Otevřený dopis kardinálu Dukovi OP

Luba

/ #105 Re: Re: ateismus jako opium lidstva

2015-11-23 20:16

#73: trochu ironicky myšleno - Re: ateismus jako opium lidstva 

 Ano. Katoličtí podvodníci si statistiky o věřících rádi vylepšují, a tvrdí, že i ateisté jsou vlastně také věřící. Jistě - i já něčemu věřím, a věřím v něco. Mám své ideály. Ovšem v Boha a jeho bůžky či přímluvce nevěřím. Mimochodem - islám je přece jen evolučně výše, než křesťanství, ve kterém přežívají pohanské kulty v podobě eucharistie, trojjediného boha a četných svatých a blahoslavených. Muslimové žádné modlářství a sběr starých kostí neuznávají, a soustřeďují se na tělocvik 5x denně, plození a výchovu dětí, a na obětavou pomoc svým bratřím a sestrám ve víře. Jsem ovšem ateista tolerantní, nikoli antiteista. Rád navštěvuji např. přednášky theologů, protože dějiny náboženství považuji za dějiny lidské stupidity, což je velmi zajímavá dějepravná disciplína. Z psychologického hlediska. Záchvaty antiteismu mě posednou, když slyším lhát pana Duku, nebo když ho vidím, jak kropenkou vykrápí zbraně našich bojovníků v Afghánistánu, či předražený multifunkční operační sál IKEMu a jiné tunely. Posledně to byl tunel Blanka.