Obnovu Tyršových sadů ano, ale šetrně k přírodě a bez plýtvání


Nepřihlášený uživatel

#126

2012-04-06 08:04

Chcete pro další generace zachovat jen měsíční krajinu?

Nepřihlášený uživatel

#127

2012-04-06 08:15

Vždycky se najde blbec co bydlí v baráku , má zahradu plnou okrasných keřů a stromů ale co je za jeho plotem už ho nezajímá. Vždyť on tam stejně nechodí!

Nepřihlášený uživatel

#128

2012-04-06 08:21

Chci tímto ještě s Vláďou projevit zdůrazněný razantní nesouhlas s kácením zdravých stromů v Tyršových sadech v Pardubicích.
Nechápu,kde lidé,kteří jsou zodpovědní za tento ...masakr....berou právo....IGNOROVAT...vůli a prosazení okamžitého zastavení kácení keřů a zdravých stromů ....Člověk by měl přírodu chránit,dává nám toho mnoho a co dostává od člověka...????Je pro nás životně důležité,aby příroda se zachovávala a nemusela se bránit v podobě přírodních katastrof.
Cokoliv člověk udělá,se nám v životě vrací.....a proto se všemi,kteří se k této petici připojí,žádám,aby zvýtězil zdravý rozum a bylo okamžitě zastaveno kácení dalších stromů v Tyršových sadech v Pardubicích.....i kdekoliv jinde v naší zemi a planetě....


Nepřihlášený uživatel

#129 Re:

2012-04-06 08:22

#17: -

Kéž by takle přemýšlelo víc lidí !! Naprostý souhlas.


Nepřihlášený uživatel

#130

2012-04-06 08:25

Protestuji proti kácení stromů

Nepřihlášený uživatel

#131

2012-04-06 08:39

Velká škoda pokácet vzrostlé stromy a ještě větší nesmysl vybetonovat cesty o rozloze fotbalového hřiště. Evropské peníze využít je určitě dobré, ale né za každou cenu.

Nepřihlášený uživatel

#132

2012-04-06 09:43

Nesouhlasím s kácením zdravých stromů. Doufám, že zvítězí rozum.
Nezavání to korupcí? Možná na tom chce někdo silně vydělat.

Nepřihlášený uživatel

#133

2012-04-06 10:16

V3echno zabetonovat - zrcadlo hlav, kter0 to navrhují.

Nepřihlášený uživatel

#134

2012-04-06 10:16

Držím palce . Kdo ví co za kácením a revitalizací z betonu je. Jo jo , když se někdo z papalášů rozhodne , pro zakázku na , které se může napakovat , tak to vždy dopadne stejně a to dělbou práce. Nevážíme si toho , co nám bylo předáno jako poselství a je smutné , že naše děti místo toho aby přírodu obdivovali , tak budou čekat až vyroste znovu v podobě nesmyslných tůjek a podobných plevelů.

Nepřihlášený uživatel

#135

2012-04-06 10:22

nekacejte ty stromi debilove
000dolar :D

#136 Re:

2012-04-06 10:23


Nepřihlášený uživatel

#137

2012-04-06 10:28

Dobry den
Je to otrasné co chteji udelat, je to proti přirode, ktera vytvařela cela léta tu nadheru. nekolik 10 možna stovek let a přijedou nejaci chytri kterým nezaleží na na přírode ani na lidech, jen sami pro sebe, ale neptaji se lidí ani přirody co ostatní chtejí,přiroda se neumí branit proto ji musime branit my.Je my do plaču když to vidím. Nemneli ani jeden nadherny strom kácet.Je my toho tak moc lýto. Ja osobne bych nekacela ani jeden jediny strom. Ty stromy jsou nadherne.
Ja osobne doma topím plynovím topením a nevadí my to,že je to drachší. Nemam nic proti nemocním stromum, že se občas skáci, ale jsem proti kacení zdravych stromu, ktere se neumí bránit a to nás hodne bolí.
držim vám palce aby se už žadne stromy nepokaceli.
Zpozdravem Jarmila

Nepřihlášený uživatel

#138

2012-04-06 10:29

Mělo by se na tu radnici dojít s holí a bičem ...

Nepřihlášený uživatel

#139

2012-04-06 10:58

Nesouhlasím s vykácením stromů v Tyršových sadech.

