Stop výstavbě nákupního centra na místě VS haly ve Frýdku-Místku.

Martin Špetla

/ #163 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: a proč petice

2012-03-20 11:05

#161: Ondra - Re: Re: Re: Re: Re: Re: a proč petice 

Milý "Ondro".

Jako bych Vaše slova někde slyšel. Připomínají mi totiž argumentaci "proč to nejde", která zaznívá již léta z našeho magistrátu.

Na rozdíl od Vás jsem přesvědčen, že drtivá většina našich spoluobčanů využije na rekonstrukci svého 27 let "starého" baráčku dotaci, která je k dispozici. Možná patříte mezi ty šťastlivce, kteří nevědí, co s penězi. Já Vám to ze srdce přeji, ale obávám se, že většina populace to vidí jinak. Stačí si všimnout hromadného zateplování nejen rodinných domů, místo jejich bourání a stavění nových. Možná by to vypadalo jinak, pokud by i ostatní lidé dostali možnost bourat svoje staré a stavět nové baráčky z cizích kapes. Třeba z městského rozpočtu. V tomto s Vámi souhlasím, že by lidé bourali hlava nehlava a nastal by opravdový stavební boom.

Nové nákupní centrum mi na rozdíl od Vás vadí. Neznám totiž odpovědi na tyto otázky:

- proč nebyla vyhlášena na toto cenné území v centru města architektonická soutěž,

- proč nevíme, jestli se doprava v okolí i ve městě po výstavbě sníží/zvýší,

- proč nevíme, jestli se životní prostředí ve městě po výstavbě zlepší/zhorší,

- proč nevíme o kolik se po výstavbě sníží/zvýší množství prašnosti a ostatních škodlivých látek v ovzduší, atd.   

Možná, že Vy odpovědi znáte, nebo Vás nezajímají a máte jasno i bez toho. Já tedy ne.

 

Ing. Martin Špetla, zastupitel

P.S. Mám radost, že vidíte i Vy halu jako starou a hezkou. Je vidět, že vidíte :-).