Petice proti trvalému označování - čipování psů - zatím ne občanů

Kontaktujte autora petice

Děkuji vám, Marley !!!

2018-03-19 11:49:30

 

https://www.petice24.com/adame_nejvyi_mony_nepodminny_trest_za_extremni_tyrani_tnte_panem_jl_z_prachatic

Marleyn.jpg

Můj nejlepší kamarád a spoluautor Petice proti povinnému čipování psů již od 1.5.2017 není mezi námi - BOHUŽEL ! 

   STRES  NELÉČÍ , ANI V OSTRAVĚ ! ! !   

      ČEST  JEHO  PAMÁTCE  ! ! !     


Petr Hadaščok , Štefan Šustai - Ostrava

OKOPÁVÁNÍ VÍTĚZŮ V DEMOKRACII - Vlastimil Vondruška - MF DNES 17.3.2018 - NÁZORY

2018-03-17 20:14:46

 

NECHEJTE NÁS V KLIDU ŽÍT !!! /HP/

 

Sloupek Vlastimila Vondrušky: Zrno od plev Vlastimil Vondruška

Podle ústavy je nejvyšší autoritou v zemi lid, nikoli pár politiků

 

http://www.metro.cz/sloupek-vlastimila-vondrusky-zrno-od-plev-f27-/spolecnost.aspx?c=A180314_161410_metro-spolecnost_jsk 

Největší ctností v demokracii je respektování vůle většiny /OBČANŮ/, ať se to elitám líbí či nikoli .

A  LIDEM NEJVÍC VADÍ, POKUD TI NAHOŘE NECHTĚJÍ SLYŠET JEJICH HLAS A HRAJÍ SI NA POLOBOHY.

PAK JE VĚTŠINOU POTRESTAJÍ SVÝM HLASOVÁNÍM VE VOLBÁCH.

 

Můj nejlepší kamarád a spoluautor Petice již od 1.5.2017 není mezi námi - BOHUŽEL ! 

   STRES  NELÉČÍ , ANI V OSTRAVĚ ! ! !   

      ČEST  JEHO  PAMÁTCE  ! ! !     

 

    NELINKA9.jpg                               NELINKA9.jpgNELINKA9.jpg                                                                                                         

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Petr Hadaščok , Štefan Šustai - Ostrava

NEZABÍJÍ JEN STŘELNÉ ZBRANĚ ! ! ! TO PLATÍ I V OSTRAVĚ !

2018-03-13 13:04:54

 

9., 8. března 2018: Britský tisk informoval v březnu 2018 o tragické kauze nefunkčního systému povinného čipování psů: Zloději ukradli šest čistokrevných kokršpanělů i s implantovanými radiofrekvenčními transpondéry; prokazatelně dvěma z nich tito pachatelé posléze vyřezali čipy z těla, když se snažili zvířata prodat; jeden kokršpaněl v důsledku toho zemřel na rozšíření infekce. – Zdevastovaná chovatelka dotyčných psů si teprve nyní uvědomila, že státem vynucované implantace mikročipů nepředstavují vůbec žádnou jistotu navrácení ukradených nejlepších čtyřnohých přátel člověka zpět domů. Navíc výše uvedená invazivní forma trvalé identifikace psů ohrožuje jejich životy v případě kriminálních praktik uplatňovaných v prostředí černého trhu se zvířaty.

https://www.express.co.uk/news/uk/928962/Dog-appeal-stolen-dogs-dies-microchip-removed; https://www.examiner.co.uk/news/west-yorkshire-news/cruel-thieves-caused-cocker-spaniels-14381867; https://www.thesun.co.uk/news/5769257/pet-dog-cocker-spaniel-died-thieves-stole-him-kennel-gouged-microchip/; http://www.dailymail.co.uk/news/article-5479465/Cocker-spaniel-dies-thieves-tried-tearing-microchip.html

 
 
Velice fandím Ostravákům. Je velmi smutné, že radnice vyhlásí válku svým vlastním občanům na místo toho, aby naslouchala a snažila se jim vyjít maximálně vstříc. Většina politiků dávno zapomněla, že jsme to my, kdo je platí a že oni jsou tady pro nás, nikoli naopak. Docela dobře se vcítili do role osvícených nadlidí a to je strašně špatně. Každopádně držím velmi palce a dofám, že ve svém boji vytrváte a nakonec uspějete.
 
