OTŘESNÝ PŘÍPAD ŠIKANY - SPŠ TŘEBEŠÍN, PRAHA 10

Karel

#176 Doufám, že jste četli:

2016-02-20 23:53

Mike

#177 Re: Doufám, že jste četli:

2016-02-21 00:23

#176: Karel - Doufám, že jste četli: 

Nečetl, díky. Co to zase mele?

"Co se týče petice, měla by přijít ve chvíli, až policie a inspekce uzná, že jsme selhali, nechtěli přiznat vinu a záležitost řešit."

Takže ona chce po lidech, aby podepisovali petici až když jim policie jasně prokáže vinu, ergo jakákoliv petice bude zbytečná a výměna vedení nastane bez ohledu na cokoliv? To má jako dojem, že když jí policie prokáže vinu, tak že zůstane na svým flíčku?

Ona taky zkouší uhrát to na nějakou nemoc?

Karels

#178

2016-02-21 05:19

Pane řediteli RNDr. Bártle, chcete si trochu ještě zachránit čest v této kauze?

Zřiďte konto pro svoji mrtvou kolegyni, z kterého by se hradil její pohřeb. Já vám na něj určitě přispěji. (a myslím, že tak učiní i mnozí další)


Nepřihlášený uživatel

#179 Případ utýrané učitelky

2016-02-21 08:15

   Celý případ dokladuje úpadek našeho školství. Je mně 76 roků, celý svůj aktivní život jsem prožil ve škole. Jako učitel, ředitel

a jako zřizovate vlastní soukromé střední školy.

   Několikrát jsem se pokusil upozornit MŠ na evidetní chyby. Bez výsledku.

   Proto ještě jednou opakuji: Takto dál nelze. Naše školství patřilo k nejlepším. Zrušme nesmyslné a hloupé školské reformy a vraťme se k osvědčeným formám a metodám řízení škol, kde v čele školy stojí zkušený ředitel se svými zástupci. Ne jakýsi "manažer," který se nekvalifikovaně stará o účetnictví a kdoví co ještě dalšího. Na vlastní práci s učiteli pak nemá čas.

   Stejné platí o zřizovateli školy. Pokud byl zřizovatelem okres/kraj/ a obec se starala o materiální a finanční zabezpečení škol, odváděl zřizovatel na rozdíl od současnosti kvalifikovanou činnost - měl k tomu kvalifikovaný personál. Současný systém řízení a zřizovatelství škol se vyznačuje hrubým amatérismem. Ředitel školy se dříve věnoval jejímu řízení se všemi důsledky.

   Přimlouvám se: Zamysleme se. Školám je třeba v zájmu dětí vytvořit podmínky k  v ý c h o v n é  a vzdělávací práci. Stačí navázat na dlouhodobé, dříve dosahovné výsledky.

                                                                                                           PhDr. Ladislav Cila 

 


Nepřihlášený uživatel

#180 Re: Prosím přečíst!!

2016-02-21 10:13


Nepřihlášený uživatel

#181

2016-02-21 10:53

Zajímalo by mne, na jaké pozici pracují jejich rodiče ???Vše vychází / jejich frajeřina / ze základu rodiny . Jsou si jistí, že rodiče vše zahrají do autu. Jako bývalý učitel na zvláštním odborném učilišti musím konstatovat, že řiditele i jeho zastupkyni třeba obratem vyhodit pro neschopnost a nebo toleranci vzhledem k společenskému nebo politickému postavení jejich rodičů.

Nepřihlášený uživatel

#182

2016-02-21 13:32

Je úplně jedno jestli paní učitelka zemřela kvůli šikaně ,nebo šlo o přirozené úmrtí protože chování těch hajzlů je nepřípustné!!!Vedení školy okamžitě odvolat a potrestat je.A těm hajzlům napařit exeplární tresty
Karels

#183 Re: Případ utýrané učitelky

2016-02-21 14:27

#179: - Případ utýrané učitelky 

Pane PhDr. Cilo, tenhle problém se řeší i na univerzitách. Vzpomínám, jak nám o tom vykládali na hodinách pedagogiky, zda vést univerzitu manažersky či nikoliv.

