Stop výstavbě nákupního centra na místě VS haly ve Frýdku-Místku.

Quoted post

Ondra

#161 Re: Re: Re: Re: Re: Re: a proč petice

2012-03-20 09:27

#160: Martin Špetla - Re: Re: Re: Re: Re: a proč petice

Dobrý den,

klasická politická demagogie...předkládáte mi za hlavní názor něco, co jste vytrhnul z kontextu několika argumentů.

Není potřeba v klidové zóně stavět to, co přiláká dostatečný počet návštěvníků.

Nicméně je potřeba řešit aktuální stav haly, dotace jsou nejspíše pasé a než dávat peníze do opravy staré nefunkční haly jen proto, že je stará a hezká , tak jsem pro využití těchto peněz do něčeho nového.

Někdo se raději pustí do do rekonstrukce starého baráčku, protože tam vyrostl, ikdyž mu každý říká, že do toho bude jen vrážet spoustu peněz, že si má raději postavit nový. No a někdo si raději postaví ten nový.

A jestli bude vedlejším produktem nákupní centrum, jedno z mnoha? Mi to nevadí a vsadím se, že většina z 5% populace Frýdku-Místku, která se podepíše pod tuto petici tam stejně bude nakupovat.

 

Odpovědi


Nepřihlášený uživatel

#162 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: a proč petice

2012-03-20 10:47:14

#161: Ondra - Re: Re: Re: Re: Re: Re: a proč petice 

 Dobrý den,

řekl bych, že stačí si položit několik jednoduchých otázek :

- proč bourat něco, co by mohlo fungovat ?

- proč stavět další nákupní centrum s obřím Kauflandem právě v takto cenném území ?

Martin Špetla

#163 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: a proč petice

2012-03-20 11:05:33

#161: Ondra - Re: Re: Re: Re: Re: Re: a proč petice 

Milý "Ondro".

Jako bych Vaše slova někde slyšel. Připomínají mi totiž argumentaci "proč to nejde", která zaznívá již léta z našeho magistrátu.

Na rozdíl od Vás jsem přesvědčen, že drtivá většina našich spoluobčanů využije na rekonstrukci svého 27 let "starého" baráčku dotaci, která je k dispozici. Možná patříte mezi ty šťastlivce, kteří nevědí, co s penězi. Já Vám to ze srdce přeji, ale obávám se, že většina populace to vidí jinak. Stačí si všimnout hromadného zateplování nejen rodinných domů, místo jejich bourání a stavění nových. Možná by to vypadalo jinak, pokud by i ostatní lidé dostali možnost bourat svoje staré a stavět nové baráčky z cizích kapes. Třeba z městského rozpočtu. V tomto s Vámi souhlasím, že by lidé bourali hlava nehlava a nastal by opravdový stavební boom.

Nové nákupní centrum mi na rozdíl od Vás vadí. Neznám totiž odpovědi na tyto otázky:

- proč nebyla vyhlášena na toto cenné území v centru města architektonická soutěž,

- proč nevíme, jestli se doprava v okolí i ve městě po výstavbě sníží/zvýší,

- proč nevíme, jestli se životní prostředí ve městě po výstavbě zlepší/zhorší,

- proč nevíme o kolik se po výstavbě sníží/zvýší množství prašnosti a ostatních škodlivých látek v ovzduší, atd.   

Možná, že Vy odpovědi znáte, nebo Vás nezajímají a máte jasno i bez toho. Já tedy ne.

 

Ing. Martin Špetla, zastupitel

P.S. Mám radost, že vidíte i Vy halu jako starou a hezkou. Je vidět, že vidíte :-).