„Vždy chtějte svobodnou volbu. Vybírejte si sami, co je nelepší pro Vás i Vaše čtyřnohé miláčky. Nenechte za sebe rozhodovat ty nahoře, neboť Vy sami musíte vědět, co je pro Vás nejlepší.
Více se dočtete na : http://www.necipujtenas.cz/clanky-publikace-texty/apka-lek-zdarma-na-legislativni-nasili-cr.aspx#ixzz5A2Ok9qYA
 
 
Čapek.jpg
 
 

... Můj nejlepší kamarád a spoluautor Petice již od 1.5.2017 BOHUŽEL není mezi námi 

   STRES  NELÉČÍ ANI V O STRAVĚ    

      ČEST  JEHO  PAMÁTCE  ! ! !     

 
 

Petr Hadaščok , Štefan Šustai - Ostrava

Ost...... Rad..... Maf.. / Eli... / nám. VŘSR Ostrava 1 budova Nové radnice ! Ma....., Ma.. , Ma... - M A M U L A N D II.

2018-03-10 16:06:45

.

Povinnost čipování psů v Ostravě platí i nadále

Zlatý hřeb zasedání zastupitelstva. Tak označil s notnou dávkou ironie středeční projednávání bodu s číslem 25, který představoval změnu závažné vyhlášky o čipování psů, ostravský primátor Tomáš Macura (ANO).

Novela vyhlášky zastupitelstvem bez problému prošla, podle primátora se ale její podstata vůbec nezměnila. Povinné čipování psů v Ostravě tak platí dále.

Jeho hlavním kritikem je Petr Hadaščok, kterému nedochází trpělivost. Proti vyhlášce bojuje na každém zasedání ostravských zastupitelů. Prozatím ale stále marně.

Rozhodovali jsme o dvou variantách. V novele byly navržené výjimky pro staré a nemocné psy. Žádný veterinář vám ale psa v takových případech stejně nenačipuje, takže výjimky nejsou nutné. Proto jsme nakonec schválili vyhlášku bez jakýchkoliv změn," uvedl Tomáš Macura s tím, že na ni zhruba rok pracoval tým kolem jeho náměstkyně Kateřiny Šebestové (ANO).

V Ostravě je v současnosti přihlášeno asi 25 600 psů, šesti tisícům z nich však čipy chybí. 

Autor: Martina Koziolová

Zlatý hřeb zasedání zastupitelstva.

reagovat
Petr Hadaščok (20673) 17.04.2016 01:34:30
http://www.petice24.com/a/43512 Pan primátor zapoměl , že Ostrava mu nepatří a není to ani jeho firma ! A že je nutné respektovat názory všech občanů, nejen jedné skupiny občanů . Ostatní argumenty jsou pod Peticí resp. v Oznámeních u petice

 

Ilustrační foto
 

....  Můj nejlepší kamarád a spoluautor Petice  již od 1.5.2017 není mezi námi -  BOHUŽEL  !   STRES   NELÉČÍ   ! 

      ČEST  JEHO  PAMÁTCE  ! ! !     


Petr Hadaščok , Štefan Šustai - Ostrava

Os....... Ra...... Ma... / El.... / nám. VŘSR Ostrava 1 budova Nové radnice ! Ma....., Ma.. , Ma... - M A M U L A N D !!!

2018-03-05 15:27:48

Ostravská Radniční Mafie / Elity/

 

7.3.2018 NEBO JIŽ 2.3.2018 ? Nebo již od podzimu 2012 ? 24.10.2012 !!! ..... co OOŽP

Magistrát města Ostravy                                                                         Příloha č. 2 odbor ochrany životního prostředí          Vážený pan                                         Vaše značka:   Ze dne:   Č. j.: SMO/101003/18/OŽP/Fr Sp. zn.: S-SMO/100477/18/OŽP/3     Vyřizuje: Ing. Frömlová Telefon: +420 599 442 312 Fax:   E-mail: lfromlova@ostrava.cz

