Ne Česku - neznamená rozpad republiky

NESOUHLASÍM, ABY SE VE STÁTNÍ SPRÁVĚ, VEŘEJNOPRÁVNÍ TV a ROZHLASE  POUŽÍVAL DISKRIMINAČNÍ  NÁZEV ČESKO.

Naše republika je vícenarodnostní stát , který opomíjí skutečnost existence dvou ze tří národů žijících v jeho hranicích. Smutný fakt je, že poslední kdo akceptoval historické fakta byl nacismus.  Neznám v Evropě stát jež by nesl název jen jednoho národa. Zkuste říct Skotovi, že je Angličan , či Vlámovi , ýže je Valon. Když řeknete velké části Moravanů, že jsou Češi  odpoví vám - No a ?  Nemají díky vymývání mozků své národnostní cítění. Jen nevzdělanec může argumentovat , že česko je tam, kde se mluví česky. A když  česko je platné i pro moravu , jak se jmenuje tedy Českomoravská vysočina ? Proč ne jen Česká vysočina ? Jen připomínka - Rakouská národnost neexistovala až do konce 2. světové války.

1. První známý výskyt slova Česko je z roku 1777 jako synonimum pro Čechy, vedle Česka se používaly Rakousy, Morava, Slezko.

2.  Ve Smlouvě mezi čelnými mocnostmi spojenými i sdruženými a Československem, podepsané v Saint-Germain-en-Laye dne 10. září 1919, kterou tyto mocnosti uznávají stát československý je uvedeno: „… hledíce k tomu, že spojení, které kdysi trvalo mezi bývalým královstvím českým, markrabstvím moravským a vévodstvím slezským ze strany jedné a mezi ostatními územími bývalého mocnářství rakousko-uherského ze strany druhé, navždy a zcela přestalo, hledíce k tomu, že národy Čech, Moravy a části Slezska, jakož i národ Slovenska z vlastní vůle rozhodly se spojiti a že se skutečně spojily trvalým spolkem za tímto účelem, aby vytvořily jednotný, svrchovaný stát s názvem Československá republiky …“