Petice proti trvalému označování - čipování psů - zatím ne občanů

Quoted post


Nepřihlášený uživatel

#831 čipování

2014-11-24 09:00

Dobrý den,tak buldoček už je u své paničky.Pejsek je čipovaný a já se ptám k čemu to vlastně je? Proč by člověk,který psa najde,měl někde běhat na veterinu nebo kde by se měl obrátit,když nikdo nemá zájem to řešit.A nejhorší je víkend. Nevím proč peníze na útulek když se před léty stavěl, raději nedali nějakému člověku-soukromníkovi,který by chtěl zřídit útulek. Někde na Slezské Ostravě je paní,která má doma plno tolavých psů.Raději bych peníze dala jí,než do nějakého útulku při MP. Jsem znechucena takovým přístupem.Já si pamatuju jak jsem asi před 4 roky našla psa asi dvoukilového v mrazech -20°C a tak jsem ho vzala v noci domů a ráno vedla do útulku a tam mi bylo řečeno že jsem ho měla pustit a nebo nechat venku.Byla jsem neodbytná,pejsek měl čip,ale opravdu to jednání.Ostrava opravdu asi vede v absolutním nezájmu cokoliv řešit. Mě připadá,že je mnohem hůř,než bylo před léty.

Odpovědi

R

#832 Re: čipování

2014-11-24 11:11:21

#831: - čipování 

Dobrý den,

díky za Váš velmi podnětný příspěvek do diskuse. Bohužel v Ostravě ještě stále převažuje názor, že vše nejlépe zařídí stát, město, kraj a nikoliv soukromý sektor, kde by pracovali opravdoví nadšenci s inovativním a zároveň citlivým přístupem k lidem a řešením situací. Např. nový útulek by mohl mít otevřeno třeba 24 hodin denně - tedy nepřetržitou pohotovost. Aktivním fundraisingem, vhodným oslovováním veřejnosti a působením na Internetu by se jistě dokázal uživit. Lidé, kteří mají opravdu rádi druhé lidi a samozřejmě také zvířata jsou všude a vždy ochotni pomoci ("fanatici", kteří zneužívají péči o zvířata v rámci vynucování čipování a likvidace přirozených práv a svobod bohužel také existují). Je to moc fajn, že je buldoček už v pořádku. Mějte se moc hezky. :)