Petice za záchranu porodnic v ČR

Kontaktujte autora petice

Téma diskuze bylo automaticky vytvořeno Petice za záchranu porodnic v ČR


Nepřihlášený uživatel

#326

2012-01-30 16:07

Jsem proti uzavírání porodnic v ČR.

Nepřihlášený uživatel

#327

2012-01-30 16:22

meli by zustat my mame nejlepsi porodnice

Nepřihlášený uživatel

#328

2012-01-31 09:11

Jsem matkou šesti dětí, žádný porod nebyl sice komplikovaný,ale vždy trval dlouho a nedokáži si představit porod třeba doma bez porodní asistentky a lékaře.
Zásadně jsem proti uzavírání porodnic.

Nepřihlášený uživatel

#329

2012-01-31 14:42

Ve velkých porodnicích se rodí jak na běžícím pásu, personál nemá čas na individuální přístup, jsou zaběhané již dávno překonané postupy (mytí dítěte, matka nemá kontakt celou dobu po porodu na sále s dítětem, dítě je oblečené, v peřince, dece -- jak kde). V malé porodnici je prostor poskytnout rodičce cenné rady, např. v souvislosti s kojením (u prvního dítěte byla u mne sestřička asi hodinu kvůli problému s kojením), což má zase pozitivní vliv na psychiku ženy, což může omezit problémy s kojením doma, eliminovat poporodní deprese atd.... Okamžiky matky s dítětem bezprostředně po porodu - tělo na tělo - jsou nenahraditelné, ve velkých porodnicích se to příliš "nebere"...

Nepřihlášený uživatel

#330

2012-01-31 17:30

Nevím proč by se měli rušit!
A když stát brečí že nemají peníze tak at si utáhnou oni opasky a bude pak na vše

Nepřihlášený uživatel

#331

2012-02-01 18:34

Chcete dítě? Podepište at máte kde porodit!!!!!!!!!!!!!!

Nepřihlášený uživatel

#332

2012-02-02 21:09

Nechápu, co se to teď děje..

Nepřihlášený uživatel

#333

2012-02-02 21:13

Je to postavené na hlavu,když se šetří na matkách a novorozencích.

Nepřihlášený uživatel

#334

2012-02-05 08:45

Nerušme to, co funguje dobře.

Nepřihlášený uživatel

#335

2012-02-06 16:27

no c oment Irena

Nepřihlášený uživatel

#336

2012-02-07 20:45

Opravdu naše vláda dělá vše pro to,aby ještě více klesala porodnost.Na tohle už myslím slušná slova nestačí.Hanba a fuj takovéto sociální politice.

Nepřihlášený uživatel

#337

2012-02-10 21:17

Pravda je, že například z Velkých Karlovic do Zlína je to víc jak hodinu a to musí být dobrá cesta... obava, že by to např. druhorodičky nestihli je jasná. Navíc porodnice ve Zl není nafukovací...
R.T.

#338

2012-02-11 18:03

Naši vládě nejde o nic jiného než si nahrabat peníze do své kapsy.Nejde ji o lidi.POkud si lidi nevědomí co vláda činí a nebudou proti tomu něco dělat ,tak dopadneme špatně my(obyčejní pracující lidi)a oni se budou jen smát a plnit si kapsy.jsem zásadně proti zrušení nemocnic!!!!!!

Nepřihlášený uživatel

#339

2012-02-14 14:09

Rušení malých porodnic je nesmysl.Naopak malé porodnice je třeba podporovat,protože ve velké nemá personál dost času věnovat se jednotlivým maminkám i miminkám,nemůže je neučit správnému kojení,koupání atd. a navíc je vyšší riziko záměny dětí.Malá porodnice poskytuje maminkám lepší zázemí,jistotu a klid.
A pokud chce někdo za každou cenu nějaké porodnice rušit,tak ne podle počtu porodů,ale podle dostupnosti.U nás by bylo například reálné nebezpečí,že v zimě se rodička nedostane do Zlína včas kvůli jednomu zaseklému kamionu na Syrákově.Zrušení Vetínské porodnice by bylo hazardem s životy rodiček i novorozenců!!!!!

