Obnovu Tyršových sadů ano, ale šetrně k přírodě a bez plýtvání


Nepřihlášený uživatel

#101

2012-04-05 23:11

jsme ještě lidi.. strom je podstatná součast lidského života!! dýchý pro nás a snámi, všechbo se betonuje ,zastavuje ničí, kam se má vsáknout voda a odkud se má odpařovat.....proto jsou povodně a td,, není snad už v hlavách rozhodujících lidí místo pro zdravý selský rozum....už se myslí jen mamonem a kdo víc dostane ,, vzpamatujte se , i vy máte děti a jednou by chtěli žít a dýchat a mít vodu a stromy.....už je dost všeho betonování....proč nikdo nepoužívá staré poničené stavby a jejich místa,, co tak nový projektanti , zamyslete se nad využitím těchto míst a né ničením zelene. už tak ztenbčené na minimum..

Nepřihlášený uživatel

#102

2012-04-05 23:14

Jako všude podléhají zastupitelé lákavým nabídkám zájmových skupin během svého mandátu. Po nich nám zůstávájí průmyslové zóny bez nájemníků a betonové či asfaltové cesty místo opravených silnic a dálnic. Hanba ! Fuj ! Konspirace neubývá, jen se lépe maskuje.

Nepřihlášený uživatel

#103

2012-04-05 23:18

Souhlasím plně s touto peticí a všichni, kdo hlasovali pro kácení by měli viset.

Nepřihlášený uživatel

#104

2012-04-05 23:20

Založte NOVÝ PARK pane starosto a budete originální a na věky vyhlášený. Zničit starý je taková ohavnost, jako kdyby jste si na zahradě vykácel všechny jabloně a třešně a na tom place si udělal za velké peníze PLACHTOVÝ BAZÉN A ASFALTOVOU CESTIČKU.

Nepřihlášený uživatel

#105

2012-04-05 23:26

Souhlasím s občany Pardubic. Nenechte si udělat z vašeho města to co udělali rádoby ,,zastupitelé ,,u nás z Liberce! Betonové město! Z liberce se stalo město duchů! Zeleň se dá u nás jen malovat na nic neříkající budovy. Ocitli jsme se v jakémsi Obludáriu!
Nejznámější ulice Pražská je vylidněná! Pohled na Hubáčkův Ještěd přes Hubáčkův Obchodní dům Ještěd zmizel,je vidět pouze nesmyslný komplex nic neříkajícího betonovýho patvaru. Pro Liberec Ostuda!!!
R.Š.

Nepřihlášený uživatel

#106

2012-04-05 23:29

Jsem smutný z masivního ničení krásného vzrostlého parku, kam jsem chodil už jako dítě. Vadí mi vůbec různé pseudo-rekonstrukce a okázalé opravy, o kterých rozhodují politici a úřednící od stolu, bez širší diskuze za účasti občanů, širšího okruhu odborníků a hlavně bez citu. Úředníci používají škatulky "přestárlé stromy", "stromy v mýtném věku", nejsou oni sami přestárlí a v mýtném věku? Architekt, který obnovu sadu navrhl, pracoval pravděpodobně s určitým zadáním. Pokud svůj projekt takto cítil (kácení stovek stromů a keřů, velké betonové plochy), tak je špatný architekt, pokud ne, neměl projekt dělat. Vyslovuji svůj protest proti tvrdé, necitlivé "rekonstrukci" a masivnímu kácení stromů a keřů v Tyršových sadech s nadějí, že bude v tomto rozsahu zrušena.

Z.Koudela, Holice





Nepřihlášený uživatel

#107

2012-04-05 23:34

Můj otec obnovoval výsadbu postupně. Jenže on byl vzdělanec a moudrý člověk. K

Nepřihlášený uživatel

#108

2012-04-05 23:43

Vážení, pracuji se dřevem více než dvacet let a používám hlavně dřevo ze starých stromů. Zničit nenávratně starý vzácný strom trvá cca 5 min, ale než ta krása vyroste, to trvá desetiletí a někdy i více. Perte se všichni o to, aby Vám krása starých stromů zůstala, nedá se ničím nahradit. Alespoň pro náš život. Můžete krásu připravit příštím generacím, ale jen tehdy, když je dnes budete učit si jí vážit, A to se nedělá kácením...

Petr Hájek, Praha


Nepřihlášený uživatel

#109

2012-04-05 23:45

Je to barbarství,nechci aby po nás zustal jenom BETON a ASFALT.

Nepřihlášený uživatel

#110

2012-04-05 23:50

V Pardubicích sem sloužil na vojně - tak k tomu městu mám tak trochu i vztah . Dva roky jsou dva roky ale o to snad ani nejde - de o to že dnes je lidem úplnš jedno co se děje z jejich sousedy natož aby řešili problémi z nějákými -pro ně rostlinamy- stromi který tu sou možná dýl než oni samy

Richard Kocman rakovník


Nepřihlášený uživatel

#111

2012-04-05 23:51

Nemám rád ,když se ničí zdravá zeleň, kdo tomu napomáhá je barbar!!!!