  Datum: 208-02-20       Vážený pane,   zastupitelům statutárního města Ostravy jste předložil návrh na změnu obecně závazné vyhlášky statutárního města Ostravy č. 9/2012, kterou se upravuje trvalé označování psů a evidence jejich chovatelů, ve znění změn a doplňků provedenými obecně závaznou vyhláškou č. 5/2013 (dále jen „vyhláška“). Navrhujete přijetí takové změny vyhlášky, která by umožnila svým občanům volbu typu čipování, tak, aby si každý mohl vybrat mezi označením psa čipem invazivním nebo neinvazivním. Za čipování invazivní považujete způsob označování psů stanovený ve vyhlášce, za neinvazivní, dle Vašeho názoru výhodnější z hlediska zdravotního rizika a z hlediska ekonomického, považujete přívěsek RFID tag, který je součástí docházkového nebo přístupového systému (odkazujete na webové stránky e-shopu, kde je možné tento systém pořídit).   Váš návrh dne 7. 3. 2018 projednalo zastupitelstvo města Ostravy a usnesením č.     mě pověřilo Vám odpovědět.   Vámi navrhovaný neinvazivní způsob označování psů přívěsky RFID tag, které mají formu přívěsku na klíče, nesplňuje požadavek na trvalé označování psů dle ust. § 13b odst. 2 zákona č. 246/1992 Sb., na ochranu zvířat proti týrání, ve znění pozdějších předpisů. Dle tohoto ustanovení může obec obecně závaznou vyhláškou stanovit chovatelům povinnost nechat trvale označit psy.   Podávám Vám tuto zprávu a zůstávám s pozdravem  

                                                                                                                 ..............................

Nebo již od podzimu 2012 ? .....24.10.2012 !!! ..... co OOŽP ?

https://t.co/kBhWyxnR9Z zveřejnilo díky spolupráci pana doktora Karla Zváry a úředníků z ostravského magistrátu v rámci zákona o svobodném přístupu k informacím statistická data o špatném systému povinného čipování psů v letech 2017 až 2009!   

ZDROJ : Nečipujte nás

http://www.necipujtenas.cz/Files/necipujtenas/mvcr-vyjimky-je-nutne-zakotvit-do-vyhlasky-libovule-verejne-moci-je-nepripustna-2017.jpg

 


 

....  Můj nejlepší kamarád a spoluautor Petice  již od 1.5.2017 není mezi námi - BOHUŽEL !  STRES NELÉČÍ !  ČEST JEHO PAMÁTCE !!!


Petr Hadaščok , Štefan Šustai - Ostrava

Babiš nejel do Mnichova i kvůli prasklé žilce. Ze stresu mám migrény, říká Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/babis-zdravi-stres-zilka-0x0-/domaci.aspx?c=A180219_152552_domaci_jj

2018-02-19 18:38:46
================================================================================
Premiér v demisi Andrej Babiš minulý týden zrušil cestu na bezpečnostní konferenci v Mnichově kvůli tomu, že svou účast odvolal bavorský premiér Horst Seehofer a kvůli souběhu zdravotních problémů. Na Facebooku v pondělí Babiš napsal, že kvůli vysokému pracovnímu nasazení měl problémy s vysokým tlakem, praskla mu žilka v oku a vinou stresu mívá i migrény.

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/babis-zdravi-stres-zilka-0x0-/domaci.aspx?c=A180219_152552_domaci_jj

 

....  Můj nejlepší kamarád a spoluautor Petice  již od 1.5.2017 není mezi námi - BOHUŽEL !  STRES NELÉČÍ !  ČEST JEHO PAMÁTCE !!!

 

 

 

 


Petr Hadaščok , Štefan Šustai - Ostrava

Případ 212 týraných psů není ojedinělý. Zákony jsou na množírny krátké !!!

2018-02-13 20:31:15

 

MÍSTO AKCE NA NĚKOLIK MOŽNÝCH MNOŽÍREN V ČR SE BUZERUJE STOTISÍC A VÍCE OBČANŮ KAŽDOROČNĚ - ČIPOVÁNÍ ! TAK TO JE PŘECE PRO NĚKOHO "KŠEFT" - NA SLOVENSKU /"BIZNIS"/ ZRUŠILI ZÁKON O POVINNÉM ČIPOVÁNÍ PSŮ, MAČIEK A FRETIEK UŽ PŘED PĚTI ROKY !!!

PROČ ASI ???

 

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/mnozirny-psu-veterinarni-sprava-nadace-na-ochranu-zvirat-veterinarni-zakon-1v6-/domaci.aspx?c=A180206_150214_domaci_fer

....  Můj nejlepší kamarád a spoluautor Petice  již od 1.5.2017 není mezi námi - BOHUŽEL !  STRES NELÉČÍ !  ČEST JEHO PAMÁTCE !!!

mazlíček.jpg


Petr Hadaščok , Štefan Šustai - Ostrava

NEDÁM JI - NIKDY A NIKOMU !!!

2018-02-09 14:46:08

.

Promluvila o smrti táty! Řekla, proč zemřel ! TN

Podle nich špatně zvládal nápor posledních dnů.

