Obnovu Tyršových sadů ano, ale šetrně k přírodě a bez plýtvání


Nepřihlášený uživatel

#151

2012-04-06 17:23

Ani malé děti (věk kolem 7 let) nechápaly, proč tolik hezkých stromů leží najednou rozporcovaných na zemi. Prý jsou hezčí, když rostou, dá se pod nimi schovat před deštěm i před sluníčkem a hraje na "schovku".

Nepřihlášený uživatel

#152

2012-04-06 18:45

Kauzu sleduji již déle a nesouhlasím s kácením.

Nepřihlášený uživatel

#153

2012-04-06 19:26

Je velmi pravděpodobné, že si někdo podplatil úředníka , aby dostal zakázku.

Nepřihlášený uživatel

#154

2012-04-06 19:27

Doufám, že se Vám povede ty stromy zachránit lépe, než nám v Prostějově, kdy byla vykácená celá březová nádherná alej v rámci obnovy Kolařových sadů za peníze EU...
http://strom.habro.cz/ks1.html
L.Navrátilová

Nepřihlášený uživatel

#155

2012-04-06 19:38

SICE NEZNÁM NÁZOR DRUHÉ STRANY ALE PROVEDENÍ TÉTO PETICE A FAKT ŽE ZASTUPITELSTVO NEPŘIMĚL KE ZMĚNĚ NÁZORU ANI TENTO VELMI ZDAŘILÝ KALENDÁŘ MĚ UTVRDILO V TOM ŽE NA PARDUBICKÉ RADNICI JE NĚCO V NEPOŘÁDKU

Nepřihlášený uživatel

#156

2012-04-06 19:40

Je to svinstvo,hlavně že se ty nahoře napakujou. Čus.

Nepřihlášený uživatel

#157

2012-04-06 19:51

je to velmi smutný pohled na mladé lidi,kteří mají cit a chtějí zachránit staré stromy a pánové kácejí dál to je nadřazenost nad přirodou,která se bohužel jak známo nevyplácí.

Nepřihlášený uživatel

#158

2012-04-06 20:00

Domnívám se, že "ROZHODUJÍCÍ ORGÁNI" už nadělali paseky až až. A to nejen v Pardubicích. Neškodilo by tedy pro jednou namísto obvyklé paseky ponechat stromy a popřát sluchu hlasu lidu.
V opačném případě navrhuji poctivou defenestraci v duchu českých tradic. Stejně už se to tu konečně musí radikálně změnit, lidi, máme zas už třiadvacet let zpoždění! Tak proč s tím nezačít v Pardubicích ?
Pavel Novotný
blau

#159

2012-04-06 21:13

Je to až neuvěřitelné, ale farizejská obdoba chování radních v Pardubicích není ojedinělá, trend kácení stromů , keřů a ničení zeleně je snad v každém městě v ČR (jezdím m.j. po celé ČR a vidím). I v přírodních nádherných scenériích mizí nádherné zdravé topoly. Ptám se sám sebe i za ostatní občany - jak si dovolují takoví diletanti ničit práci předcházejících generací, kterým vždy šlo o pěkný vzhled naší krásné krajiny a zejména o čistotu prostředí. Divím se, že vědci mlčí a tiše přehlíží takové jednání nabobtnalců na radnicích a kde jsou lidi ze strany Zelení ?, proč ti mlčí. Vždy jsme se ve škola učili, jak listnaté stromy blahodárně působí k obnově ovzduší /produkce kyslíku, protiprachový filtr a jiné klady fauny atp./.

Nepřihlášený uživatel

#160

2012-04-06 22:05

NAVRHUJI MEDIÁLNĚ ZVEŘEJNIT PROJEKTOVOU DOKUMENTACI!!!! VČETNĚ OBHAJOBY PROJEKTANTA K DŮVODŮM POKÁCENÍ DOTČENÝCH STROMŮ!!!

Nepřihlášený uživatel

#161

2012-04-07 00:16

Stromy jsou naše plíce, domov pro spoustu zvířat a krásou přírody. Neničme je, ale chraňme a vysazujme.
Luboš

#162 Re:

2012-04-07 00:56

Naše blbá vladá umí jen všechno ničit nebo rosprodávat holt máme v naší vládě hyjeny který si stejně prosadí svoje a na názor obyčejného člověka stejně kašlou. At mně někdo z vás přesvjedčí co tahle vláda kdy udělala dobrého pro hendykepované lidi spíš je obírá o sociální dávky maminky zase okradají na matřských přispjevcích ale oni sami si na svejch stotisícovejch platech neuberou ani korunu, tady je aspon vydět lidská solidarita jak se dostane nějaká prase ke korytu tak hrabe a hrabe a všichni kolem něho jsou mu ukradený. Proto bych chtěl celou naší vládu včetně Prezidenta Klauna odvést na pustej ostrov kde by se museli postarat sami o sebe myslímsi že by tam stejně dlouho nepřežli protože by je tam nikdo neobskakoval. Ted mně napadla jedna vjeta Proletáři všech zemí spojtese a zachrantě svoje majetky dřív než vám je ta banda papalášká zabaví bohužel dějiny se opakují a pokut tohle nezačneme včas řešit tak budeme dělat ve fabrikách za kus žvance chleba a trochu vody.

