Petice za záchranu porodnic v ČR

Kontaktujte autora petice

Téma diskuze bylo automaticky vytvořeno Petice za záchranu porodnic v ČR

bába babicí

#26 Re: Perte do mě ať je po mě :D

2011-12-01 21:58

#22: Beast - Perte do mě ať je po mě :D 

 Jako porodní asistentka Vám můžu potvrdit, že někdy je i pět kilometrů dlouhých k nevydržení a málo kde budete mít těch 30 km k dispozici. A děti si nedají poroučet, teď hezky počkej a nelez na svět.

Petra
Nepřihlášený uživatel

#27

2011-12-01 22:23

Snad tato petice bude k něčemu dobrá!!!!!!V tomto státě už se nedá nikomu a ničemu věřit.Chtějí,aby se rodilo,ale dělají vše pro to,aby porodnost spíše klesala,nepochopitelné!!!

Pavel Zahradník

#28 Re: Re: Kámen úrazu je úplně někde jinde

2011-12-02 00:21

#21: Iva - Re: Kámen úrazu je úplně někde jinde

Ano, je pravda, že VZP těží z dominantního postavení na trhu a pokud přestane uzavírat smlouvy s některými porodnicemi, určitě je tím velmi poškodí. Ale na druhé straně musíme připustit, že na to má plné právo. Pokud se jí ty smlouvy zdají nevýhodné, nevidím jediný problém v tom ty smlouvy neprodloužit. Vy v takovém případě opravdu mnoho dělat nemůžete, vy jste udělala to nejdůležitější, našla si pojišťovnu, která vám onu službu zaplatí.
Problém je spíše u pojištěnců samotné VZP... Houfně se připojují k peticím, které toho stejnak mnoho nevyřeší, místo toho, aby se odhodlali k činu a změnili pojišťovnu. Já, jako pojištěnec konkurenční pojišťovny nikdy nepochopím, jak může mít VZP ještě dnes dominantní postavení na trhu. Již několik let se stále ocitá v problémech, mluví se dokonce o možnosti, že některé nemocnice nebudou s VZP prodlužovat smlouvy, protože jim neplatí. V takovém případě si najdu spolehlivějšího partnera a nebudu moci každoročně řešit, jestli pro mě zůstanou dveře ordinace zavřené nebo si to budu muset zaplatit z vlastní kapsy.


Nepřihlášený uživatel

#29

2011-12-02 01:22

Malá porodnice automaticky neznamená přátelský a profesionální přístup.
Ale proč je rušit na základě nesmyslného kritéria?

Nepřihlášený uživatel

#30

2011-12-02 10:08

Ačkoliv to mám do fakultní nemocnice v Ostravě jen pár minut, jela jsem přes hodinu do Krnova, kde jsem porodila dceru ve vaně. Jsem vděčná za jejich osobní přístup, soukromí a péči, kterou mi poskytli.

Nepřihlášený uživatel

#31 Re: Perte do mě ať je po mě :D

2011-12-02 11:59

#22: Beast - Perte do mě ať je po mě :D

Ty budeš asi přes to maso...? Operatére...


Nepřihlášený uživatel

#32

2011-12-02 12:13

Připojuji se a plnně souhlasím s uvedenými komentáři pro podporu malých porodnic, které si zakládají na více individuálnímu přístupu k maminkám i k dětem.Prožitek ženy při porodu je nesmírně důležitý a ve velkých porodnicích naprosto ignorovaný.
IL.

Nepřihlášený uživatel

#33

2011-12-02 12:37

Nejlevnější jsou samozřejmě porody doma. Takže pokud rušení malých porodnic půjde ruku v ruce s podporou domácích porodů, kdy na záchranu života v krajních případech stačí jakákoliv nemocnice i bez porodnice, pak bude vše v pořádku. ;-)

Nepřihlášený uživatel

#34

2011-12-02 12:37

Jsem maminkou tří dětí, do porodnice jsem dojížděla nejprve 10km, pak víc než 20km,stejnou trasu jsme jeli s novorozencem domů,v dnešním provozu a stavu silnic je pro ženu před porodem, či s novorozencem velmi zatěžující po všech stránkách.

