pro celý případ neudělal zhola nic, což mě mrzí. Tak doufám, že vyšší instance bude rozumnější než Městský soud a všechno dobře dopadne, přeji hodně štěstí

Odpovědi

Kateřina Kohoutová

#10 Re:

2012-02-25 19:41:58

#9: Víťa - Milý Víťo, díky za ohlas. Také doufám, že rozsudek Vyššího soudu bude rozumnější. Jde i o rodinu Kašpárkových i o princip vzájemného respektování a demokratických principů. S manželi Kašpárkovými si píši pěkné dopisy. Myslím, že každá pomoc je těší, ať už je její výsledek zřetelný více nebo méně. I Vám hodně štěstí.