Proti Transformaci příležitostné osobní dopravy na taxislužbu

Quoted post


Nepřihlášený uživatel

#72

2013-04-22 20:41

Důvodová zpráva je až v druhé polovině pod návrhem zákona.
http://www.psp.cz/sqw/text/orig2.sqw?idd=130540
Leo

Odpovědi


Nepřihlášený uživatel

#73 Re:

2013-04-23 06:41:50

#72: -

Cituji:

Oba dva druhy dopravy jsou poskytovány zaměnitelně, hranice přijetí objednávky je těžko odlišuje. Dochází tak např. k poskytování taxislužby pod hlavičkou příležitostné osobní silniční dopravy a obráceně.                  

To to tedy vyřešili, spojili to dohromady a jediným rozdílem je označení/neoznačení vozidla. Předpokládám, že tento "problém" zapříčinil stávající paskvil, ze kterého se jen tak nedostaneme :(


Nepřihlášený uživatel

#74 Re:

2013-04-23 06:50:01

#72: -

Pro ty co se jim nechce číst celou důvodovou zprávu bych dodal to nejduležitější, je nás dopravců osobní dopravy cca 4400. Když naší potíž vyprávíte někomu z oboru, třeba z nákladní dopravy je mu to jedno a myslím, že ani z nich petici téměř nikdo napodepíše. Několik spokojených zákazníků co je přemluvíme ať to podepíšou to nezachrání. 90% z těch 4400 vůbec o této situaci neví. Na Ž0 na Praze 8 mi včera řekli, že mám všechno v pořádku co se koncesí týče, doprava do 9 osob funguje dál od loňské novely. Jsou proškolený podle loňského zákona a o letošní novelu ještě neznají. Prý si mám jen dojít pro kartičku na Magistrát do Jungmanky. Ještě rok bude jezdit polovina z 4400, vystavovat faktury a nebudou nic tušit v případě, že na ŽO se neproberou a všem to neoznámí. A Michalova petice(díky Michale) kolik dosáhne hlasů 1000 nebo 2000, naprosto směšné číslo. Když dojedem něco zablokovat, tak do hodiny nás rozeženou. Stačí když nám pozbíraj řidičáky a tak nebudem pak moc ani taxikařit. Myslím, že v naší situaci by jsme s cca 200 lidmi v ulících nedosáhli ničeho ani kdyby jsme byli nějaká rasově utlačovaná menšina a to má dnes sakra váhu. Ale mužem to samozřejmě zkusit ale z hrdinstvím českých švejků, bych moc nepočítal. Jen když spočítám kolik z Vás se dokázalo pod komentář alespoń nějak podepsat je mi hodně smutno už týden před 1.5. 2013 Leo - Leoš Petříček