Petice rodičů za otevření škol do konce školního roku

Petice rodičů za otevření škol do konce školního roku / Oznámení / Výzva / Komentáře


Nepřihlášený uživatel

#251 Re: Re:

2020-04-15 14:09

#226: - Re:  

Vy jste epidemiolog. Jaké by tedy bylo doporučení epidemiologů? Kdybyste se tedy neměl ohlížet na nálady v populaci? Doporučoval byste, aby žáci a studenti v jisté situaci do škol ještě během května či června šli, anebo byste byl spíš opatrnější?

Tak já si myslím, že postupně bychom tu docházku měli rozvolňovat. Protože je třeba si uvědomit, že v září ta situace bude obdobná. Podle mého se budeme rozhodovat za obdobné situace.

Celý rozhovor na seznamzpravy.cz

A ano, celé je to spiknutí iluminátů.

 


Nepřihlášený uživatel

#252 Re: Re: Re:

2020-04-15 14:27

#251: - Re: Re:  

Do školy se nepůjde.


Nepřihlášený uživatel

#253 Re:

2020-04-15 14:45

#70: -  

Naprosto souhlasím s Vaším názorem


Nepřihlášený uživatel

#254

2020-04-15 14:52

Dobrý den,
Chtěla bych se zeptat, jak chcete vyřešit dojíždění studentů do škol a dodržování studentů po 15 ve třídě. Nevim jestli si to uvědomujete, ale většina škol, gymnázií apod. nemají tolik tříd na takový počet žáků. Jak by jste to tedy řešili pokud škola má přes 600 studentů, a jak píšete chcete všechny do školy? Chcete to více šířit? Protože přesně to, co teď děláte tak tomu jdete vstříc. Asi nemyslíte na ostatní, že se může nakazit mnohem více občanů než doposud. Chápu, že ne každý má možnosti a kontakt s učitelem je důležitý, ale zamyslete se nad tím logicky prosím a odpovězte mi jak si to vlastně představujete, když by se otevřeli. Já si to představit neumím se mačkat v MHD, autobusech, vlacích a poté i ve škole a nechytit u toho nic. 

Děkuji za odpověď

Michal Šotola

#255

2020-04-15 15:35

Studenti a žáci budou dojíždět do škol úplně normálně,jako dříve a jako ostatní lidé co jedou do práce. Co na tom chcete vymýšlet. Ředitelé a učitelé jsou vzdělání a kompetentní, aby výuku ve školách dokázali zorganizovat.  Navíc výuka bude dobrovolná a při panice, která i na tomto fóru přetrvává bude účast žáků výrazně nižší než obvykle.  Přestaňte mít strach. Není na místě. Epidemiologická situace byla a zůstává příznivá. U nás v nemocnici jsem toho každodenním svědkem.

Michal Šotola

#256 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nejedná se o zbytečnou petici

2020-04-15 15:37

#229: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nejedná se o zbytečnou petici 

Celá debata se točí mimo jiné kolem toho, že plošné uzavření škol na zdraví obyvatel má malý vliv. Tak proč otevření škol oddalovat.?


Nepřihlášený uživatel

#257 Re: Re: Re:

2020-04-15 16:02

#251: - Re: Re:  

A o tom to je, kvůli takovým jako jste vy, kteří vytrhují věci z kontextu a používají staré informace, pak raději nikdo nic nechce upřesňovat. Že se nestydíte.


Nepřihlášený uživatel

#258 Zajímavé

2020-04-15 16:04

Ještě pořád se ptáte proč Čína a proč Itálie? Možná Vás bude zajímat například toto: https://www.youtube.com/watch?v=gXTSivCicjQ


Nepřihlášený uživatel

#259 Re: Re: Re: Re:

2020-04-15 16:09

#252: - Re: Re: Re:  

Pán to zřejmě ještě nepochopil.


Nepřihlášený uživatel

#260 Re: Re: Re:

2020-04-15 16:19

#251: - Re: Re:  

13. 4. 19:49
 

Je to měsíc, co se zavřely všechny školy v Česku. Náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula odpovídá na otázky Seznam Zpráv, kdy by se měly znovu otevřít.

Článek

Až dosud se s návratem dětí do škol počítalo někdy v druhé polovině května či od 1. června. Teď však hlavní stratég v boji proti koronaviru Roman Prymula říká, že pravděpodobnější je, že se děti v letošním školním roce už do tříd nevrátí. Alespoň ne všechny.

