Stop výstavbě nákupního centra na místě VS haly ve Frýdku-Místku.


Nepřihlášený uživatel

#1

2012-03-12 18:22

stavět hypermarkety politici musejí aby naplnili své a stranické kasy takže korupce kvete na všech úrovních !!!!
Rybka

#2 Stop nákupům

2012-03-12 18:28

Jestliže se na místě jediné VS haly začne stavět další, nejméně desátý obchodňák ve Frýdku-Místku, tak prostě bojkotujem nákupy v těchhle gigantech, které akorát hyzdí krásné frýdeckomístecko! Já už stejně dávno nakupuju v malých obchodech, takže ani hra na slevy nemá žádnou šanci. Jestli chce investor zkrachovat, tak ať si něco zkusí, ale obávám se, že po zbourání haly už nikdy hala nebude :'(, když to nákupní centrum se tak akorát zavře a investor potáhne jinam.

Nepřihlášený uživatel

#3

2012-03-12 21:41

Zbourání haly je vrcholem plýtvání a disrespektu k stávající tváři města.
Lucie

#4 petice radní FM zcela přehlíží

2012-03-12 23:01

Podporuji tuto petici, bohužel jsem skeptická k tomu, že radní ve FM bude nějaká petice zajímat...

Nepřihlášený uživatel

#5

2012-03-12 23:43

Neni možné ,aby zdravy rozum nezvítězil nad soukromými zajmy.

Nepřihlášený uživatel

#6

2012-03-13 00:36

taky jsem trochu skeptická,zda to pomůže. když se měl tehdy stavět Kaufland, tak také byla petice a bohužel zastupitelstvo to vůbec nebralo v potaz...

Nepřihlášený uživatel

#7

2012-03-13 00:40

Osobně si myslím,že stejně se stím nic nenadělá pokud bude ve vedení města taková chátra,jaká tam je dnes.Doprava zdarma to je hnus,jsem zvědavý ,kdo tu díru po ČSSD a VV zalepí!!!!Je mi stoho zle,jak vidím,kde to město vedou!!!! Hlavně,že si namastí kapsy viz.McDonald's . Petr Novotný
Žiji vedle Vás

#8 Lhostejnost

2012-03-13 01:04

Štve mě lhostejnost k téhle věci od našich radních. Od bývalých pracovníků z města vím, jak se tam utrácejí peníze a za jaké zbytečnosti. Jenže mám pocit, že tohle už zpackala naše slavná bývalá primátorka p. Richterová (v jednu chvíli byla současně primátorkou i senátorkou - lidi jsou prostě nenažraní - divím se, že nebyla ještě zároveň europoslankyní). Takže o tom, jestli hala nebude stát je již rozhodnuto. Peníze už jsou v těch správných kapsách a hala se prostě zbourá. Ale celý magistrát je pro diskuzi na velice dlouhou dobu...můžu začít panem Muroňem (člen zastupitelstva) a jeho stavební firmou, která dělala spoustu městských zakázek, že, a můžeme jít takhle postupně s každým kdo tam je. A nejsou to jen staří členové, takový p. Pobucký umí taky hezky utrácet městské peníze na oslavách...škoda slov. Ale? Na každou svini se vaří voda, jj, platilo, platí a platit tahle stará pravda bude.
Pavla
Nepřihlášený uživatel

#9

2012-03-13 11:36

Nákupní středisko odčerpá obchůdky z obou náměstí, které už nyní velmi málo žijí. Obyvatelé Frýdku-Místku se pak budou chválit a scházet v "krabici". V celé Evropě jsou nákupní centra mimo město a do náměstí radnice vkládá nemalé prostředky - soustřeďuje tam to nejlepší. Nehledě k tomu, že současná hala není tak stará,aby se nedala opravit a prostroru je tam opravdu dost na všechno. Nedávno proběhly i opravy. To vždy něco necháme zchátrat a pak postavíme nové? Další na řadě  - tribuna na TJ Slezan.


Nepřihlášený uživatel

#10

2012-03-13 11:42

Narodila jsem se ve Frýdku-Místku a pamatuju mnohé.
Stejně si myslím,že proti obchodním lobby neuspějeme.
Dnešní obraz města-Kaufland ve středu,Vitnamci v podloubí-smutné...obchodních středisek je dostatek
Zdraví Helena Poláčková
Michal

#11

2012-03-13 12:06

Taky si myslím, že moc neuspějeme, ale zkusit to můžeme, za to nic nedáme. Je pravda, že podle statistik má FM nejvíc obchodů na obyvatele, tudíž další nepotřebujeme. Mc Donald se uživí i přesto. Je pravda, že tímto rozhodnutím zrušíme veškerý ruch na náměstí ve Frýdku i v Místku, protože i ty obchody, co se drží zubynehty pujdou do haje. A otupěli lidi už se nepujdou ani projit do města. Jen sednou do auta, zaparkuji u obchodnaku (TESCO, SPAR, LIDLy, PENNY, ALBERT, BAUMAX, OBI) a ted ještě Polarka? Bude to velka socialni ujma pro mesto.