Tady se ale situace změnila oproti době, v které jste učil vy a dělal ředitele. Je tady konkureční prostředí, a tak se možná mnohé školy chovají spíš jako konkureční podniky než školy. Buďte klidný i dneska na celý problém není vytvořený jednotný názor - jak vést školy, jeslti "postaru" nebo "nově" ...


Nepřihlášený uživatel

#184 šikana

2016-02-21 17:06

Já bych povolila tělesné tresty (samozřejmě ne mlátit děcka,ale za zlobení není nic lepšího ,než dobře mířená facka) a nařídila všem,od prvňáků až do střední školy uniformy.A bez keců.A hlavně všichni,včetně středoškoláků by museli odevzdat mobily na začátku vyučování a dostali by je na konci vyučování.Už mi neskutečně leze na nervy kult dětí,jejich nedotknutelnost a volná výchova.Pak to tak vypadá a školství upadlo zpět o dvě století.


Nepřihlášený uživatel

#185

2016-02-21 17:06

Vedení školy by mělo být odvoláno i kdyby o šíkaně skutečně nic nevědělo. Když ředitel neví, co se děje v jeho škole, je tam potom zbyrečný. .
Mike

#186 ještě taková "drobnost"

2016-02-21 17:38

Mimochodem moc se o tom nemluví, ale ti agresoři jsou zletilí. V pořadu Interview ČT24 to po dlouhém vykrucování telefonicky potvrdil ředitel České školní inspekce Tomáš Zatloukal, následně ještě cosi drmolil o tom, že možná ne všichni, kdo se šikany účastnili, byli zletilí, no klasické úřednické mektání. Bravo paní moderátorce za neústupnost. Takhle to vypadá, když někdo dělá práci, na kterou má. Jak moc se chce panu Zatloukalovi do odpovědi bylo jasné od první vteřiny, ani jsem nedoufal, že to z něj vypáčí. Telefonát se odehrává někde před půlkou pořadu:

http://www.ceskatelevize.cz/porady/ 10095426857-interview-ct24/216411058040217/

(vymažte z odkazu mezeru, nelze sem vkládat dlouhé řetězce)

A zcela očekávaně si pan ředitel ČŠI dal cca měsíc na dokončení inspekce. Tak akorát, aby lidi už zajímala jiná témata a nikdo kromě obyvatel Prahy 10 už zase netušil, že nějaký Třebešín vůbec existuje.


Nepřihlášený uživatel

#187

2016-02-21 17:40

Kromě vedení školy selhala a musí nést zodpovědnost i školní inspekce - pan Zatloukal v rozhovoru v ČT zatloukal i informaci, ve které ročníku k té šikaně vlastně došlo - to nejsou žádné osobní údaje. Ten by měl jít také dělat práci, na kterou bude stačit. V opačném případě - pokud bude ministerstvo školství krýt selhání školní inspekce - by bylo nutné navrhnout výměnu ministryně školství. Pokud to takto půjde dál, budou brzy moci na středních školách a učilištích vyučovat jen vězenští dozorci.

Karels

#188 Re: šikana

2016-02-21 17:53

#184: - šikana

Udělám vám radost, tělesné tresty jsou prý (učili jsme se to na škole) povolené v alternativních školách - jako je třeba waldorfská škola...

My jsme na zadek dostávali na základce normálně, nikdo si neztěžoval, bylo vyřešené hned, žádná poznámka.. já to tak bral.


Nepřihlášený uživatel

#189

2016-02-21 18:06

Olda:Vedení školy ihned odvolat a předat TO.

Tento příspěvek byl odstraněn jeho autorem (Zobrazit podrobnosti)

2016-02-21 18:06


p.v.

#191 Re: Prosím přečíst!!

2016-02-21 18:11

#16: STUDENT - Prosím přečíst!! 

