Petice za záchranu porodnic v ČR

Kontaktujte autora petice

Téma diskuze bylo automaticky vytvořeno Petice za záchranu porodnic v ČR


Nepřihlášený uživatel

#351

2012-02-22 19:46

Jsem rozhodně.."PRO" záchranu porodnic!!

Nepřihlášený uživatel

#352

2012-02-22 23:38

rušení porodnic je TOTÁLNÍ nesmysl...za chvili se budou rušit i ARO či JIP jednotky...tudy cesta nevede..


Nepřihlášený uživatel

#353

2012-02-23 17:07

Nesouhlasím se zrušením porodnice ve Vsetíně, je to nejlepší porodnice v okolí.

Nepřihlášený uživatel

#354

2012-02-25 02:38

mé první dítě se v porodnici sice narodilo,bylo to v roce 1995,ale se pozapomělo na přístroje jako je ultrazvuk a jiné.Bylo tam ze strany lékařů 8 pochybení,kdy se syn uškrtil na pupeční šńuře dožil se 12/5 let.A to nám doktoři řekli,že do týdne nebude. Druhé dítě máme dceru je zdravá sice v jiné nemocnici,ale nedovedu si představit rodit doma,když příjdou komplikace kdo se bude zodpovídat.

Nepřihlášený uživatel

#355 Mohu srovnávat

2012-02-25 19:29

První dítě jsem rodila ve velké porodnici ve Zlíně, najednou nás rodilo 7, někam mě zavřeli, co 30 minut zkontrolovali jestli žiju, pak zjistili, že ditě už je přidušené, tak nastal fofr a zakrok na kleště, šili mě max. 2 minuty, "šití" mi popraskalo, jizva bolela několik let, na pokoji jsem sestru viděla max.2x denně, BYLA JSEM PRO NĚ ČÍSLO.
Druhé dítě jsem rodila v malé porodnici na Vsetíně, v ten okamžik jsem rodila sama, sestra byla u mne skoro pořád, špatně sešitá jizva z minule mi popraskala, ale doktor mě pak neodbyl se šitím jako ve Zlíně, ale šil celých 20 minut, opravil co ve Zlíně před tím spackali, na pokoji byly sestřičky skoro pořád, věděly jak se jmenuji, BYLA JSEM PRO NĚ ČLOVĚK.
PS: a zapoměla jsem napsat, že ve Zlině po porodu pro mě nebyla na pokoji volná postel, tak byli tak "hodní", že mě nechali po porodu ležet půl dne na lehátku na chodbě, kde kolem mě neustále korzovaly davy návštěv - fakt humus

Nepřihlášený uživatel

#356

2012-02-26 21:07

tohle se strašná hloupost, jen vzroste úmrtnost matek a dětí!!!!!
:)

#357

2012-02-27 00:07

Naše 1.mimi jsem rodila v porodnici,kterou máme 3-5min.od bydliště(autem)a měla by být tedˇ zrušena-kvůli statistice/financím,nikoli z důvodu spokojenosti/nespokojenosti rodiček!!mohla jsem si zvolit klidně Zlín,ale v Km jsem byla maximálně spokojena s komplexní péčí a komplikace nebyly.Kdyby komplikace byly... kdo ví, zda by mi třeba i ve Zlíně pomohli???? druhé mimi plánujeme a doufám,že naše porodnice zůstane!! a budu se moci rozhodnout,kam v danou chvíli pojedeme :)

Nepřihlášený uživatel

#358

2012-02-27 14:07

Tož ženy, odrodit na seně a šup orat pole! :(

Nepřihlášený uživatel

#359

2012-02-27 16:01

Na takovou blbost mohl přijít jen ten,kdo nechce aby český národ byl zachován.

Nepřihlášený uživatel

#360

2012-02-28 09:49

Vsetínská porodnice si myslím prošla velkými změnami a byl by to velký průšvich jí zrušit.To opravdu chcete vrátit dobu kdy sestry vozily děti hromadně na velkých vozících a řvaly na chodbách " nástup na kojení ",nebo tatínci viděli své děti až když přijely domů . . .

Nepřihlášený uživatel

#361

2012-02-28 10:18

je naprostým šílenstvím rušit jaké koliv porodnice,,,kam se tímhle vracíme,do jaké doby?..

Nepřihlášený uživatel

#362

2012-02-28 11:33

Nesouhlasím se zrušením menších porodnic, porod dětí není odvětví průmyslu nelze kategorizovat dle počtu porodů, každé těhotná žena si zaslouží maximální pozornost.

Nepřihlášený uživatel

#363

2012-02-28 14:47

At se politici odstehuji na Solan a pak prevazeji rodicku do Zlina

Nepřihlášený uživatel

#364

2012-02-28 14:53

Je to banda vygumovanych mozku cely stat rozkradli a nevi uz na cem setrit nejlip kdyz zrusi i nemocnice a objednaji samany z Afriky prvni by tam poslal Kalouska

Nepřihlášený uživatel

#365

2012-02-28 20:57

JE nehoráznost stále diskriminovat lidi, kteří žijí v menších městech.

