Petice za záchranu porodnic v ČR


Nepřihlášený uživatel

/ #350 Re: Perte do mě ať je po mě :D

2012-02-21 18:42

#22: Beast - Perte do mě ať je po mě :D

Když tady píšete, že je třeba šetřit všude, tak mi řekněte jedno, proč nezačnou šetřit politici a manažeři pojišťoven na svých platech? Kdyby si snížili platy aspoň o 2000 Kč, tak by se nemuselo nic rušit. Další věč, na co si platíme zdravotní pojištění? Když pobyt v nemocnici si musíme hradit sami, dokonce i za miminko a nehledně na to, že celou výbavu do porodnice si matky musí nosit. Není to trochu ubohé? Tak mi řekněte, kam jdou naše peníze, do zdravotnictví asi těžko, jinak by se nemuselo nic rušit. Jestli si myslíte, že matkám je jedno na kterou stranu pojedou rodit, tak jste vedle. Je totiž rozdíl jet do 5 km vzdálené porodnice na Vsetíně než se plahočit minimálně hodinu do Zlína. Pokud se rodičce  přihodí komplikace, tak ten porodník 2 roky před důchodem bude mít lepší kvalifikaci a znalosti jak celý tým operatérů. A za tu hodinu co rodička pojede do velké porodnice se může stát cokoliv a celý tým operatérů jí bude k ničemu, protože už může být pozdě a takhle vyhasnou dva životy. Teď se divte, že porodnost v zemi klesá, ani se těm matkám nedivím, přece nepřivedou dítě do takového bordelu. A ležet v přecpané porodnici kde o vás doktor sotva zavadí pohledem nehodlám.