Disekce aorty je velmi nebezpečný stav, při kterém dochází k natržení stěny aorty zevnitř. Krev se pak rychle hromadí, úmrtnost je velmi vysoká. Disekce často souvisí s vyšším krevním tlakem. Vzácněji může být příčinou vaskulitida (zánětlivé postižení cév).

....  Můj nejlepší kamarád a spoluautor Petice  již od 1.5.2017 není mezi námi - BOHUŽEL !  STRES NELÉČÍ !  ČEST JEHO PAMÁTCE !!!

 

Europoslanci vyzvali ke změně střídání času. Komise bude žádost řešit  A HELE - JDE TO ???

 Možná se v blízké budoucnosti dočkáme /NEJEN/ zrušení střídání letního a zimního času. Na čtvrtečním zasedání Evropského parlamentu vyzvali europoslanci Evropskou komisi, aby vyhodnotila přínosy a rizika střídání letního a zimního času a případně navrhla zrušení. Občanské iniciativy a petice tvrdí, že změny času mají negativní dopady na zdraví.

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/evropsky-parlament-letni-zimni-cas-zmena-f1g-/zahranicni.aspx?c=A180208_141901_zahranicni_jn

 

NEDÁM_HO.jpg


Petr Hadaščok , Štefan Šustai - Ostrava

BRAINWASHING POKRAČUJE : Zastaví čipování nelegální množírny?

2018-02-06 20:02:58
iReceptář - nový tip každý den
Vymývání mozků nebo též brainwashing je původně teorie o existenci technik směřující k ovlivňování jednoho nebo více lidí tak, aby změnil svoje názory nebo chování, a to ve prospěch toho, kdo brainwashing provádí. Wikipedie
 

Zastaví čipování nelegální množírny?

Aplikace čipu se nemusíte obávat.

Novela veterinárního zákona, kterou Senát schválil 16. srpna 2017, počítá s povinným čipováním psů v České republice od roku 2020. Otázka povinného čipování byla tentokrát otevřena hlavně v souvislosti s takzvanými množírnami. Naše země se stala „rájem“ nepoctivých množitelů psů, kteří vydělávají na němých tvorech, z nichž doslova ždímají poslední zbytky sil, aby je přiměli se rozmnožit a přivést na tento svět další a další nemocná, postižená anebo dokonce mrtvá zvířata.

KOLIK T.ZV. MNOŽÍREN BYLO ZLIKVIDOVÁNO V ČR ZA ROK 2016 A 2017 ? KOLIK "MNOŽITELŮ" BYLO POTRESTÁNO ?? KONKRÉTNÍ A PŘESNÁ ČÍSLA JSOU NUTNÉ !

 

Díky povinnému čiování by tak měla mít veterinární správa mnohem větší šanci zjistit, že to či ono zvíře pochází právě z množírny. I když toto opatření pravděpodobně nepovede k naprostému vymýcení množíren, dojde alespoň k usnadnění a urychlení konání kontrolních orgánů v tomto směru.

 

https://www.ireceptar.cz/zvirata/psi-a-kocky/cipovani-psu-bude-povinne-kdy-cipovat-psa/?utm_source=rss&utm_medium=feed

 

....  Můj nejlepší kamarád a spoluautor Petice  již od 1.5.2017 není mezi námi - BOHUŽEL !  STRES NELÉČÍ !  ČEST JEHO PAMÁTCE !!!


Petr Hadaščok , Štefan Šustai - Ostrava

KOMPROMIS ? ! ! ! Tak do toho - máte přece pomáhát všem svým spoluobčanům . A ti přece budou na podzim volit !

2018-02-03 13:30:38

 

Vážené Dámy a pánové , přeji Vám dobrý den  !

Dovoluji si tímto předložit všem zastupitelům SM Ostravy - ale nejen jim - nový návrh změny OZV č. 9/2012 z 24.10.2012 o povinném čipování psů ČIPEM RFID ! Jsme snad přece stále ještě lidé !!! Jde nejen o neinvazivní, ale také o výrazně levnější označení pejsků čipy RFID ! Ale hlavně - zdravotní rizika u takového čipování na rozdíl od čipování invazivního 0  !!!  Ostrava tak může být první město v ČR  , které toto umožní svým občanům - pejskařům a přitom možnost volby typu čipování považuji za samozřejmost ! Každý občan si bude moci vybrat druh označení pejska čipem - zda invazivní či neinvazivní a je nutné brát v úvahu také pohled ekonomický . Je to velmi výhodné nejen pro občany - pejskaře, ale také pro město , jenom chtít ! CENA INVAZIVNÍHO ČIPOVÁNÍ = 500-700 Kč  CENA NEINVAZIVNÍHO ČIPOVÁNÍ OD  11 Kč za čip RFID ! A nemusím snad opakovat, že pes už v ČR není věc , ale živý tvor a v drtivé většině rodin to je člen rodiny !!! A rodina pak je základ státu ! / t.zv. MNOŽÍRNY NEJSOU V NORMÁLNÍCH ČESKÝCH RODINÁCH A TY NENORMÁLNÍ JE TŘEBA POTRESTAT /.
Doufám že odbor životního prostředí MMO nebude HLEDAT DŮVODY PROČ NE .., ale bude hledat důvody PROČ  ANO !!!
===================================================================================================
                                       