Nepřihlášený uživatel

#140

2012-04-06 11:42

dobra vec
vybrat prezdivku

#141 Předmět

2012-04-06 11:42

Každý dospělý strom zadrží přes 1000 litrů vody. V 80 letech jsme měli na celém území ČSSR 2/3 zalesnění. Dnes se chlubí Lesy České republiky že jsme zalesněni z 1/3. Pak se není čemu divit,
že jsou stále povodně, když chybí u nás a na světě tolik stromů. Betonové hráze ani nové retenční nádrže a přehrady tolik vody nezadrží. O ovzduší ani ani nemluvím. Divíme se že se nedá dýchat, ale auta stále ubírají kyslíku. Jedno auto zničí za den kyslík pro jednoho člověka na celý jeho život a když kácíme stromy tak se nový kyslík nevyrábí. Je to jako by nám postupně doktoři chirurgicky zmenšovali plíce. Jakmile vyleze sluníčko, hurá do auta do přírody a během pár dní smog zahalí oblou a je opět škaredě. A místo toho aby jsme byli naštvaní sami na sebe tak se budeme pořád dokola divit co to s tou přírodou je. Ale komu není rady tomu není pomoci.
Kdyby pojišťovny a stát chtěli ušetřit na placení škod z povodní a hurikánů, které jsou u nás stále častěji. Tak by se měli vydat cestou sázení stromů. Ten kdo sází a ošetřuje stromy má k přírodě úplně jiný přístup. Místo drancování přírody obnova. Já sám pěstuji a vysazuji stromy léta a finančně mně to nezrujnovalo. Je nás 10 milionů lidí a kdyby měl každý člověk povinost vysadit jeden strom ročně, za nemocné a nemohoucí by to vysadili druzí. Hned by se nám žilo lépe.
Ale jak se říká komu se nechce tomu je lehce. Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.
Na Slovensku už nemají co kácet, tak zavírají pily. nedá se nic dělat, dřevo je na západě a my jsi ze západu přivezeme za drahé peníze dřevotřísky s odbornými názvy ale ve skutečnosti je to jen odpad s tenkou fototapetou která vydrží jen chvíli. Ale to je daň za moderní civilizaci. Chceme jít stále s dobou ale opak je pravdou. Místo výroby nových a nových zmetků, by se měly dělat věci kvalitní které přežijí víc než dobu záruky.
Mohl bych pokračovat pořád dokola, jdu ale raději sadit stromy protože z toho mám lepší pocit. Než když se bezhlavě kácejí zdravé stromy, aby je pak nahradili zakrslými keře a stromy v betonové hávu kolem pod kterými se dobře ukryjí odpadky.

Proto nesouhlasím z bezhlavým kácením veškerých stromů. Zdeněk

Nepřihlášený uživatel

#142 Re:

2012-04-06 11:47

#140: -

včem myslite je dobra vec ,?


Nepřihlášený uživatel

#143

2012-04-06 11:58

Dělejte už konečně kurva to, co chcou lidi.

Nepřihlášený uživatel

#144

2012-04-06 12:23

Podepsal jsem, aby si moje malá vnučka mohla hrát v prostředí hezkého přírodního parku.

Nepřihlášený uživatel

#147

2012-04-06 13:49

Je to jen další výraz nadřazenosti,nepostižitelnosti a moci zastupitelů .

Nepřihlášený uživatel

#148

2012-04-06 13:55

Udivují mě ti "demokraté", kteří po svém zvolení nenechají občana o ničem rozhodovat protože mají mandát a nebo vědí všechno nejlépe. Už vůbec nechápu nápad kácení stromů kolem sinic z důvodu bezpečnosti. Pokud vím auta mají jezdit po silnici a ne mimo ni a když někdo s prominutím jezdí jako hovado je rozhodně lepší když vrazí do stromu, naž aby vrazil o pár metrů dál do protijedoucího vozidla. Takové kácení může vymyslet opravdu jen úplný ignorant. Myslím si,že jde o velkou neúctu k přírodě na níž jsme závislí a mám o osud člověka na zemi obavy.

Nepřihlášený uživatel

#149

2012-04-06 15:34

Zdá se mi, že kůň ve znaku města se díky současnému vedení radnice vytrácí a nahrazuje ho buldozer s motorovou pilou.....

Nepřihlášený uživatel

#150

2012-04-06 15:56

V tomto státě se snad už nikdo neřídí zdravým selským rozumem. Arogance mocných je na vrcholu. Lidé, něco s TÍM udělejmež! Než nás to všechny semele....