Petice proti trvalému označování - čipování psů - zatím ne občanů

Necipujtenas.CZ

#826 Švédský pokus o všeobecné přijetí identifikačních mikročipů implantovaných lidem!

2014-11-20 17:09

Necipujtenas.CZ

#827 Čipování důchodců již dorazilo do českého města Mělník (cca 19.200 obyvatel)!

2014-11-21 14:14

http://www.necipujtenas.cz

Čipování důchodců již dorazilo do českého města Mělník (cca 19.200 obyvatel)! – ZDE si můžete prohlédnout ukázku profesionálně zpracované marketingové prezentace (zatím) dobrovolného očipování lidstva z dílny populární televizní stanice TV Nova: Nyní jde o formu nálepek a náramky s elektronickými čipy pro označování seniorů, kteří jsou posléze dálkově monitorováni. Oficiální zdůvodnění zní klasicky: Jak jinak než větší bezpečnost. A světe div se: Dokonce i prý širší svoboda (SIC!). Podle odvysílaného materiálu však lze vidět také rizika v oblasti ochrany soukromí nebo zneužití informací, ale jinak prý čipování nepředstavuje vůbec žádný problém, jen samé výhody. – Jelikož se v celé věci angažují jak složky integrovaného záchranného systému a pro srovnání vedoucí politická reprezentace státu předložila vládě návrh na povinné označování chodců skrze reflexní prvky, tak při znalosti uvažování a trendů v současném světě lze v dohledné době zcela reálně očekávat požadavky na povinné čipování lidí podobně jako v případě psů, koček nebo fretek, které ostatně označila TV Nova za „nedůstojné“. – (Poznámka: Společenství webu Necipujtenas.CZ včas upozorňuje všechny občany na výše uvedený neblahý vývoj. Politická reprezentace již bohužel mnohokrát prokázala, že nehodlá občany vůči vynucování čipování/označování v praxi jakkoliv fakticky hájit. Ba právě naopak. Společenství Necipujtenas.CZ s něčím takovým nesouhlasí mj. s odkazem na zavrženíhodné praktiky nacistického Německa! Důrazně se distancujeme od jakéhokoliv schvalování forem legislativního násilí! Nikomu zároveň nelze bránit v dobrovolném sebeočipování se všemi známými riziky pro jeho tělo, peněženku i lidskou duši.)

 

Necipujtenas.CZ

#828 Krnov hlásí vážné selhání čipovacího systému identifikace domácích zvířat – problém je už také v ČR!

2014-11-22 14:24


Nepřihlášený uživatel

#829 čipování

2014-11-22 16:59

Dobrý den,dnes v noci moje sousedka našla francouzského buldočka.Přišla za mnou protože mám dvě fenky pro radu.Mě napadla první věc zavolat do Třebovického útulku.Paní z útulku mě vyzpovídala,já jsem ji řekla,že pokud se nenajde majitel,tak ho sousedka zavede do útulku.To mi okamžitě řekla že nejde,že musíme napřed na obecní úřad.Když jsem ji řekla že je sobota ráno,že tam asi těžko někdo bude,řekla,že se nedá nic dělat.Já se nedivím že lidé přivazují psy k útulku,domluvit s něma se nedá.K čemu potom to čipování vůbec je,když to policii nezajímá a lidi v útulku ještě méně.A ještě se ptala,jestli byla sousedka na veterině zjistit jestli má pes čip.Copak sousedka je povinna někam běhat na veterinu a zjišťovat čip?A k čemu vůbec ten útulek je? Na inzertním portále Bazoš je z tohoto týdne inzerát z Ostravy že paní volala kvůli zatoulanému psovi na policii,ti řekli že mají plno a soused volal přímo do útulku a tam mu řekli že toho psa že ho má vyhnat,nebo někam odvést ať se nevrátí a nebo někde uvázat.Opravdu nevím,k čemu takový útulek je a k čemu čipování,stačila by známka.Ve 21 století je to horší než před 30 lety.

R

#830 Re: čipování

2014-11-22 21:09

#829: - čipování 

Dobrý večer,

díky za velmi podnětné informace. Kolega se pokusí zjistit více údajů. Obecně se dá řící, že ten systém čipování již přerostl svou složitostí jak zájmy zvířat, tak zájmy chovatelů a je třeba jej zdobrovolnit. Něco, co nefunguje na 100% a přináší občanům vážná rizika a problémy (třeba tak jak to popisujete Vy) si stát ani město nemůže dovolit vynucovat formami legislativnáho násilí. Totalitní manýry měly zůstat dávno v minulosti. 