 Ředitel má jistě větší vinu než paní Kubíková, věděla o tom ale nejspíš celá sborovna. Že je ředitel zbabělec je vidět z toho, že teď místo sebe strká před televizní kamery tu paní Kubíkovou. S rákoskami bych souhlasil - bylo by to pro dobro nás všech, nejvíce pak studentů v dalších životních etapách. A jedna přátelská - když občas pustíte ke slovu učitelku/profesorku češtiny, jistě vám ráda prozradí, že ve slově "pykat" ve smyslu být potrestán se píše tvrdé y zvané ypsilon :-). A je dobře, že se k tomu vyjadřujete jako student školy - my ostatní se o pozadí případu opravdu těžko něco dozvíme - vedoucí školní inspekce Zatloukal zatloukal v ČT i to, kolik je těm "studentům" roků.


Nepřihlášený uživatel

#192

2016-02-21 18:29

Nevěřím, že ředitel, ani učitelky o nepřiměřeném chování žáků nevěděli. Udělit žákům trest v podobě 3 z chování je naprosto směšné. Doporučuji chlapce vyloučit, škola patrně žádnou intelektuální ztrátu neutrpí!

Nepřihlášený uživatel

#193

2016-02-22 08:15

Rozhodně jsem pro odstoupení vedení školy,svým přístupem nesou odpovědnost za smrt své kolegyně.Jsem též pro důsledné potrestání viníku.Josef
Karel

#194 Re: Re: Doufám, že jste četli:

2016-02-22 09:32

#177: Mike - Re: Doufám, že jste četli:

Nečetl, díky. Co to zase mele?  

No, když vás nezajímají fakta a stačí vám video na youtube (mimochodem, kdo ho natočil a proč?) a článek v Blesku, tak to vás upřímně lituju.

Mike

#195 Re: Re: Re: Doufám, že jste četli:

2016-02-22 10:57

#194: Karel - Re: Re: Doufám, že jste četli: 

 Ale Taťáno. Takhle hloupě se chytit na vlastní návnadu. Ani jsem nečekal, že mi to vyjde... :-)


Nepřihlášený uživatel

#196

2016-02-22 11:42

Pochybení nejen ředitele,ale celého vedení školy.Rozhodně by měli být odvoláni,zavírali oči před šikanou.Ze strany rodičů velké pochybení při výchově. Jména viníků by měla být zveřejněna.

Nepřihlášený uživatel

#197

2016-02-22 12:25

otresne uz by se s tim mnelo neco delat mam s tim take vlastni zkusenost ze zamnestnani chtelo by to novi zakon

Nepřihlášený uživatel

#198

2016-02-22 17:00

Celé vedení školy musí odejít a s nimi i ti co věděly a neřekly a musí jim být zakázána práce ve školství s okamžitou platností . Inkriminovaní žáci okamžitě vyhozeni a nikde do školy by neměly být přijati . Místoředitelka , proto , že lhala sprostě přímo do kamery by navíc měla být soudně trestána . Věděla a nezasáhla jen proto , aby měla žáky a nebo počet . Je to zrůdnost . Fandím a děkuji všem dobrým učitelům , je to šílená doba pro tyto lidi - vždyť dík jim známe a jsme , jinak pojďme do jeskyně . Na každé škole , pokud tato doba nepomine , by měl být dráb s karabáčem a co nejvíc jej používat . Promiňte jsem šíleně naštván a mít tu moc , tak to vedení školy již nezavadí o práci a ti co to spáchaly by byli denně biti i s rodiči - jsou to zrůdy .
Průmyslovák

#199 Bývalý student SPŠ Na Třebešíně

2016-02-22 17:01

Chodil jsem na třebešín před cca 11 lety a musím říct, že učitelé tam byly pěkná parta kund (výjimek skutečně poskromnu). A celkově tam bylo prostředí extrémně nepříjemné, stísněné, plné šikany a arogance.

Robert

#200 Re: Případ utýrané učitelky

2016-02-22 17:06

#179: - Případ utýrané učitelky 

Máte naprostou pravdu . Víte co já dostal pohlavků a žiji vystudoval jsem a nikdy jsem si na učitele nestěžoval . Škola je opravdu základ života a pokut to dnešní rodiče nepochopí , budou dál vychovávat tupé stádo .