Otevřený dopis lékařů vládě, parlamentu a médiím ohledně tzv. koronavirové krize

Quoted post


Nepřihlášený uživatel

#11 Re:

2020-10-06 23:30

#6: -  

Dobrý večer, nejsem ani lékař, ani epidemiolog. V každém případě všem lékařům a sestrám v první linii patří veliký dík a obdiv za jejich obětavou práci. Je mi také líto všech lidí, kteří svůj boj s nákazou COVID-19 prohráli a navždy nás opustili. Bohužel, ale také musím říci, že systém opatření, která jsou v boji s tímto virem přijímána, mi připadá chaotický a nepromyšlený. Císař Fridrich II. Štaufský řekl: "Kdo brání všechno, neubrání nic." Myslím, že toto vystihuje současnou situaci v ČR. Na jedné straně jsou plošná omezení a restrikce, na druhé straně se nákaza šíří na LDN, domovech důchodců. Myslím si, že bychom měli posílit ochranu všech rizikových skupin a zbylá část populace musí žít normální život se zvýšenými hygienickými opatřeními. V mém okolí se objevil případ, kdy člověk obdržel výsledek testu na COVID-19 s výsledkem "negativní", ale následně se dočetl na webových stránkách, že je nakažený. Sám dotyčný přiznal některé mírné příznaky této nemoci, ale jinak chodí do práce, protože má test s výše uvedeným výsledkem. Omlouvám se, ale jestli takto zajišťují příslušné státní instituce testování, trasování a případnou karanténu, pak asi nemusíme řešit, jestli zavřeme restaurace ve 22:00 nebo ve 24:00. To je můj skromný názor k této záležitosti. SD

Odpovědi


Nepřihlášený uživatel

#153 Re: Re:

2020-10-07 06:49:20

#11: - Re:  

Přesně tak! Místo opravdu důsledných opatření v ohrožených skupinách, jako jsou domovy důchodců, lidé s oslabenou imunitou, staří, po operacích, v rekonvalescencích, anebo žijící v nevyhovujících podmínkách, lidé bez domova anebo tam, kde je velký pohyb osob - tam ta opatření chybí, hygiena je nedostatečná a tudíž je předpoklad velké koncentrace viru, tak zavádíme plošná opatření tam, kde to riziko nákazy je buď slabé, anebo u lidí, kteří jakékoli virové onemocnění mohou překonat bez větších problémů nebo bez ztráty imunity. Místo toho přichází jen vyhrožování. Sama mám kamarádku bojující s těžkým průběhem v nemocnici, jelikož právě ona pracuje s ohroženými skupinami, ale od začátku pandemie nedostali od státu žádnou materiální pomoc, i když o ni opětovně žádali. Tohle mi hlava nebere... Nechráníme ty neohroženější, ale obíráme o přirozenou imunitu ty zdravé... Nic proti rouškám, ale tam, kde jsou potřeba, anebo kdo se chce chránit, ať se chrání. Povinně pouze tam, kde to vyžaduje epidemiologická situace, kde jsou ohrožení lidé, senioři, nemocní či děti v špatných hygienických podmínkách, kde není o ně pořádně pečováno (bohužel i takové děti se najdou). Proč je pro naši vládu takový problém diskutovat napříč odborníky ze všech oblastí medicíny? Těmito nesmysly se jen rozděluje národ, lidé jsou nervózní, špatně snáší jakoukoli nesmyslnou restrikci, čtou každodenní nicneříkající statistiky a jsou vyděšeni pomalu z každého cizího člověka, kterého potkají... Komu tohle prospívá? A dokdy budou strádat ti nejohroženější? 


Nepřihlášený uživatel

#243 Re: Re:

2020-10-07 09:20:30

#11: - Re:  

Plně souhlasím 👍 testování selhává a další věci plno omezení ale kde by měli být více opatrný nejsou... 




Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...