Nepřihlášený uživatel

#12

2012-03-13 12:16

Prostudoval jsem dostupné materiály, zejména ten, který je na stránkách Města FM a dále jeho kritiku zastupitelem Ing.Špetlou a dospěl jsem k názoru,že bourání staré a výstavba nové haly není seriózně zdůvodněná nižšími náklady výstavby ve srovnání s rekonstrukcí, ani nižšími náklady na provoz.Jsou porovnávány údaje neporovnatelné,zjednodušené a navíc není uvažována možná podpora z prostředků ROP NUTS II Moravskoslezsko,kterou pro podobný účel využívají jiná města. Megalomanský plán výstavby nového luxusního obchodního centra na místě vzniklém zbouráním stávající haly je nepotřebný, nehledě k tomu,že vzniká naprosto nelogicky v místě, které mělo být původně určeno pro rekreaci. Ve městě tak budou 3 nákupní centra, 2 sportovně-rekreační centra (aquapark a nová hala), a až definitivně spadne kino Petra Bezruče s náměstím Evropy, budeme dělat velké kulturní akce asi někde v kulturáku v okolních vesnicích. Ing.Petr Pácl, CSc.



Nepřihlášený uživatel

#13

2012-03-13 14:42

Byla by škoda přijít o tuto halu. Pořád se mluví, že mládež nemá možnost sportovního vyžití a proto se z ní stává mládež která bere drogy schází se v doslova doupětech neřesti a proto naše mladá společnost tak vypadá. Je to přece v zájmu nás všech. Je mi 56 let a nepamatuji si, že by před rokem 1989 se něco takového dělo. Jsem pro zachování VSH ale také pro oživení turistických oddílu a podobných spolků. Je to k prospěchu celé naší společnosti která se řítí do záhuby. Můj osobní názor je, že naši čelní a regionální politici toto dělají záměrně. Nestydím se podepsat pod svůj komentář. S úctou Nováček Václav
Jakub Šrubař

#14 Re:

2012-03-13 14:51

#1: -

Nechceme to komentovat bez důkazů, ale...

Jakub Šrubař
Nepřihlášený uživatel

#15 Re: Stop nákupům

2012-03-13 14:53

#2: Rybka - Stop nákupům

Bohužel se takto nechová většina českých lidí a tudíž už máme náměstí plné vietnamských obchodníků. Tímto prosím nic proti Vietnamcům, jen zkrátka náměstí by měly zdobit obchody s kvalitním zbožím...

Jakub Šrubař

#16 Re:

2012-03-13 14:54

#3: -

Ano, za tento názor se já osobně postavím také...

Jakub Šrubař

#17 Re: petice radní FM zcela přehlíží

2012-03-13 14:56

#4: Lucie - petice radní FM zcela přehlíží

Děkujeme, ale nebuďte skeptická, byť Vaše pohnutky chápu, ale dokud hala stojí, pořád je za co bojovat. Na naši skepsi radní jen spoléhají, takže hlavu vzhůru....

Jakub Šrubař

#18 Re:

2012-03-13 14:56

#5: -

V to pevně věříme a děkujeme...

Jakub Šrubař

#19 Re:

2012-03-13 14:58

#6: -

Zastupitelstvo nás bere v potaz jen před volbama a je potřeba, abychom my nezapomněli. Hlavně jsme trošku zkušenější a věřme, že se nám to podaří, je toho z magistrátu spousta nezodpovězeného a neméně zamlženo....

Jakub Šrubař

#20 Re:

2012-03-13 15:00

#7: -

Je jen na nás, abychom nezapomněli a především volili dle programů a skutků v komunální politice, ne jiné....


Nepřihlášený uživatel

#21

2012-03-13 15:13

hala patří k frydku a ne aby tu byl zas nějaky ten obchodak je jich tu snad malo!
Jan Caletka

#22 Re: Nákupní centrum

2012-03-13 15:58

#6: -

Co se týče Kauflandu, to není úplně pravda. Sám jsem napsal článek do tisku, kde jsem poukázal na nevhodnost stavby v původní lokalitě -  městského památkového centra. Došlo ke změně místa výstavby. Změnila se  také původní architektura stavby, protože nemusela respektovat historické jádro. To však bylo v době, kdy ČSSD ještě neměla většinu v Radě města.

 


Nepřihlášený uživatel

#23

2012-03-13 17:07

Organizátoři petice by měli umožnit ji podepsat i lidem, kteří nemají internet! Nebo jsou petiční archy dostupné i jinak?Zbytečně pak tato chvályhodná akce přichází o cenné podpisy. Nazdar ! Raj
Jan Damek

#24 Re:

2012-03-13 17:10

#23: -

Podpisové archy se již tisknou a budou oznámeny místa, kde bude možné je podepsat. Prosíme o strpení a věříme, že brzy nebudeme k přehlédnutí v ulicích či na různých jiných veřejně přístupných místech.

Pokud máte zájem a možnost rozšířit petici mezi další lidi, kteří nemají přístup na internet, budeme jenom rádi. Text petice je ke stažení na:
http://www.vizefm.cz/dokumenty/Petice_VSH%202012%2003%2012.pdf

Podepsané archy je možné zaslat na kteroukoli z uvedených adres, nebo nám dát vědět na info@vizefm.cz

Děkujeme Všem za projevenou podporu.


Nepřihlášený uživatel

#25

2012-03-13 18:09

obchodnich center už ve frydku-mistku mame dost.nemam problem se zbouranim hokejove haly,ale za potřebnějši věci pro občany než obchodni centrum.