Prymula tak potvrdil i názor hlavní hygieničky Jarmily Rážové, které se v pondělí pro Radiožurnál vyjádřila podobně. O tom, v jakém termínu a v jakých skupinách se děti do škol budou vracet, rozhodne vláda na základě epidemiologické situace.

 

Tery

#261 Re: Re:

2020-04-15 16:51

#39: anonym - Re:  

"Výuka doma nemá žádné vzdělávací dopady. Samé úkoly bez přínosu." - uplně jste mi to vzala z pusy. Přesně ten pocit mám taky. 


Nepřihlášený uživatel

#262 Re: Re: Re:

2020-04-15 17:15

#238: Michal Šotola - Re: Re:  

No ano, vy jste ten případ, kdy vláda řekne A a vy B, to je jasné. Ale chytl se právě ten pán (viz. níže), jenž reagoval na účelově napsaný článek, a který by jinak takovouto petici nepodepsal, stejně tak jako plno ostatních. V tom je ten vtip.

"Petici jsem podepsal ve chvíli, kdy Prymula do novin řekl že nevidí rozdíl mezi otevřením škol v květnu a v září ale že je tu petice za zavření škol do prázdnin a že 80000 podpisů nelze ignorovat. To mi zvedlo mandle - vláda se má rozhodovat prodle názoru odborníků a ne podle peticí. Tak když už nic, doufám že tato petici tu petici za zavření škol anuluje."


Nepřihlášený uživatel

#263 Zrušit

2020-04-15 20:13

Zrušit tuhle petici a hned!!!!!

Tento příspěvek byl odstraněn jeho autorem (Zobrazit podrobnosti)

2020-04-16 05:55



Nepřihlášený uživatel

#265

2020-04-16 16:14

No teď mně zajímá kolik z vás pošle své děti do školy, když přijdete o peníze za to, že vaše dítě je doma...
Michal Šotola

#266 Re:

2020-04-16 17:58

#265: -  

Možná Vám to přijde zvláštní, já posílám děti do školy,aby se něco naučily a ne proto,abych dostal ošetřované.  


Nepřihlášený uživatel

#267 Re:

2020-04-17 14:14

#265: -  

Myslím, že mnoho zodpovědných rodičů, kterým nijak nečiní problém děti vyučovat doma, je do školy do konce školního roku nepošle, i kdyby zůstali bez příjmu. Podle Vašeho příspěvku lze usuzovat, jaký máte charakter.

in

#268 Re: nevěřím vám

2020-04-17 15:08

#19: -neveřím vám ,žadné dítě nechce do školy ,váše ditě musi byt nějakě lepší a jíné ,no jo pani lekařka 

 


Nepřihlášený uživatel

#269 Re:

2020-04-17 15:24

#19: -

To se nedivím :-D

Michal Šotola

#270 Re: Re:

2020-04-17 21:37

#267: - Re:  

Nevím jak lze posuzovat zodpovědnost podle toho zda někdo posílá či neposílá děti do školy. To je zcela zavádějící. Způsob který zvolila vláda a ministerstvo školství je nešťastný, ustrašený a c důsledku nebude nikomu vyhovovat. Nechápu proč pana ministra Plagu zahrnuli senátoři takovým množstvím pochval. 

Petice podobného znění mají a budou mít smysl. Posuzovat situaci co nejobjektivněji bez emocí. Jinak zůstaneme zavřeni nadosmrti v karanténě. Já podobný způsob ochrany skutečně nepotřebuji.


Nepřihlášený uživatel

#271 Re: Re: Re:

2020-04-18 07:41

#270: Michal Šotola - Re: Re:  

Zcela zavádějící je naopak názor, že najednou z ničeho nic už tu virus není a vše bude ok. Je potřeba neusnout na vavřínech a mít se stále na pozoru. Ano Vy možná podobný způsob ochrany skutečně nepotřebujete, ale nejste na světě jenom Vy. Třeba jste již nemoc prodělal, že? To se to potom vykřikuje. Trochu sobecké, nemyslíte? Většina lidí je opačného názoru než jaký máte právě Vy, pokud jste si nestihl všimnout. Zodpovědný rodič chápe veškerá rizika a nebude kvůli jednoho měsíce riskovat zdraví svých bližních. Vy se určitě ztotožníte s experty z EDINu, kteří naopak hystečí, že tím vznikne negramotná generace :D ... Ano, chce to zachovat klid, bez emocí, nebojte se, za ten jeden měsíc, kdy nepůjdou Vaše děti do školy, určitě nezhloupnou :D :D :D

Apropo nechápu jak souvisí zavření škol do konce školního roku s vaším výrokem, že tak zůstaneme nadosmrti v karanténě. Trochu moc zbytečných emocí z Vaší strany, si myslím :D

Pokud alespoň trochu uvažujete hlavou, tak právě naopak, způsob který zvolila vláda a ministerstvo školství není nešťastný a ustrašený, jak tvrdíte, on je hodně dobře, promiňte mi to slovo, vyčuraný, a v podstatě vám ukazuje, jak smýšlí většina, která byla kompetentními osobami "vyslyšena".

