Otevřený dopis lékařů vládě, parlamentu a médiím ohledně tzv. koronavirové krize

Quoted post

MUDr. Michal Šotola

#48 Re: Odpověď na výzvu lékařů JIP

2020-10-07 04:29

#6: -  

Dobrý den, jsem lékař, pneumolog a internista a vedoucí lékař JIP plicní kliniky. Výzvu lékařů k neprohlubování restriktivních opatření,, omezení strašení obyvatelstva jsem pozorně přečetl a s chutí podepsal v den jejího zveřejnění. Necítím se tím nějak vinen, nepovažuji se za diletanta, za nějž mě někteří prohlásili po tom, co jsem se k podpoře petice přihlásil. Starám se o pacienty s celým spektrem nemocí včetně Covid 19, na jaře byla naše jednotka k péči o Covid pacienty vyčleněna, nyní na klinice vždy několik pacientů s Covid ošetřujeme. Viděl jsem mladé pacienty v těžkém stavu, řada pacientů mi zemřela. Přesto cítím morální povinnost snažit se mírnit míru úzkosti, která zachvátila společnost. Dokážu dohlédnout do blízké i vzdálenější budoucnosti a jsem naprosto přesvědčen, že plošná vládní omezení si vyberou svou daň a to především na zdraví a životech obyvatel o dopadu na vzdělání dětí a ekonomiku ani nemluvě. Skutečně existují i jiné nemoci a zdravotní problémy, které nikdy neměly a nebudou mít takovou pozornost jako Covid 19 a nikdy na jejich prevenci u, diagnostiku a léčbu tolik prostředků nepoplyne. Je dobré si to připomínat a jsem rád, že tak můžeme činit veřejně. Signatáři petice nezpochybňují dodržování hygienických zásad a volají, aby se plošná opatření silově neprohlubovala. Aby kroky měly své zdůvodnění. Nejedná se o apel na zrušení všech opatření. Podobně jako signatáři petice věřím více v osobní zodpovědnost a ohleduplnost jednotlivců. Čím více nařízení, tím více jejich porušování. Jak zareagujeme až přijde vážnější hrozba? 

MUDr. Michal Šotola

Praha

Odpovědi


Nepřihlášený uživatel

#58 Re: Re: Odpověď na výzvu lékařů JIP

2020-10-07 04:42:45

Čeněk Pospíchal

#95 Re: Re: Odpověď na výzvu lékařů JIP

2020-10-07 05:35:53

#48: MUDr. Michal Šotola - Re: Odpověď na výzvu lékařů JIP 

Děkuji za váš lidský příspěvek i odborný komentář z terénu.

Alena Vrtiková

#127

2020-10-07 06:20:35

#48: MUDr. Michal Šotola - Re: Odpověď na výzvu lékařů JIP 

Děkuji, pane doktore, a přeji mnoho úspěchů ve Vaší práci, protože se mi zdá, že mnoho a mnoho zdravotníků - tedy jak lékařů, tak sester, se nějak zaleklo toho, že pacient je prostě nemocný a že kdysi při promoci slíbili, že nemocné pacienty budou léčit a ne se jich bát a zavírat se před nimi v ordinacích a léčit jen po telefonu... to mohli snad i studovat raději něco jiného a pracovat někde jinde! Přeji Vám i všem lidem se selským rozumem hodně a ještě víc zdraví ! 


Nepřihlášený uživatel

#156 Re: Re: Odpověď na výzvu lékařů JIP

2020-10-07 06:52:42

Monika Břehová

#178 Re: Re: Odpověď na výzvu lékařů JIP

2020-10-07 07:30:30


Nepřihlášený uživatel

#217 Re: Re: Odpověď na výzvu lékařů JIP

2020-10-07 08:39:07

#48: MUDr. Michal Šotola - Re: Odpověď na výzvu lékařů JIP 

Pana doktora znám osobně a velmi si ho vážím. Držím Ti palce, věřím, že v dnešní době "jít z kůží na trh" a stát si za svým názorem, který je proti všeobecnému přesvědčení vyděšené společnosti o realitě nelehké obhajovat. A nejvíc zamrzí, když dosud rozumní lidé, kolegové a přatelé, začnou druhé pranýřovat, aniž by byli schopni smyslplné argumentace proč. Každý máme právo na svůj názor, zároveň se můžeme i mýlit, chyba je to nepřiznat. Ale větší chyba je slepě se nechat unášt davem...


