Petice Gymnázia Ostrov

Kontaktujte autora petice

Téma diskuze bylo automaticky vytvořeno Petice Gymnázia Ostrov


#51 Re:

2013-11-29 01:07

#49: -

Co čekat od nuly, která se jen honí za placenými funkcemi? Doufám že to v příštích volbách bude znamenat konec střadatelům placených funckí, kteří bezohledně kvůli svému osobnímu profitu likvidovali vše co nás činí lidmi..


Nepřihlášený uživatel

#52 Fialky

2013-11-29 15:06

Na tuto školu jsem chodila já, sestra i můj tatínek, neznám lépe strávené roky, než zrovna na Gymnáziu v ostrově, kvalifikovaní profesoři, perfektní přístup :)

Tento příspěvek byl odstraněn jeho autorem (Zobrazit podrobnosti)

2013-11-29 17:53



Nepřihlášený uživatel

#54 Re:

2013-11-29 21:02

#21: -  

 a posílí dělnickou třídu - která bude míň kecat takovýmhle lidem do toho, jaký vyváděj nesmysly


Nepřihlášený uživatel

#55

2013-11-29 21:36

Gymnázium patří mezi nejlepší školy v kraji a rodí se zde ty nejlepší studenti. Měl jsem čest tuto školu navštěvovat a vystudovat.Byla by škoda zničit líheň skvělých žáků.

Nepřihlášený uživatel

#56

2013-11-30 11:01

Jsem bývalou studentkou tohoto gymnázia a vím, že i v době mého studia vykazovalo toto gymnázium výborné výsledky. Většina spolužáků po ukončení úspěšně absolvovala vysokou školu. Pokud je situace taková, že počet zájemců o studium překračuje počet přijímaných studentů, je tento krok naprosto zbytečný. Navíc i v současné době je znát z naplněnosti prvních tříd ZŠ, že počet zájemců bude růst. Umožněte talentovaným žákům vyrůstat v podnětném prostředí i vzhledem k dalším návrhům shora postupně omezit zvláštní (praktické, speciální) školy a tyto žáky s problémy a nižším intelektem včlenit do ZŠ, čímž samozřejmě bude úroveň ZŠ klesat.

Pavlína Čermáková (rozená Kutilová)


Nepřihlášený uživatel

#57

2013-12-01 14:55

Petici gymnázia Ostrov jsem ráda podepsala, jako bývalá absolventka. Myslím, že vzdělání je potřebné a toto gymnazium i v naší době dalo základ znalostí pro další studium na VŠ. Dagmar Šašková - Rácová

Tento příspěvek byl odstraněn jeho autorem (Zobrazit podrobnosti)

2013-12-01 19:38



Nepřihlášený uživatel

#59

2013-12-01 19:41

Ať žijí osmiletá gymnázia, jediná pozitivní změna v popřevratovém školství. Hanba levici, že jim neustále ukládá o život

Nepřihlášený uživatel

#60

2013-12-01 20:43

skutečně dobrá škola (RNDr. V. Vít; Mgr. I. Machek...)

Nepřihlášený uživatel

#61

2013-12-02 09:10

Jelikož jsem studovala na této škole a dojížděla z Mariánské,vím, jaký byl problém, hlavně v zimním období. Zrušit jednu třídu,jen protože to někdo nesmyslně navrhne, je opravdu, promiňte to slovo, blbost. Občas byl problém s dojížděním a to pouze do Ostrova, natož, kdyby se student nedostal na Gymnázium v Ostrově, nedokáži domyslet dojíždění do K. Varů. Rodiče by pak pravděpodobně museli přistoupit k variantě, internátu a to by se jim pak velmi hodně zúžil rodinný rozpočet. Proč ne, že??? Krásné Vánoce a přeji ostrovskému gymnáziu, ať vše dobře dopadne.
Michal Ambrož

#62 Redukce vzdelanosti jako v dobach normalizace

2013-12-02 12:20

Jsem absolventem gymnazia v Ostrove a jsem spokojen jak mne tato skola pripravila na vysokoskolske studium.
Bylo by mi lito, kdyby ji meli komuniste v ramci jakehosi normalizacniho utlumovani vzdelanosti na zapade Cech zredukovat v podstate o tretinu.

