Petice za záchranu porodnic v ČR

Kontaktujte autora petice

Téma diskuze bylo automaticky vytvořeno Petice za záchranu porodnic v ČR


Nepřihlášený uživatel

#451

2012-05-05 16:36

1) ze statistik opravdu vyplývá, ze lékaři na malých porodnicich odrodi více děti než na velkých porodnicich
2) jednoznačně jde o administrativně- byrokratický institucionální přístup vycházející z mocenského postaveni MZ a GP společnosti . V podstatě jde o peníze až na prvním míste.
3) ze studii je znamo ze aby si lékař udržel kvalifikaci musí kvalifikovanou cinnost vykonavat aspoň 80 - 100x ročně. Zde se nabízí otázka na kliniky, které se zabývají speciální peci, proc u vzácných nemoci požadovala snížit toto cislo na 50 pacientů za rok účel světí prostředky.
4) ani ekonomicky nejde o šťastné řešení, protože vysoké fixní sklady naopak prodrazuji bežné zdravotnické služby a místo ekonomického benefitů dochází naopak ke ztrátě .
5) samozřejmě jde o nesystémové opatření .

Nepřihlášený uživatel

#452

2012-05-05 18:10

V západních zemích jsou úplně běžné malé porodnice a u nás chceme budovat velká monstra???

Nepřihlášený uživatel

#453

2012-05-07 14:05

Nemůžete rušit takovou krásnou porodnici a velmi chválenou.

Nepřihlášený uživatel

#454

2012-05-10 22:57

Dodneška nechápu proč lidé,kteří jsou sice z oboru, ale věnují se dávno úplně jiným činnostem a dlouhodobě
sami nestáli na porodním sále, můžou hodnotit
a stanovovat od zeleného stolu ideální počet porodů v jednotlivých porodnicích a vyjadřovat se k erudici tamních lékařů, kteří se snaží svou práci odvádět dobře, určitě srovnatelně s oněmi "lepšími lékaři!"
z větších porodnic.

Tento příspěvek byl odstraněn jeho autorem (Zobrazit podrobnosti)

2012-05-12 09:05



Nepřihlášený uživatel

#456

2012-05-12 09:07

souhlasím s peticí jen samé reformy
Michal.S

#457

2012-05-13 11:21

Podepsal jsem a vy zas mužete podepsat tuto.
http://www.petice24.com/stopnasilinadetech

Nepřihlášený uživatel

#458

2012-05-15 22:34

Smutné statistiky nám brzy řeknou, že rušení porodnic nebyl správný krok

Nepřihlášený uživatel

#459

2012-05-25 04:57

Rodila jsem loni v prosinci v porodnici Ivančice a nemůžu si vynachválit profesionální přístup jak PA,tak pana primáře Soukala.Je mi 40let a narodila se mi v této porodnici zdravá a krásná dcera.A o to přeci jde,rodit zdravé děti,ale i oto,aby ta rodička měla během porodu vytvořrny dobré a příjemné podmínky.Porodnice Ivančice taková je,tak proč ji rušit-nechápu to opravdu.
MMko
Nepřihlášený uživatel

#460 Porodnice

2012-06-05 00:56

Lepší mala porodnice kde se matka cítí jako doma kde se ji personál věnuje,kde je člověkem takovou jsem si vybrala i já a hned několikrát.. velká nemocnice ve mě budí dojem hrůzy jako na běžícím páse kde bych byla jen další v pořadí šup šup ne jako člověk ale jako něco. v roce 2009 a 2011 jsem rodila v Ivančicich a tuto porodnici bych rozhodne nerušila.nedám dopustit na Porodnici v Ivančicich a  také na porodnici v v Břeclavě 2004.

Brněnske nechci komentovat.tam by me nedostali už nikdy...2000 a 2002


Nepřihlášený uživatel

#461

2012-07-02 13:55

nechci nikam dojizdet jsem zvikla tady natu
monika

#462

2012-07-02 13:56

nerusit

Nepřihlášený uživatel

#463

2012-07-02 16:29

Další nesmysl,jak lidem znepříjemnit život!!!!!!!!Rodila jsem v Rokycanech 2 děti a bylo to tam naprosto v pohodě-žádné chování jako na běžícím pásu,což slyším z porodnic v Plzni atd...

Nepřihlášený uživatel

#464

2012-07-19 05:33

stát si na lidi vzpomene jen když něco potřebuje..že se i lidé musí někde narodit..na to naši posranci ještě asi nepřišli...