Nepřihlášený uživatel

#366

2012-02-28 21:34

Nesouhlasím s rušením malých porodnic!!! Matky - rodičky, které si vyzkoušely nádherný pocit příjemného vstřícného prostředí - například v porodnici ve Vsetíně a jejich blízcí vědí, že by se šlo špatnou cestou! A stejně tak matky, které nebyly někdy spokojeny právě proto, že porodů je v některé porodnici příjiš mnoho a personál tudíš nestíhá...Navíc ve velkém dochází často k rutině -a ta někdy zavání častějším chybováním a zhoršením vztahů. Nahledě na zhoršenou dostupnost! To mají maminky rodit v sanitkách? Není vždy jasné, kdy porod opravdu začíná a prvorodička často neví...u mě ani při napojení na monitor sestra neodhadla již začínající porod a jeho rychlý průběh...a to se jednalo o třetí dítě! Nedovedu si představit dosah tohoto rozhodnutí! Zřejmě pánové ministři ještě nerodili...

Nepřihlášený uživatel

#367

2012-02-28 22:22

Nemocnice je suprove spravena a diky sponzorum i vybavena, je velka skoda ji ted zavrit!!!
Fuel

#368 Vsetínská

2012-02-29 09:55

Jsem zásadně proti zrušení, odrodila jsem tam 2 děti, a další chci rodit taky tam. Je to sice malá porodnice, pokojíky nic moc, sprchy a wc na chodbě, ale za ten skvělý přístup personálu mi ta trocha nepohodlí stojí. Představa, že jedu s prasklou vodou a kontrakcema až do Zlína, je pro mě fakt noční můra:-(. a to nemluvím o lidech třeba až z Karolínky atd.

Nepřihlášený uživatel

#369

2012-02-29 12:01

Nemám slov na naši vládu.Lidé je vůbec nezajímají myslí jen na svoje korytka a aby si je udrželi.!
Radmila

#370 Ztratil se příspěvek.

2012-02-29 12:33

#26: bába babicí - Re: Perte do mě ať je po mě :D

Rušení porodnic  absolutní nesmysl, namířený  proti ženám. MUdr. Vladimír Dvořák jedná proti zákonně. Vracíme se do roku 1950. To je ostuda.

Lenka

#371 Rušení porodnic nezákonné.

2012-02-29 12:38

Vsetínská porodnice má rodičky z míst vzdálených víc jak 60 km, z horských oblastí, kde v zimě je umění se dostat i do Vsetína za 2 hodiny. Ženy braňte se nesmyslům některých vysoce postavených nemyslících lékařů, jde jim jen o zvýšení platů porodníků ve velkých porodnicích.
Vracíme se o 70 let zpět.
Asi půjdeme do ulic jak ostatní.

Nepřihlášený uživatel

#372

2012-02-29 12:42

Vsetínská porodnice má rodičky i z horských oblastí, vzdálených víc jak 60 km - to je 2 hodiny do ZLína. V zimě po špatně sjízdných cestách i více hodin. Myslí dnes někdo na ženy,které třeba porodí v sanitce, nebo na cestě. A co komplikované porody, to nechají umřít rodičku nebo dítě. Lékaři myslete, žijeme snad v civilizované zemi.
Je to demokracie pro lidi ?

Nepřihlášený uživatel

#373

2012-02-29 23:35

Zrušení poloviny porodnic by mohlo ohrozit životy matky a dítěte při porodu, jelikož by se muselo dojíždět dál.
Ivo B.

#374 Proč ne velké porodnice ?

2012-03-01 10:23

Proč by měla platit úměra- malá porodnice -dobrá, velká- špatná. To co se tady uvádí za argumenty je jenom zbožné přání pisatelů. 1. Velké porodnice si mohou dovolit a mají lepší a dražší přístroje.
Samozřejmě ty se vrátí pouze při komplikovaném a rizikovém porodu. 2. Nevěříte tomu, že špičkový a nebo chcete li nadějný lékař porodník zůstane v okresní porodnici. Ne, až na výjimky odcházejí za lepšími podmínkami a penězi do větších porodnic. 3. Lidské chování a přístup není dán velikostí porodnice. 4. Přeplněná porodnice může být i ta malá,myslím, že častěji než ta velká.
Závěrem: jsem otec čtyř dětí narozené i v malé porodnici a nejsem nadšený z českého zdravotnictví. Nesnáším paušalizaci a demagogii.

Nepřihlášený uživatel

#375 Re: Perte do mě ať je po mě :D

2012-03-01 10:39

#22: Beast - Perte do mě ať je po mě :D 

 Jenže to je třeba v případě zrušení vsetínské porodnice naprosto nemožné. Z okrajových částí okresu je to do Zlína i do Valmezu teda mnohem dál. A když uvážíme, že i Valmez je jen něco málo nad zvolenou hranicí a zrušili by i ten, tak nevím, nevím. Do Zlína se ve všední dny nedostanete za hodinu a co teprve v zimě. :-(