Nepřihlášený uživatel

#112

2012-04-05 23:52

Mám obavu, že i kdyby tato petice měla 500.000 podpisů, nebude to nic platn.Soudruzi úředníci si udělají opět to,co budou chtít oni. Lidi je nezajímají, serou na ně, tak jako se teď bourá "Dům Hrůzy v Plzni"

Nepřihlášený uživatel

#113

2012-04-05 23:58

Nejen v Pardubicích se zbytečně kácí zdravé stromy. Proto si tahle petice zaslouží podpořit.

Nepřihlášený uživatel

#114

2012-04-06 00:20

Peníze z fondů EU neslouží většinou zájmům přírody, ale lidí které korumpují a jsou pro ně všeho schopní!

Nepřihlášený uživatel

#115

2012-04-06 00:38

Jsem sice z Brna,ale myslím si že stromy všude na světě rostou stejně rychle- pardón spíše pomale.Myslím si že lidé kteří se rozhodli zpustit toto barbarství ani netuší čeho se dopouští.
Je to prostě smutné čeho my lidé jsme schopni dopustit - snad i pro peníze?Ještě že to nevidí lidé kteří chtěli pro své potomky něco zbudovat,tedy spíše vysázet.Je my s toho smutno.Jsme opravdu blbá země,neumíme si vážit skutečných hodnot!!!Rád připojuji svůj podpis a jako ostatní držím palce!!!!!!Pavel z Brna

Nepřihlášený uživatel

#116

2012-04-06 00:57

Obávám se,že ty arogantní zabedněnce na radnici od jejich záměru nic neodradí, Bůh ví, kdo a za kolik si je koupil!!!

Nepřihlášený uživatel

#117

2012-04-06 01:04

Přeji SI, aby jsme stromy zachraňovali.
VESELÉ VELIKONOCE
JOZEF PÚRY

Nepřihlášený uživatel

#118

2012-04-06 01:06

Lidé,kteří často znají přírodu jen zprostředkovaně přes golfová hřiště,talíře svých obědů a nebo televizní obrazovky rozhodují o budoucnosti měst. Je třeba jim pravidelně ukazovat,že jsou jen volenými zástupci měst a obcí a že za své jednání se nesou zodpovědnost před občany a Pánem Bohem, jež přírodu stvořil.

Nepřihlášený uživatel

#119

2012-04-06 01:17

Myslím si, že je to velmi špatný krok prakticky
vykácet celý sad. Ty stromy zde rostly hodně let
a takový sad má již své přírodní kouzlo. Ty
finanční prostředky se dají vždy použít na
něco užitečnějšího.
Mirek z Moravy

#120

2012-04-06 01:28

Když jsem chtěl pokácet na vlastním pozemku strom, který už svým věkem a rozměrem ohrožoval okolí, musel jsem podrobně zastupitelstvu zdůvodnit své rozhodnutí a provést náhradní výsadbu. Mělo by platit nařízení, že každý radní, jenž hlasoval pro uvedené kácení by měl povinně a samostatně uvést důvody, které právě jeho vedly k takovému rozhodnutí a zveřejnit je ve svém volebním okrsku. Možná že by někdo našel i jiný důvod, než jsou dotace od sponzora. Pouhé nezvolení do dalšího období je příliš slabý trest za pohrdání názorem obyvatel - voličů.

Tento příspěvek byl odstraněn jeho autorem (Zobrazit podrobnosti)

2012-04-06 02:02



Nepřihlášený uživatel

#122

2012-04-06 02:06

stejne v tom budou prachy. Ja jsem musel za pokaceni 20-ti lete olse na vlastnim pozemku zaplatit poplatky za povoleni a to nemluvim o dlouhodobem pobihani po uradech. Strom v lete prekazel pri rozhledu na vlakovou trat a v zime se pod tihou snehu vetve ohybaly temer k zemi a praskaly.

Nepřihlášený uživatel

#123

2012-04-06 02:34

Kácet zdravé stromy, které ničemu nepřekážejí a nikoho neohrožují je barbarství. Je to jen arogance moci, že mohu o něčem rozhodnout a ukázat, že mi do toho nikdo nebude mluvit.

Nepřihlášený uživatel

#124

2012-04-06 07:35

Nesmyslného kácení v této republice je dost,napřed dobře a uváženě přemýšlet,potom kácet,strom nenaroste za týden.O betonování a jiných nesmyslech ani nemluvě.

Nepřihlášený uživatel

#125

2012-04-06 08:00

Park ve městě nelze nahradit ničím jiným než zase parkem, stromy je třeba vyměňovat postupně a plánovitě, maximálně jedno procento ročně, jen nemocné nebo živly poškozené stromy.