Nepřihlášený uživatel

#831 čipování

2014-11-24 09:00

Dobrý den,tak buldoček už je u své paničky.Pejsek je čipovaný a já se ptám k čemu to vlastně je? Proč by člověk,který psa najde,měl někde běhat na veterinu nebo kde by se měl obrátit,když nikdo nemá zájem to řešit.A nejhorší je víkend. Nevím proč peníze na útulek když se před léty stavěl, raději nedali nějakému člověku-soukromníkovi,který by chtěl zřídit útulek. Někde na Slezské Ostravě je paní,která má doma plno tolavých psů.Raději bych peníze dala jí,než do nějakého útulku při MP. Jsem znechucena takovým přístupem.Já si pamatuju jak jsem asi před 4 roky našla psa asi dvoukilového v mrazech -20°C a tak jsem ho vzala v noci domů a ráno vedla do útulku a tam mi bylo řečeno že jsem ho měla pustit a nebo nechat venku.Byla jsem neodbytná,pejsek měl čip,ale opravdu to jednání.Ostrava opravdu asi vede v absolutním nezájmu cokoliv řešit. Mě připadá,že je mnohem hůř,než bylo před léty.

R

#832 Re: čipování

2014-11-24 11:11

#831: - čipování 

Dobrý den,

díky za Váš velmi podnětný příspěvek do diskuse. Bohužel v Ostravě ještě stále převažuje názor, že vše nejlépe zařídí stát, město, kraj a nikoliv soukromý sektor, kde by pracovali opravdoví nadšenci s inovativním a zároveň citlivým přístupem k lidem a řešením situací. Např. nový útulek by mohl mít otevřeno třeba 24 hodin denně - tedy nepřetržitou pohotovost. Aktivním fundraisingem, vhodným oslovováním veřejnosti a působením na Internetu by se jistě dokázal uživit. Lidé, kteří mají opravdu rádi druhé lidi a samozřejmě také zvířata jsou všude a vždy ochotni pomoci ("fanatici", kteří zneužívají péči o zvířata v rámci vynucování čipování a likvidace přirozených práv a svobod bohužel také existují). Je to moc fajn, že je buldoček už v pořádku. Mějte se moc hezky. :) 

 

Necipujtenas.CZ

#833 Vedoucí veterinářka/majitelka australské kliniky pro zvířata čestně informuje o selhání čipování!

2014-11-24 15:06

Necipujtenas.CZ

#834 Nejčtenější globální deník hlásí tragický trojitý případ naprostého selhání vynucování čipování!

2014-11-25 15:08

Necipujtenas.CZ

#835 Britský městský úřad potvrdil vážné selhání identifikačního systému čipování zvířat!

2014-11-26 15:30

Necipujtenas.CZ

#836 Českým farmářům přineslo povinné čipování hospodářských zvířat jen samé problémy! Vypuknou protesty?

2014-11-27 16:46

Necipujtenas.CZ

#837 Časopis Týden varoval občany ČR již před třemi roky: Systém čipování zvířat trpí vážnými nedostatky!

2014-11-28 14:52

Necipujtenas.CZ

#838 Česká Lípa přiznala systémový neúspěch při vynucování čipování a víceré selhání RFID čtečky dat!

2014-11-29 14:53

Necipujtenas.CZ

#839 Prestižní britská BBC a další média hlásí záhadné zmizení mj. mnoha očipovaných koček!

2014-12-01 18:25

Necipujtenas.CZ

#840 Zastupitelé novozélandského města Nelson řekli jasné NE legislativnímu násilí a vynucování čipování!

2014-12-02 15:50

Necipujtenas.CZ

#841 Prestižní britský deník Guardian informuje o evropském disentním hnutí proti vynucování čipování!

2014-12-03 16:20

Necipujtenas.CZ

#842 Lidská kreativita, inovace a svobodná ekonomika porážejí na celé čáře zastaralou metodu čipování!

2014-12-04 17:03

Necipujtenas.CZ

#843 Polští vládní politici z řad zastánců vynucování čipování zvířat neuspěli a báli se reakcí voličů!

2014-12-05 18:34

Necipujtenas.CZ

#844 Polský Nejvyšší správní soud opakovaně nepodpořil legislativní násilí: Zrušil čipovací vyhlášky!

2014-12-06 19:25

http://www.necipujtenas.cz

Kompletní dokument ke stažení ZDE

Necipujtenas.CZ

#845 Lech Wałęsa opět vyzval k povinnému očipování a online monitoringu všech politiků na celém světě!

2014-12-08 18:13

Necipujtenas.CZ

#846 Evropou už zase obchází strašidlo nacistického povinného označování lidí! Kdy začnou občany čipovat?

2014-12-09 20:04

Tento příspěvek byl odstraněn jeho autorem (Zobrazit podrobnosti)

2014-12-09 20:06


Necipujtenas.CZ

#848 Další zastupitelé odmítli metody legislativního násilí a vynucování čipování zvířat!

2014-12-10 17:34

Necipujtenas.CZ

#849 Další městský zastupitel odmítl vynucovat čipování! Přiznání zdravotních rizik čipování v USA i ČR!

2014-12-11 19:48

Necipujtenas.CZ

#850 Žačalo dobrovolné medicínské čipování lidí a jejich monitoring! Jde o mnoha miliardové obchody!

2014-12-13 11:31