Stop výstavbě nákupního centra na místě VS haly ve Frýdku-Místku.

Scorpio

/ #180 Nikdy není pozdě změnit ŠPATNÉ rozhodnutí !!!

2012-03-21 12:29

Smutný to pohled bude na moje rodné město, jež se bude prezentovat pouze jako město "obchodních krabic", jako město odmítající jak historii, tak kulturu a architektonickou zajímavost! Jako volič jedné ze stran vládnoucích dnes na magistrátu jsem znechucena tím, jak její představitelé zacházejí poslední dobou s veřejným míněním občanů města a voličů. Začalo to už novým autobusovým stanovištěm. Prosazení jeho výstavby v situaci, kdy nebylo možné jej situovat přímo u podchodu k nádraží a jeho plocha je oproti starému stanovišti snad ještě menší, bylo čirým nesmyslem. Pokračovalo to absolutně nesmyslnou reorganizací věřejné dopravy, kdy na nové stanoviště, odkud vyjíždějí dálkové linky, jede MHD v požadovaném směru cca jednou za hodinu a někteří dopravci tam rovnou odmítli zajíždět... A sportovní hala? To už je opravdu vrchol všeho radničního "snažení" ! 20 let chátrá abychom ji za 80 mega prodali jako "pozemek"...fakt bomba...to gratuluju (hlavně sobě k tomu, že jsem volila někoho, kdo mě takhle nutí k vystřízlivění ...)! Jinde se haly uživit jakž tak dokážou, asi proto, že se v nich pořád něco děje! U nás tedy opravdu mrtvo. Jedna výstava, jeden koncert a veřejné bruslení to asi nezachrání...Kde berou radní jistotu, že nová slibovaná hala s poloviční kapacitou se uživí? Není to spíše v lidech, kteří ji mají "na triku" ? Máme kvůli jejich neschopnosti přijít o jednu z mála dominant našeho města? Máme mít místo důstojného stánku sportu a kultury (kdyby jej ovšem řídil někdo schopný) mít další "nákupnu", které se dnes zavírají jako houby po dešti, neb je v nich málo zákazníků? Já říkám ne!!! Srovnávací studie nákladů na opravu staré haly a výstavbu nové uveřejněná na stránkách města dle mého názoru vůbec nevyznívá v neprospěch stávající haly. Rozdíl pár desítek milionů je s ohledem na kapacitu míst ve staré hale podle mého zanedbatelný, zvlášť při přihlédnutí k tomu, za jaké kraviny město jiné miliony utrácí bez toho, že by to radním "trhalo žíly". A páni radní, nikdy není pozdě změnit ŠPATNÉ rozhodnutí !!!