 


Nepřihlášený uživatel

#163

2012-04-07 01:10

Nesouhlasím v žádném případě s vykácením stromů v Tyršových sadech ani s vydlážděním plochy o rozloze fotbalového hřiště. Stačí,že jsou vydlážděné ulice ve městě, po kterých se dlouho pro tvrdé podloží nedá chodit. V Tyršových sadech si člověk odpočine i díky chůzi po "měkkém" přírodním chodniků, který tam patří. Stromy v Tyršovém sadu jsou plíce Pardubic, pokud by ve městě nebyla "Ramovka" a poblíž Semtín, tak by to tolik nevadilo, ale jsou tady obyvatelé města, kteří neodjíždějí na své chalupy do čistějších lokalit a proto potřebuji pro svůj život STROMY a přírodu ve městě a né betonovou džungli, jako to je v mnoha městech v naši zemi..Proč kopírovat něco co např.jinde nahání hrůzu.. Příklad je Ostravské centrum, kde zmizely stromy, ale i lidé, protože v parných dnech se nikdo po betonové ploše neprochází..

Nepřihlášený uživatel

#164

2012-04-07 10:06


Při videu na záchranu stromů a keřů,jsem měla husí kůži.Je hnus,jak se chováme k přírodě,která nám dává život.Co více,ti kteří by mohli udělat více,ještě kácí,to co není potřeba!Jak tu všichni zkončíme na této planetě, bez deštných pralesů,s vyhynulými druhy živočichů...?

Nepřihlášený uživatel

#165

2012-04-07 10:35

Stromy nerostou do nebe,někteří lidé (s funkcí) však ano.A také někdy ztrácejí soudnost.

Nepřihlášený uživatel

#166

2012-04-07 10:38

Člověk není taky chytrý proto,aby přírodu mohl systematicky ničit,ale proto,aby ji mohl vracet její původní podobu.Nemůžeme ji ničit,vždyť jí tolik dlužíme.Je to maminka nás všech. A páni radní,nemáte strach z defenestrace?Raději se přestěhujte do spodních pater,ať neletíte tak dlouho.

Milan Hrachovina z Rájce-Jestřebí

Nepřihlášený uživatel

#167

2012-04-07 11:59

kalendář je hezkej a když to na vás v parku přijde a není poblíž strom, za kterej by se dalo skočit, je to blbý :)

Nepřihlášený uživatel

#168

2012-04-07 12:08

Ty stromy jsou opravdu nadherne a vyjmecne (divky ovsem take) je velka skoda je kacet, nove uz nebudou dodavat parku takove kouzlo, jako ty starsi. Park s novymi rovne a vzprimene pestovanymi a slechtenymi stromy bude pusobit tak nejak univerzalne. Stromy budou pusobit stejne, nebude v tom uz co strom, to jiny tvar, jina tvar (oblicej,pohled) a original.

Nepřihlášený uživatel

#169

2012-04-07 12:25

Začne to parkem v Pardubicích a můžem se dostat až k ochraně pralesů, jen tak dál!!!

Nepřihlášený uživatel

#170

2012-04-07 12:27

Je to zločin a za to by se mělo trestat.Copak se musí pokácet každý strom jen kvůli několika grázlům?Příroda je nás všech a o ní by jsme měli rozhodovat všichni.Je to hanba a zastupitelé by se měli stydět.Občané nevolte je!!Protestuji proti kácení jak jen mohu.At žije příroda.

Nepřihlášený uživatel

#171

2012-04-07 13:15

Jsem totožný pro zachování darů přírody a krásy jež nás naplňuje po staletí.Zničení sadů domníván se je pouze výmyslem určité skupiny lidí jednajícím ve vlastním zájmu.Copak nemáme kolem sebe dost betonu silnic nadnárodních společností zabírajících hektary.... panelovách a rodinnách domů?

Nepřihlášený uživatel

#172

2012-04-07 14:47

Ráda bych si tento kalendář koupila a tím podpořila Petici. Dejte mi prosím vědět. Iveta Metnarová.

Nepřihlášený uživatel

#173

2012-04-07 15:19

Žil jsem v Pardubicích od roku 2005 do roku 2008. Vozil jsem tam svou první dceru v kočárku. Je mi z toho smutno na duši. Věřím, že se vše v dobré obrátí. Máte mou podporu. Pavel Václavek.

Nepřihlášený uživatel

#174

2012-04-07 15:33

Ty stromy měli odstranit jen opravdu
nemocné.A snad nejhorší je to betonování.Děkuji za vaši iniciativu.Já jsem důchodkyně a ničeho kromě toho betonu už se asi zde nedočkám.
mirka nožičková

Nepřihlášený uživatel

#175

2012-04-07 15:43

K hlouposti, sebestřednosti a zvůli zodpovědných činitelů se nelze postavit liknavě..