Nepřihlášený uživatel

#340 Re:

2012-02-14 18:33

#12: B.S. -

Taky jsem ze Vsetínska...první dvě děti jsem rodila ve Zlíně a super, ale pak na Vsetíně, a tam po novém primáři se výrazně zlepšila kvalita a přístup..nádhera rodit. A takové maminky z horských oblastí Karlovic, DSoláně apod. by musely rodit po cestě, aby např. v zimě dojely až do Zlína nebo Valmezu, kde je neuvěřitelný počet bouraček apod. Takový nesmysl mohl napadnout opravdu jen úředníka = politika = chlapa:o((


Nepřihlášený uživatel

#341

2012-02-14 19:34

Myslím, že si matky zaslouží dostatečnou péči v blízkosti bydliště.

Nepřihlášený uživatel

#342

2012-02-14 19:36

Není co dodávat, kvalita naší porodnice je výborná

Nepřihlášený uživatel

#343

2012-02-15 22:41

Dojíždět 40 km do porodnice je nesmysl!!!Jde o život matek i nenarozených,narozených dětí!

Nepřihlášený uživatel

#344

2012-02-16 21:26

Měly by být nožnosti podepsání i v tištěné formě,ne všichni mají počítač,podpisů by bylo víc

Nepřihlášený uživatel

#345

2012-02-17 10:29

maminy, nedejme se !!!

Nepřihlášený uživatel

#346

2012-02-17 14:41

tohle se snad slušně komentovat nedá :-(
co takhle zrušit nějaké ministerstvo?? to spořádá víc peněz a neni pomalu k ničemu.
ale porodnice jsou dost důležité!!!!!!

Nepřihlášený uživatel

#347

2012-02-19 14:48

Bydlím v okrajové části ČR.Již v dnešní době to mají nastávající rodičky ze vzdálenějších vesnic do nejbližší porodnice 25 km.Po zrušení porodnice ve Vsetíně,by připadala do úvahy porodnice ve Zlíně-to už je dalších +35 km.Dohromady tedy 60 km!
Jde v tomto případě mluvit o oprávněném zrušení porodnice?

Nepřihlášený uživatel

#348

2012-02-19 23:32

Rušení porodnic patří k rozsáhlé devastaci veřejného sektoru, ke které přistoupila dezorientovaná česká vláda ve snaze vykázat nějakou činnost. K této devastaci státu patří zrušení národního parku Šumava, omezení akademických svobod Dobešovou reformou a mnoho dalších zoufalých činů.

Nepřihlášený uživatel

#349

2012-02-20 14:25

Ano,vyjadřuji podporu této petici.Myslím si,že rušení porodnic není správný krok....

Nepřihlášený uživatel

#350 Re: Perte do mě ať je po mě :D

2012-02-21 18:42

#22: Beast - Perte do mě ať je po mě :D

Když tady píšete, že je třeba šetřit všude, tak mi řekněte jedno, proč nezačnou šetřit politici a manažeři pojišťoven na svých platech? Kdyby si snížili platy aspoň o 2000 Kč, tak by se nemuselo nic rušit. Další věč, na co si platíme zdravotní pojištění? Když pobyt v nemocnici si musíme hradit sami, dokonce i za miminko a nehledně na to, že celou výbavu do porodnice si matky musí nosit. Není to trochu ubohé? Tak mi řekněte, kam jdou naše peníze, do zdravotnictví asi těžko, jinak by se nemuselo nic rušit. Jestli si myslíte, že matkám je jedno na kterou stranu pojedou rodit, tak jste vedle. Je totiž rozdíl jet do 5 km vzdálené porodnice na Vsetíně než se plahočit minimálně hodinu do Zlína. Pokud se rodičce  přihodí komplikace, tak ten porodník 2 roky před důchodem bude mít lepší kvalifikaci a znalosti jak celý tým operatérů. A za tu hodinu co rodička pojede do velké porodnice se může stát cokoliv a celý tým operatérů jí bude k ničemu, protože už může být pozdě a takhle vyhasnou dva životy. Teď se divte, že porodnost v zemi klesá, ani se těm matkám nedivím, přece nepřivedou dítě do takového bordelu. A ležet v přecpané porodnici kde o vás doktor sotva zavadí pohledem nehodlám.