Nepřihlášený uživatel

#35

2011-12-02 13:02

Byla sem registrovaná v UPMD, kde ovšem měli stop stav,jela jsem mimo Prahu a neskutečná spokojenost. Jak to bude vypadat až budou mít všechny zachovalé porodnice stop stav? Budeme rodit další generace na chodníku,či doma a vrátíme se o více jak 100let zpět? Kolik dětí to odnese? Nějaká péče v malé porodnici je lepší než žádná pomoc doma.....

Nepřihlášený uživatel

#36

2011-12-02 15:10

Mám ráda malé porodnice, více klidu, čas na individuální přístup. Možnost samostatného pokoje (ve velkých porodnicích věčně obsazené). Klidně si připlatím o PÁR korun víc, ale rušení je snad zbytečné...

Nepřihlášený uživatel

#37

2011-12-04 00:17

Jsem porodní asistentka a pracovala jsem několik let v porodnici s velkým počtem porodů,které jistě nehrozí zrušení.Ale přesto a možná právě proto rozumím a souhlasím s maminky,které chtějí rodit i v menších porodnicích a nejen v továrnách na děti.

Nepřihlášený uživatel

#38

2011-12-04 10:03

mám 2 děti,oba porody byly překotné,do vzdálenější porodnice bych nedojela.A čekat od 6-ti hodin na registraci by bylo pod mojí úroveň.Pokud budoucí maminky nebudou mít jinou možnost a budou se prát o místa v porodnicích,tak je něco  špatně.Porod je přirozený proces a raději domácky v menší porodnici než na chodbě v Praze :(

Mab

#39 Re: Perte do mě ať je po mě :D

2011-12-04 13:06

#22: Beast - Perte do mě ať je po mě :D 

 Beast, ale tady nejde jen o mimořádné případy, které potřebují akutně pomoci, ale o tisíce žen, které mají fyziologické těhotenství, fyziologický porod a fyziologického novorozence. Tyto ženy chtějí rodit v blízkém okolí a ne jet hodinu do porodnice (už teď se někde hodina dojezdu považuje za normu), chtějí rodit  přirozeně v klidu a bez urychlování a hlavně chtějí individuální přístup, chtějí podporu bondingu, kojení apod. Tedy to co je v zahraničí standard a ne nesmyslná přání alternativních matek, jak to tady v čr občas někdo prezentuje. Velké porodnice jedou často na úkor kvality na kvantitu, individuální přístup se vytrácí, což je jasné, pokud má jedna PA na starost 5 rodiček. Takže rušení malých porodnice není cesta jak uštětřit a dopřát lepší péči, bohužel naopak. Ve velké porodnice je větší spotřeba analgetik, oxytocinu, vyšší procento císařských řezů, vyšší procento nástřihů, vyšší spotřeba dokrmů pro novorozence. Právě proto, že je to jednodušší řešení pro zdravotníky, hl. časově, než vyčkávací individuální přístup s individuální poradou, která vyžaduje hlavně čas, ale ne finance.

Babyweb.cz

#40

2011-12-04 15:25

Připojte se k iniciativě Zachraňme porodnice na facebooku, kde budeme pravidelně zveřejňovat informace související s danou problematikou.
http://www.facebook.com/pages/Zachra%C5%88me-porodnice-v-%C4%8CR/209218312488669?sk=wall

Moc všem děkujeme za podporu a šíření petice a také za komentáře!

Nepřihlášený uživatel

#41 Re: Perte do mě ať je po mě :D

2011-12-04 15:48

#22: Beast - Perte do mě ať je po mě :D

Ne, není třeba šetřit všude. Jsou věci tak důležité, jako je příchod na svět, že na nich šetřit nelze.