https://www.email.cz/download/k/xtcnpx_1JV1g5dAkmYZcSf47V8VpqVrwk9FSPS-6hpwDJCFJgnvequSbrh3wJ7qpzbPGNTs/rfid-tag-privesek.jpg

RFID tag (přívěšek)  

Možnost výběru barev dle dohody. Vrácení zboží nebo zkouška je samozřejmostí.

https://eshop.nejdochazka.cz/dochazkove-a-pristupove-systemy/10-rfid-tagprivesek.html?gclid=EAIaIQobChMIkfbyhvP12AIVEhMbCh1f_AKyEAMYAiAAEgLE5_D_BwE  

Vlastnosti:

 

• Voděodolný

• Součástí je kroužek na klíče 

• Kompatibilní se všemi RFID zařízeními.

• Každý tag je označen unikátním číslem

Ceny:

  • nad 25 kusů: 20 Kč/kus
  • nad 50 kusů: 15 Kč/kus
  • nad 100 kusů: 13 Kč/kus
  • nad 500 kusů: 11 Kč/kus

Možnost výběru barev dle dohody. Vrácení zboží nebo zkouška je samozřejmostí.

https://eshop.nejdochazka.cz/dochazkove-a-pristupove-systemy/10-rfid-tag-privesek.html?gclid=EAIaIQobChMIkfbyhvP12AIVEhMbCh1f_AKyEAMYAiAAEgLE5_D_BwE

Senát schválil povinné čipování psů od roku 2020, zákon má pomoci omezit jejich chov v množírnách :-)

AKTUALIZOVÁNO 16. 8. 2017   Aktuálně.cz

 Od roku 2020 zřejmě bude v ČR zavedeno povinné čipování psů. Počítá s tím novela veterinárního zákona, kterou dnes schválil Senát. Norma má také zpřísnit podmínky pro chov psů, cílem je omezit jejich množírny. Novelu, která má rovněž zdvojnásobit pokuty jednotlivcům za porušení veterinárních pravidel, nyní dostane k podpisu prezident. Povinně čipovat by se měli všichni psi v době prvního očkování proti vzteklině, tedy kolem půl roku věku zvířete. Podle podporovatelů této změny pak bude pro veterinární správu mnohem lepší při kontrolách psů zjistit, zda ten pes pochází množíren. Kritici však už dříve upozorňovali na to, že množírny budou dál opouštět neočipovaná osmitýdenní štěňata.  Tak to začíná vypadat, že tento zákon se tvoří pro SVS a nikoliv pro občany - cca 2,5 milionů pejskařů  !

 

ZDRAVÍ VÁS A HEZKÉ DALŠÍ DNY VÁM PŘEJE 

 

                          Hadaščok  Petr    nst. - občan Ostravy od roku 1946

                                                                 https://www.petice24.com/a/43512          empty.gifRFID tag (přívěšek)      

P.S.  Pokud se nepletu, tak např. ani zaměstnanci MMO nemají RFID čip pod kůží na levé straně krku - ale na kartě !!!

                                                                                                                         NELINKA9.jpg                   NELINKA9.jpg          rfid-tag-privesek.jpg.RFID tag (přívěšek)RFID tag (přívěšek)                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      

Provozovatel:

HolySoft s.r.o.
Rybná 716/24, Staré Město, 110 00 Praha 1
Česká Republika
(pouze fakturační adresa)
IČ: 03635741 
C 235200 vedená u Městského soudu v Praze

 

....  Můj nejlepší kamarád a spoluautor Petice  již od 1.5.2017 není mezi námi - BOHUŽEL !  STRES NELÉČÍ !  ČEST JEHO PAMÁTCE !!!


Petr Hadaščok , Štefan Šustai - OstravaSdílet tuto petici

Pomozte této petici získat víc podpisů.

Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...