Nepřihlášený uživatel

#465

2012-07-29 20:09

Nevidím důvod, proč se vracet zpět k továrnám na děti a přeplněným porodnicím. V Praze jsem byla šokovaná, že se musím zaregistrovat už ve 12tém týdnu těhotenství!!! Navíc, když rodíte o 3 týdny dříve, než jste nahlásila, tak Vás stejně nevezmou. To jako panu ministrovi a VZP přijde normální a hodlají tutu praxi zavést i jinde?????
GAbriela

#466 Re: Kámen úrazu je úplně někde jinde

2012-07-29 20:16

#18: Pavel Zahradník - Kámen úrazu je úplně někde jinde

Už jsem změnila, ale kámen úrazu je v tom, že rodím o dva týdny dříve než budu oficiálně přepsána na jinou pojišťovnu. Každopádně jde i o to, že pokud porodnice nedostane smlouvu od VZP, tak ji třeba zřizovatel, tj. kraj, nebude vůbec provozovat...


Nepřihlášený uživatel

#467 Re: Perte do mě ať je po mě :D

2012-09-01 12:13

#22: Beast - Perte do mě ať je po mě :D

No jestli myslíte, že 30 km je malá vzdálenost, tak Vás vyvedu z omylu. Budu rodit počtvrté a už u třetího porodu jsem takřka nestihla dojet do porodnice vzdálené 11 km. Být porodnice dál, tak rodím v autě, což je dle Vaší logiky určitě bezpečnější než jeden předdůchodový lékař v porodnici (mmch. neviděla jsem malou porodnici, kde by byl tak nuzný personál).


Nepřihlášený uživatel

#468 Re: Porodnice

2012-09-01 12:15

#460: MMko - Porodnice

Souhlas, porodnice v Brně 2004 katastrofa, zvlášť šestinedělí. Děs.

Arwen

#469 Re: Souhlas

2012-10-18 18:46

#12: B.S. -

Mám stejnou zkušenost se Vsetínem,porodila jsem 3 synyv letech 2002-2009 a úroven personálu,jeho ochoty,přístupu,byla pokaždé lepší a lepší!Vždy se mi sestry věnovaly,měly na mě čas,na lékaře také nemám stížnost!Určitě bych nejela jinam!

Honza317

#470

2012-10-19 09:56

Je na čase se podívat na hospodaření VZP. Z jakých peněz byl financován IZIP? Tyto peníze patří zdravotnickým zařízením. Honza
Radmila

#471 Necitelnost k rodičkám

2012-11-24 13:46

Vážený pane, vážená paní,
považuji rušení porodnic za necitelnost k rodičkám, ne-li zločin. Ženy už léta marně usilují o tzv. porodní domy, kde by mohly rodit nestresované nemocničním prostředím. Ženy marně usilují, aby možnost a praxe spolupráce s dulami byla v této zemi všeobecně známá a praktikovaná.
O to usilovněji se ale bojuje proti domácím porodům. Někteří páni lékaři-úředníci  jako by si ženu-rodičku, pletli s chovným kusem. Nechápou, že okamžiky porodu jsou pro ženu mimořádně náročné, zejména pro její psychiku. A že je pro matku nesmírně důležité, s kým rodí a jak rodí, kdo vedle ní stojí a kde se vynachází.
Oni bojovníci proti domácím porodům by se měli aspoň trochu snažit pochopit rodičku, která po výkonu tak mimořádném, jako je porod, potřebuje především zdravý spánek a blízkost jí milých lidí. Ohledně zdravého spánku v porodnicích by se dalo dlouze diskutovat! Kdyby ovšem někdo z těch, kteří tak brojí proti domácím porodům, slyšet chtěl.
A jestliže je naše porodnictví k maminkám takto macešské a ne ohleduplné k duševní zátěži rodiček, pak rušení porodnic to vše jenom zhorší: Ne každá žena bude mít na taxislužbu. Pro mnohou ženu je zátěží už jenom kvalita silnic v době porodu - jsou sjízdné? Natož uvažovat, že ji celou bolavou budou převážet hodinu i víc, kdy může porodit v autě, či dokonce silně krvácet.
Proto podepisuji petici,
a nedivím se ženám, které po zkušenostech s porodem právě proto nechtějí další dítě. Není jich totiž málo, ale kdo se jich na to ptá?
Tímto se nechci dotknout výborných a citlivých lékařů či zdravotních sestřiček, kterých je v zemi spousta. Ale lékař jako takový může maminku posílit duševně - ale není tím, kdo rozhoduje, např. o rušení nemocnic. To už vůbec nepíšu o tom - že by se na rušení porodnic někdo otázal - MAMINEK.

Monika

#472 VY ŠMEJDI, VOLTE RADĚJI KARLA, NAŠEHO KNÍŽETE !!!!!!!!