Nepřihlášený uživatel

#42 Re: Perte do mě ať je po mě :D

2011-12-04 21:58

#22: Beast - Perte do mě ať je po mě :D

A jsme opět u toho - jedno řešení je podpořit a právně zakotvit práci porodních asistentek. http://www.zdn.cz/denni-zpravy/z-domova/porodni-asistentky-spocitaly-uspory-pojistoven-kdyz-zaplati-peci-455159

Zde otevřený dopis porodních asistentek + příloha dole - úspory v číslech:

http://www.unipa.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=151:otevrenydopis&catid=43:tiskove-zpravy&Itemid=109

A pokud rozumíte anglicky, tak zde je směr, kterým jde Velká Británie: http://www.bbc.co.uk/news/health-14145862

Británie má ten samý problém - nedostatek "senior" lékařů, ale řeší to tím, že bude podporovat péči porodních asistentek pro nízkorizikové rodičky (což neznamená, že všechny budou rodit doma - budou se svojí PA v porodnici a zkušený doktor tam bude jen v záloze, kdyby něco).

Smety1

#43

2011-12-04 23:44

Je vidět, že s tímto nápadem přišli naši politici - mužský. Ani jeden z nich neví co to je rodit v přeplněné porodnici a ležet na chodbě na přistýlkách. A že každá rodička potřebuje po porodu klid na zotavení a na péči o miminko. Všimli jste si, že vůbec všechna rozhodnutí ohledně matek, dětí, rodiny, výše dávek pro rodinu včetně porodného a rodičovského příspěvku, má na svědomí právě ta výše zmiňovaná mužská populace? Poslala bych každého politika do takové přeplněné porodnice, kde by zažili na vlastní kůži, co musíme my ženy kolikrát překousnout a vydržet. To bychom ale hodně rychle vymřeli.Šetřit na porodnicích je od chlapů ta největší hnusárna, ale co od našich politiků taky můžeme čekat, když dělají tzv. vše pro lidi. Ale dělají to hlavně pro sebe a pro to, aby měli co nejvíc do svých kapes. Stejně jim to stačit nebude, budou chtít pořád víc.

Nepřihlášený uživatel

#44

2011-12-05 09:11

Dobrý den, myslím, že je důležité, aby byly porodnice dostupné všem.

Nepřihlášený uživatel

#45

2011-12-05 11:32

Co takhle zavřít parlament,kam přijde méně než stanovený počet počet pracujících,které si platíme s tím že budou muset ten den dojet do nejbližšího parlamentu v jakémkoliv státu?Taky padlý na hlavu ne?

Nepřihlášený uživatel

#46

2011-12-05 14:36

Ať jdou do háje s nějakým rušením malých porodnic!!Velký už takhle nestíhaj a co potom??To budem rodit na polích nebo jako kde???Koukám,že ten kdo to vymyslel asi moc neuvažovaal a je to chlap-ženskou by tohle "doufám" nenapadlo!!

Nepřihlášený uživatel

#47

2011-12-05 14:58

nesouhlasím uzavírat malé porodnice

Nepřihlášený uživatel

#48

2011-12-05 15:42

porody nelze centralizovat, jelikož ne všichni lidé žijí u větších měst. nabízí se pak rodit v sanitkách, nebo na "objednání". Ani jedno by v civilizovaném světě nemělo obstát. Poslední možnost rodit doma za asistence odborníků stát kriminalizuje. Co je smyslem nynějších opatření?

Nepřihlášený uživatel

#49

2011-12-05 17:39

Kdyby rodili chlapi, tak tohle vůbec nemusíme rešit.. Jen přibude rizikových porodů doma a to jim prý jde o kvalitní péči o rodičky a děti.. To je opravdu jen výsměch...

Nepřihlášený uživatel

#50

2011-12-05 19:15

Takto tu porodnost nezvíšíme,když nebudou mít budoucí maminky kde porodit své potomky!