Petice za záchranu porodnic v ČR

Nesouhlasím s plošným rušením porodnic jen na základě počtu porodů za rok.
Všeobecná zdravotní pojišťovna uvažuje o tom, že porodnicím, ve kterých se narodí méně než 500 dětí za rok, neprodlouží smlouvy. Ministerstvo zdravotnictví doporučuje limit ještě zvýšit na minimálně 600 porodů, dle doporučení Sdružení nemocničních gynekologů a porodníků by hranice měla být dokonce 800 porodů ročně. Zrušení by tak hrozilo až polovině porodnic v Česku, tím by došlo k výraznému omezení dostupnosti péče o těhotné a rodící ženy.
Internetový server Babyweb.cz nesouhlasí s plošným rušením nízkokapacitních porodnic v ČR na základě počtu porodů, které v těchto porodnicích ročně proběhnou. Sledujte pravidelně Babyweb.cz, na jehož stránkách se budeme problematice rušení porodnic intenzivně věnovat. Přidejte se k naší iniciativě Zachraňme porodnice na facebooku a podpořte porodnice, kterých se to týká. Některé z nich jsou pravděpodobně i ve vašem kraji nebo okrese.

Lukáš Nádvorník, Na Oboře 1001, 252 10, Mníšek pod Brdy; Luděk Hrouda, Štíbrova 1220, 182 00 Praha 8    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Podepsáním povoluji Lukáš Nádvorník, Na Oboře 1001, 252 10, Mníšek pod Brdy; Luděk Hrouda, Štíbrova 1220, 182 00 Praha 8, aby předal/a můj podpis tomu, kdo v této věci pravomoci.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Vezměte prosím na vědomí, že svůj podpis nemůžete potvrdit odpovědí na tuto zprávu.

Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...