2013-01-15 12:33


Vymýšlet blbosti a ty mediálně s úsměvem chytráka prodávat a usínat, kudy by chodil.

http://radek-velicka.cz/?p=2094
Knížecí plky ze spaní
Radek Velička 20. Říjen 2012 | 08:17 Názory a komentáře, Přímá volba prezidenta bez komentáře

Kníže Karel se probudil a zahájil svou prezidentskou kampaň, asistentů má dostatek, aby jej budili, či v dobách spánku za něj pracovali. V době probouzení nebo usínání pronesl něco tak zázračného, že by chtěl po vzoru Václava Havla vrátit České republice respekt. Kdo ví, co tím myslel, jestli bude iniciovat nějaké další humanitární bombardování, aby trpěli a umírali civilisti? Nebo má nachystané nějaké zmatené drama: Jak se na státních návštěvách, fórech a panelech usíná? Nebo toho chce dosáhnout urážením Rakušanů, že ví, jací jsou to kreténi?

K samotnému Havlovi prohlásil: „“Tudíž jsem se opravdu naučil od vynikajícího učitele, co tento úřad obnáší.“ A že je Havel pro něj nedostižným vzorem. Jak to myslí s tím vzorem? Třeba je ten vzor v tom, jak se na Havla v devadesátých letech díval Karel Kryl: „Král Václav jedna parta je se šmelinářským šmejdem. Pod střechou velký partaje se u koryta sejdem.“ Tak vkusně Havla a jeho prezidentování Karel Kryl označil.

To je asi ten nejlepší knížecí vzor. Kníže Karel už v partaji u koryta je. Šmelinářský šmejd to je celá TOP 09 s Kalouskem v čele. A nad tím vším spící duch a prezident, kterému sice nebudete rozumět, ale budete vědět, že jeho názory se nemění.

Jeho slib, že EU pro něj není do budoucna jako superstrát realitou, trošičku pokulhává, když víme, že je členem Bildebergu. Organizace založené nacistou a šlechticem, které jde o globální ovládnutí světa. Potom se zaručil, že jako prezident chce bojovat s korupcí. Která prezidentská pravomoc to umožňuje, tak to už neřekl. Ale asi to nebude tak horké, jelikož s korupčníky a s Kalouskem mohl bojovat již dnes a neučinil tak.

Proto co se mu dá uvěřit, tak pouze jedno, že by byl schopný, leda tak pokračovat v přerušených právdoláskařských zhovadilostech Havlových. Přetřásat prázdnou slámu a škodit. Vymýšlet blbosti a ty mediálně s úsměvem chytráka prodávat a usínat, kudy by chodil. Děkujeme, nechceme.

Snad nikdo nechce, aby měl zase Karel Kryl pravdu: „Jel krajem divný kníže, a chrpy povadly, když z prstů koval mříže a z paží zábradlí, on z vlasů pletl dráty, měl kasematy z dlaní a hadry za brokáty, zlá slova místo zbraní…“
Mirek

#473 Sudeťácký advokát na Hradě? To snad proboha ne!

2013-01-20 11:48


Sudeťácký advokát na Hradě? To snad proboha ne!

Jako opaření zůstaly tisíce Čechů při sledování prvního velkého televizního duelu prezidentských kandidátů před 2. kolem voleb. Karel Schwarzenberg zde totiž odsoudil poválečný odsun Němců a jeho strůjce dokonce označil za válečné zločince.

Ukázalo se tak v plné nahotě, že v blížící se volbě se nehraje jen o to, který stařík usedne na Hradě. Hraje se o celé poválečné uspořádání Evropy, i samu podstatu českého státu.

»Vždy jsem říkal, že to, co jsme v roce 1945 spáchali, by dneska bylo odsouzeno jako hrubé porušení lidských práv a asi by se tehdejší vláda včetně prezidenta Beneše ocitla v Haagu,« uvedl Schwarzenberg. Šokovaný Zeman ihned replikoval, že v Haagu je přeci soud pro válečné zločince a nemohl uvěřit, že Schwarzenberg za takového zločince právě označil prezidenta Edvarda Beneše.

Schwarzenberg však jen pokrčil rameny, za svým názorem si prý stojí. Ba přitlačil ještě na pilu, strůjce poválečného uspořádání označil nepřímo za nacisty. »Museli být nakaženi bacilem nacismu, když vyhnali své spoluobčany,« znělo sálem paláce Hybernia za bouřlivých ovací pražského pravicového publika, v němž nechyběla řada známých umělců.

