Petice za hospodárné využití pozemku v ulici V Kolonii

Jarda

/ #10 Re: rozhodně ne!

2012-04-08 08:39

#4: chui - rozhodně ne!

Já jsem na zastupitelstvu byl a o tomto domě z řad veřejnosti diskutovali pouze tři lidé. A jeden důchodce? No nezaslechl jsem tam nic o tom, že tam půjde bydlet, nebo že to vítá. Ale to je vedlejší. Nechápu tu logiku, proč by důchodce měl prodávat svůj byt a jít bydlet do bytu pro seniory za 15 tis. Kč měsíčně. A hlavně je demagogie si myslet, že důchode nemůže bydlet v patře. Může, ale potřebuje k tomu dům s bezbariérovým přístupem a pokud bude chtít jít do zeleně, lze do záměru zabudovat menší parčík. Město Nymburk potřebuje místa pro seniory, ale toto není stavba pro seniory. V současném domě na náměstí platí důchodci 2,5 tis. Kč. Zkuste jim říci, že teď budou platit 15 tis. Kč, jako v novém domě pro seniory. To uvidíte ten šrumec. Jinak si dovedu představit, že to, co by město mělo pro důchodce mimo jiné dělat je to, aby jim připravilo různé aktivity. Není nic horšího, než znuděný důchodce. Myšleno v dobrém slova smyslu.

A jen tak na okraj. Nikdo nezpochybňuje potřebu bytů pro seniory. Ale ne v takovém to domě. Za stavbou tohoto domu je jen politika a nikoliv reálné uvažování.