Textilní továrny ve Frýdku-Místku za kulturní památku

Quoted post

pichec

#37

2014-02-28 11:33

A proč není mezi stavbami stavba č. p. 782 (parcela 1946)? Osobně jsem pro zachování staveb (a veřejné investice do nich), ale přijde mi nereálné zachovat celé architektonické dědictví textilnictví ve FM. Rozumné mi přijde investovat tak do dvou nejvýznamnějších komplexů.

Odpovědi

mr nobody

#40 Re:

2014-02-28 14:03:35

#37: pichec -

A proč tam není stavba bývalé Richtrovy Tiskárny, proč tam nejsou budovy společnosti DAS, proč tam není nádraží, proč tam není radnice a každý barák na Místeckém i Frýdeckém náměstí, proč tam není budova hotelu centrum, takový skvost, proč tam není sokolík, a proč tam není tisíce dalších budov. Protože by to tady vypadalo jak v mauzoleu. Protože s rozpočtem, který je tomuto městu k dispozici, a výdaji na každou nesmyslnou kravinu, by stejně ani koruna do staveb nešla, a asi bychom se museli složit. Za sebe říkám, nedám nic, to ať to raději zbourají.

Daniel Baránek

#58 Re:

2014-03-02 11:54:18

#37: pichec -

Do petice jsem zařadil jen ty stavby, u nichž vím, že bylo vydáno rozhodnutí o neprohlášení za kulturní památku. Pokud mi uniklo nějaké jiné správní řízení, neváhejte mi dát vědět.