Vaše opozice má tedy velmi malý prostor cokoliv kritizovat. Z toho mám obrovskou radost. Protože mým názorem je a bude, kdybychom nahoře měli kohokoliv jiného, byli bychom v ři... Nebýt rýpalistů a podobně smýšlejících lidí jako jste Vy, nemusel by vzniknout výsledek dokonale vystihující přísloví: vlk se nažral a koza zůstala celá. Je to výsledek, za který mohou právě lidé, jako jste vy! Asi tak.

Tvrdíte, že jste lékař. Jako lékař patříte k lidem s příjmem vyšším než má většina lidí v ČR. Pokud tak nutně potřebujete, aby Vaše děti měli zajištěnou stálou kvalitní výuku, tak Vám nic nebrání tomu si pedagoga, který by Vaše děti mohl vyučovat klidně i u Vás doma, vyhledat na internetu. Jsem si jistá, že byste našel i pedagoga, který by se dětem věnoval za minimální odměnu. Pevně věřím, že tím Vašim dětem uděláte nesmírnou radost :D

Dnes pan Babiš prohlásil, že lékařům je třeba za svou práci přidat. Tak já doufám, že když všechno podle Vás bylo téměř v normálu, žádný zvýšený zápřah, že se také dobrovolně a bez emocí vzdáte jakékoliv částky navíc, protože by podle vašich vyjádření, byla přeci nezasloužená .)


Nepřihlášený uživatel

#272

2020-04-20 11:11

Rodiče, přemýšlejte zaky o tom, že ve škole bývá okolo 200-600 dětí +učitelé, uklízečky, kuchařky a tak dále Pokud se nesmí venku pohybovat více než 2 lidi, bude v pořádku být ve třídě po 30? Z jedné školy by se stalo obrovské epicentrum nákazy.. přijde jeden nemocný, nakazí celou třídu, 30 nemocných nakazí každý dalších 10 svých kamarádů z druhé třídy a je to, bylo by to mnohem horší než to je. měsíc školy nikomu nestojí za 3 měsíce karantény (třeba) myslím že každý chce tuhle situaci vyřešit co nejrychleji, tak nevymýšlejte:)

Nepřihlášený uživatel

#273 Re:

2020-04-24 06:04

#12: Zuzalkol -  

mám stejný názor .... nevidím důvod proč nechat školy zavřené, tato nemoc tu už bude navždy a když byla chřipka nikdo nenosil roušky, a děti chodily do školy s nudlema a kašlem a nikdo to neřešil a počtů nemocných bylo víc a na chřipku umírali lidé víc a ve všech věkových skupinách ...

Já mám takový vztek na to jakou vyvolali paniku azaseli do lidí strach až ti lidi přišli o zdravíé selský rozum :-(


Nepřihlášený uživatel

#274 Re: Re:

2020-04-27 06:44

#273: - Re:  

Trošku s úsměškem musím reagovat na Váš komentář... škoda, že to kolem vás nevypuklo jako na jihozápadě, abyste ten fičák zažil(a) na vlastní kůži, když Vám to příjde málo... Víte, po bitvě je každý generál! A největší sranda je, že globálně není ani zdaleka vyhráno, třeba se ještě dočkáte a plnými doušky si budete vychutnávat "tu pohodičku a klídeček" :D ... Co třeba se zamyslet nad tím, že jsme na tom tak dobře, s nízkou smrtností, právě díky té informovanosti a zavedeným opatřením, které Vy nazýváte slovem "panika"!

Vládo, nemáš to jednoduché, když neučiníš dostatečná a včasná opatření - je to špatně, když učiníš všechno, co můžeš, byť jen jako prevenci, je to taky špatně, vyvoláváš podle některých paniku... Lidi už se vzpamatujte a neohánějte se selským rozumem, když ho sami postrádáte!




Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...