Podivuhodný byl rovněž Schwarzenbergův názor na poválečné dekrety prezidenta republiky, které postavily novou základnu státnosti. Podle pravicového prezidentského kandidáta již dvacet let tyto dekrety, přeměněné později v zákony, neplatí! Jejich platnost prý skončila s přijetí Základní listiny práv a svobod roku 1993. Udivený Zeman samozřejmě oponoval. »Tyto zákony stále zůstávají nedílnou součástí českého právního prostředí,« prohlásil jasně.

Senilita, nebo zlá vůle?

Schwarzenbergovo prosudeťácké extempore nadzdvihlo mnohé. Například spisovatel Jaroslav Čejka to nevydržel a oslovil média svým apelem. Zdůrazňuje v něm, že odsun Němců se neuskutečnil jen z české zvůle či z Benešova rozhodnutí. Šlo o rozhodnutí vítězných mocností, které Československo pouze naplňovalo. »A také není pravda, že byl při něm šmahem uplatňován princip kolektivní viny, jako je tomu třeba dnes u lustračního zákona. Němečtí antifašisté byli z odsunu oficiálně vyloučeni a mohli v republice zůstat,« napsal Čejka.

Tvrzení, že by za odsun prezident Beneš dnes skončil v Haagu, je dle Čejky »buď projev senility pana Schwarzenberga, nebo - a to spíš, protože jiné jeho výroky prokazují, že senilní není - projev jeho zlé politické vůle. Politik, který má radost, že mu fandí Bernd Posselt, vůdce sudetských Němců, nemá co dělat nejen na Pražském hradě, ale ani v české vládě,« burcuje Čejka, byť smutně dodává, že v současné České republice je už možné naprosto všechno.

»Je to tragický výsledek třiadvacetileté devastace školní výchovy, včetně výuky dějepisu, a naopak rostoucího vymývání mozků médii a některými politiky,« konstatuje smutně Jaroslav Čejka.

Schwarzenbergovy výroky vzbudily negativní reakce dokonce i v pravé části politického spektra, ohradil se proti nim například europoslanec ODS Jan Zahradil.

Na obranu republiky!

Jinak Schwarzenberg v souboji se Zemanem těžce ztrácel, za každou vyslovenou banalitu však sklízel bouřlivý potlesk zfanatizovaného davu sympatizantů. Na serveru Novinky.cz desetitisíce lidí dokonce odhlasovaly, že vítězem duelu byl Schwarzenberg, na pomoc přispěchali i různí »odborníci« - Daniel Köppl např. Schwarzenberga označil za vítěze duelu, neboť »naplnil image alternativního sexy staříka«...

Je zjevné, že nikdy od roku 1989 nečelilo Palackého a Masarykovo pojetí smyslu českých dějin tak troufalému a marketingově propracovanému útoku. Příští pátek a sobotu bude svedena bitva o republikánský a národní charakter země, ba poprvé od roku 1945 se povede znovu bitva o český stát samotný!
----------------------------
viz rozhovor s " KARLEM "//// http://www.novinky.cz/domaci/290724-schwarzenberg-jako-prezident-budu-hajit-slabsi.html
V duelu se Zemanem jste řekl, že by dneska prezident Beneš skončil s dekrety v Haagu u mezinárodního tribunálu. Jak jste to myslel?

To je samozřejmě otázka dneška. Jak jsme viděli v Jugoslávii, v Africe, dnes se vyhánění obyvatelstva velice přísně posuzuje.
Co říkáte na to, že váš výrok hned vyvolal takovou averzi?

Já budu říkat věci, které jsou pravdivé, i když vyvolávají kontroverzi. Když se mě na to Zeman zeptal, tak jsem slušně odpověděl. Kdybych se z reakce veřejného mínění podělal, tak by to byla pro mě hrozná porážka.
sadlos

#474 Re:

2013-01-28 17:43

#86: -

Taky nemůžu souhlasit s rušením porodnic v České republice. Ono je mnohdy lepší špatný doktor, než žádný doktor. Zrušení by mohlo omezit fungování nejenom porodnic, ale i jiných oborů jako je třeba pediatr, onkolog a mnoho dalších.

sadelos

#475 Re:

2013-02-18 16:14

#400: -

Souhlasím s tím, že porodnice i gynekologie by se zde měla zachovat a podepisuji se pod petici. Zároveň je ale potřeba dodat, že kdyby došlo ke zrušení, tak se sice zvětší vzdálenost na dojezd, ale jinak kvalita služeb neutrpí. Pořádná psychiatrie v Ivančicích není a přesto není problém zajet si do vzdálenějšího města... Kvalita zůstává vysoká a myslím si, že jejich služby by využilo v dnešní době i více lidí.