Nepřihlášený uživatel

#257 Re: Re: Odpověď na výzvu lékařů JIP

2020-10-07 09:39:30

#48: MUDr. Michal Šotola - Re: Odpověď na výzvu lékařů JIP 

Pane doktore,

děkuji za Vaši obrovskou odvahu a upřímnost!!! Jsem stejného názoru jako Vy. Již nějakou dobu sleduji hlouběji tuto situaci a zdravý rozum mi říká, že se něco děje špatně a co vše se za tím skrývá?! Je to tak hrozivé a obludné!!! Hraje se tady velká hra s penězi a lidé jsou jen postavičkami na šachovnici, jenže ti lidé mají také svůj rozum a cit!!! Hodně zdraví a odvahy Vám přeji a děkuji, že stojíte nohama na zemi.

Věra (zdravotní sestra)


Nepřihlášený uživatel

#269 Re: Re: Odpověď na výzvu lékařů JIP

2020-10-07 10:23:33

bývalá zdravotní sestra z infekční JIPky

#337 Re: Re: Odpověď na výzvu lékařů JIP

2020-10-07 22:04:39

#48: MUDr. Michal Šotola - Re: Odpověď na výzvu lékařů JIP 

pane doktore,

 

děkuji za Váš příspěvek. Petici jsem podepsala, osobně mě velmi mrzí, že se petice zdá se obrátila proti tvůrcům i proti lidem, kteří jí podepsali.  Vládní metoda "cukr, bič", není to co přemýšlející lidé mohou dlouhodobě akceptovat. Autorů petice si vážím nejen za vyjádření tohoto názoru, se kterým se ztotožnuji. Ani na okamžik jsem autory petice nepodezřívala ze znevažování a zlehčování či podceňování současného stavu, jak se zdá se někdo snaží jim podsouvat. Nicméně není jen covid 19, vidím kolem sebe lidi, kteří ztratili práci, prochází velkou existenční nejistotou,kdy nemají na nájem apod.. Situace pro celou řadu lidí je neúsnosná, strach z budoucna je pro ně leckdy horší než strach z covid 19.  Nechci znevažovat práci profesora Primuly, nicméně ten existenční problémy jisto jistě nemá, stejně tak jako celá vláda. Harašit "zbraněmi" restrikcí namísto "zacházet" s lidmi jako s lidmi, je pro mě zrůdné. 

přeji vše dobré a díky za Vaši práci  i příspěvek

Šárka

#360 Re: Re: Odpověď na výzvu lékařů JIP

2020-10-08 13:02:06

#48: MUDr. Michal Šotola - Re: Odpověď na výzvu lékařů JIP 

Díky za statečnost toto pane doktore, držte se

Marek Polášek

#382 Re: Re: Odpověď na výzvu lékařů JIP

2020-10-09 08:26:49

#48: MUDr. Michal Šotola - Re: Odpověď na výzvu lékařů JIP 

Moc děkuji za Váš statečný postoj. Existuje nějaká možnost zveřejnit, u jaké části pacientů byl významnou příčinou úmrtí Covid-19 a u kolika byl přímou a nezpochybnitelnou příčinou jiný důvod? Slyšel jsem o případech, kdy do statistik koronaviru byli započítáni lidé po tragických nehodách, s vrozenými vadami, s jinými těžkými nemocemi, u nichž se pak dodatečně "podařilo" najít virus. 


Nepřihlášený uživatel

#394 Re: Re: Odpověď na výzvu lékařů JIP

2020-10-15 17:00:40

Máří Pelcová

#418 Re: Re: Odpověď na výzvu lékařů JIP

2020-10-29 20:46:24




Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...