Imigranti ? Podpisem za Pravdu, která právě vítězí ...

Quoted post

Věřící ateista

#17 Manipulace

2015-10-20 10:59

No já nevím. Na jednu stranu mám začít všem vykládat, co jsem si přečetl výše, protože jinak se mnou někdo zatočí, na druhou stranu jsem si přečetl, že Bůh je ve mně, a že jsem de facto jeho součástí, jako všechno okolo. Jsem z toho jaksi zmatený. Bibli jsem četl - bylo to skutečně těžké čtení, ale mnohé jsem z ní nepochopil díky údajně skrytým významům. ale proč doprčic někdo skrývá význam? Pokud Bibli sepsali Boží učedníci na jeho přímý rozkaz, a když ten samý Bůh tvrdí, že miluje všechny stejně, proč skrývá významy? Vidím tady určitou paralelu k tajným službám, které také "šifrují", aby význam pochopili jen vyvolení. To už ale mluvíme o kastování o třídní nerovnosti. A přitom Bůh tvrdí, že my všichni jsme jeho děti. Stejně tak Bible. Zatímco Bůh káže o víře a o všech věcech kolem desatera, Bible sama je docela slušným hororem plným vražd, zrad, nevázaného sexu a dalších "prý" věcí proti Bohu. A ve všem má podle Bible prsty On. Co je tohle za zvrácenost?

A co má jako znamenat jeho doporučení žít skromně a nenáročně? Celá církev je prolezlá tím nejhorším póvlem, který jen hrabe pod sebe, zneužívá děti, a historicky vždy tihle lidé potlačovali vzdělávání a celkový rozhled. Taky jsem se dočetl, že když se budu držet Božích přikázání a doporučení, nabudu ráje. Hele, to mi trochu připomíná Alláha, Korán a jejich manipulaci s lidmi, kteří se poté omotají zvonkovým drátem, aby se co nejrychleji ocitli v ráji. Bůh jenom tak netlačí na pilu.

A tak si říkejte, co chcete. Klidně se dopočítejte dalších znamení a datumů, mě je konkrétně tohle jedno. Já se snažím žít tak, abych byl já uvnitř sebe spokojený. Sice jsem za život udělal řadu chyb, ale pykal jsem za ně, a některé mě mrzí dodnes. Nevidím však řešení v tom, že se proto začnu "věnovat" Bohu, protože jedině tak své hříchy (chyby) vynuluju. Ty chyby se staly, a těžko je vynuluju tím, že začnu chodit do kostela. V Bibli se píše, že Bůh je v každém z nás. Pokud tomu tak opravdu je, až bude chtít, ozve se mi sám, a nepotřebuju k tomu nějaké kvokače, kteří ani sami neznají skutečný význam Bible, ale vystupují jako autority, jejichž výklad je jediný správný. A věnovat vám svůj čas nebo dokonce život, a spoléhat, že jste se ve výkladu trefili, na to mám svůj život a svou rodinu příliš rád, a svůj čas věnuji právě jim!

Odpovědi

Petr Přecechtěl
Autor této petice

#18 Re: Manipulace

2015-10-22 06:43:55

#17: Věřící ateista - Manipulace 

 Pane věřící ateisto, třeba podobně jsem uvažoval ne tak dlouho zpátky. 

Ano, to co se dnes nazývá "náboženství" je podvod, přesně tak, jak lidé przní nebo neprzní Slovo Bible. Vznikly tak všechny

války na zemi a má v nich všech podle Bible prsty tento systém, kde dobro zaměnili za zlo a pravdu za nepravdu. To je to

město na sedmi pahorcích. Nauka postavená ne na sedmi Horách, ale sedmi pahorcích. Nauka Boha (to je ta sedmička)

zaměněná za nauku někoho, kdo se tváří jak bůh. Z nezakrytého významu Bible pak vás hned napadne Vatikán. Historie je

napsaná dopředu. Přečtěte si celé Zjevení Janovo  a přemýšlejte nad tím, kdo je dnes Babylonem (17 a 18 kap.) 

Ano, když se budete držet jediného přikázání a budete podle něho dělat, nabudete ráje. 

A co to je za přikázání? Když máte někoho rád, děláte co chce ten koho máte rád. Pokud je to třeba  budoucí nebo

současná manželka, děláte kolikrát i nesmysly, protože to prostě ona chce, a ani neřešíte, jestli to bude k něčemu dobré

nebo ne.  To, co chce Bůh, je přesně to, co vy chcete po své manželce, abychom Ho měli rádi a teda dělali to, co On chce.

No a On přece chce, aby jsme se měli mezi sebou rádi, a to včetně svých nepřátel, které taky stvořil, jenom to oni ještě

nepochopili. Člověk Mu jinak nic ani dát nic nemůže, všechno dostal, včetně rozumu.

No, a toto je lupa, kdy se vám začnou otevírat hlubší významy v Bibli.

Jinak ten text popisuje tolik věcí, a to třeba v jednom řádku, ...

Uvěřte a začněte dělat to, co Ježíš Kristus, On je ten Bůh, který mluví k lidem prostřednictvím celé Bible.

V Bibli najdete, že až to začnete dělat, poznáte, jestli jsou slova v Bibli od Boha nebo od člověka.

Ježíš Kristus se dává lidem poznat. Pak nejste věřící ale znáte Ho, a víte.

Pravdu hledat, dobro dělat ! V tom je náš Bůh, Ježíš Kristus, Život o Sobě.

Znám Ho a viděl jsem Ho a mluvil se mnou.

Amen


Nepřihlášený uživatel

#54 Re: Manipulace

2018-01-03 20:40:39

#17: Věřící ateista - Manipulace 

chtela bych ti napsat ze jsme meli bibli na zachode deset let a byla tezka,  stale dokola,  a usinali jsme u ni.  ale bible je psana v 3D ty ji ctes v 2D. 

kdo uveriri v to ze je pred  Bohem vinej hrichem   a omluvi se mu ve svem pokoji sam jen s Nim(pokani) 

a pak ze srdce a usty vyzna vetu z Rimanum 10,  bude spasen a tehdy ti Bůh bibli otevre sam 

nejde to nijak ocurat

v Janovi 14:26 ti oznamuje ze te to nauci vse sam a Duch svaty bude v tobe a ty ho uslysis

pak je cokoliv tak jednoduchy a jasny,  za to ho chvali Ježíš,  ze to zkryl chytrym a moudrym sveta a zjevil to nemluvnatum 

ahoj Daniela