Petice proti trvalému označování - čipování psů - zatím ne občanů

Quoted post


Nepřihlášený uživatel

#829 čipování

2014-11-22 16:59

Dobrý den,dnes v noci moje sousedka našla francouzského buldočka.Přišla za mnou protože mám dvě fenky pro radu.Mě napadla první věc zavolat do Třebovického útulku.Paní z útulku mě vyzpovídala,já jsem ji řekla,že pokud se nenajde majitel,tak ho sousedka zavede do útulku.To mi okamžitě řekla že nejde,že musíme napřed na obecní úřad.Když jsem ji řekla že je sobota ráno,že tam asi těžko někdo bude,řekla,že se nedá nic dělat.Já se nedivím že lidé přivazují psy k útulku,domluvit s něma se nedá.K čemu potom to čipování vůbec je,když to policii nezajímá a lidi v útulku ještě méně.A ještě se ptala,jestli byla sousedka na veterině zjistit jestli má pes čip.Copak sousedka je povinna někam běhat na veterinu a zjišťovat čip?A k čemu vůbec ten útulek je? Na inzertním portále Bazoš je z tohoto týdne inzerát z Ostravy že paní volala kvůli zatoulanému psovi na policii,ti řekli že mají plno a soused volal přímo do útulku a tam mu řekli že toho psa že ho má vyhnat,nebo někam odvést ať se nevrátí a nebo někde uvázat.Opravdu nevím,k čemu takový útulek je a k čemu čipování,stačila by známka.Ve 21 století je to horší než před 30 lety.

Odpovědi

R

#830 Re: čipování

2014-11-22 21:09:18

#829: - čipování 

Dobrý večer,

díky za velmi podnětné informace. Kolega se pokusí zjistit více údajů. Obecně se dá řící, že ten systém čipování již přerostl svou složitostí jak zájmy zvířat, tak zájmy chovatelů a je třeba jej zdobrovolnit. Něco, co nefunguje na 100% a přináší občanům vážná rizika a problémy (třeba tak jak to popisujete Vy) si stát ani město nemůže dovolit vynucovat formami legislativnáho násilí. Totalitní manýry měly zůstat dávno v minulosti.