Nepřihlášený uživatel

#63

2013-12-02 15:23

Záměry pana radního jsou zřejmé: pan hejtman si přilepšil v rámci ROPu výstavbou ISŠTE v Sokolově a teď musí tento nesmyslný gigantický projekt naplnit žáky, aby nemusel vrátit dotace. Tunel Blanka i ISŠTE v Sokolově mají stejného jmenovatele (megalomanská stavba, kde se topí peníze).
Nemáme nic proti zrušení nesmyslně založených záchytných škol s obory typu domácí hospodyňka, podnikání apod., ale jsme proti rušení tradičních a zavedených škol (průmyslovky, víceletá gymnázia), poskytujících kvalitní vzdělání.
Nick

#64

2013-12-02 17:01

Nevidim duvod, proc nezrusit jednu primu, alespon to konecne bude skutecne vyberova skola a ne nejaka fraska, jako tomu bylo doposud.
MArtin Šimek

#65 Re:

2013-12-02 20:54

#64: Nick -

Nebude, protože až ubyde 40% žáků tak se hodně věcí změní. Třeba propustí učitele. Nebo si snad myslíte, že stát/kraj/někdo bude dávat škole pořád stejný peníze? Výběrovost školy určujě příjimací řízení a obtížnost studia, ne její kapacita. Vy jste ráčil absolvovat, že tak dalekosáhle hodnotíte náročnost Ostrovskýho Gymplu? Ale chápu, že jste asi placený za to abyste to napsal.


Nepřihlášený uživatel

#66

2013-12-03 11:04

slučování škol a rušení je blbina!!!
ABC

#67 Re:

2013-12-03 16:55

#64: Nick -

Gymnázium v Ostrově mělo vždy dobrý zvuk a maturita na něm rozhodně nikdy nebyla pouze formální záležitostí!  Znalosti absolventů gymnázií jsou zpravidla mnohem větší, než maturantů na různých typech odborných učilišť.

(A to neberte jako útok proti učilištím - je to logické - počet všech hodin, tedy hodin jazyků, matematiky a dalších předmětů, z nichž lze maturovat,  je na gymnáziu mnohem vyšší než na učilištích, kde jsou obsahem výuky i odborné předměty a nutné praxe. Takže maturanti gymnázií MUSÍ být na maturitu připraveni lépe, než učňové...)

Ostrovské gymnázium JE výběrovou školou - počet uchazečů o studium  VŽDY přesahoval počet přijímaných studentů, zvláště velký zájem  je pak právě o absolvování  osmiletého studia, tedy o přijetí do obou prim. Odmítnutí žáci  se pak někdy na gymnázium přeci jen dostávají po deváté třídě, ale většinou je vidět velký rozdíl mezi "prváky" a "kvintány" v jejich znalostech a přístupu ke studiu.

A to, že v případě ostrovského gymnázia  jde o výběrovou školu, dokazují také mimořádné výsledky talentovaných studentů ve vědomostních soutěžích na všech úrovních - okresních, krajských, celostátních a dokonce i mezinárodních!

Gymnázium letos v říjnu oslavilo 60 let, čili dostává od kraje opravdu "pěkný" dárek ke svému jubileu... Rušit u tak kvalitní školy jednu z prim znamená připravit v budoucnu mnohé další talenty z Ostrova a okolí  o šanci na lepší a náročnější úroveň vzdělání.

Proto prosím  krajské radní: NEDĚLEJTE TO!!!

 

 

 

Lucky

#68

2013-12-03 19:21

Nekažte nám prosím naši snahu zachránit gymnáziu druhou primu tím, že píšete do seznamu vymyšlená jména a vulgární výrazy.
Vypněte komp a jděte si dát panáka nebo pivo, ať jste zítra čerstvý v práci u lopaty...
Možná, že kdyby vás kdysi vzali na lepší školu, mohl jste mít lepší práci a nezávidět gymplákům jejich vzdělání a nedělalo by vám takovou radost, že jednu primu chtějí zavřít.
Asi vám nedochází, že zavřením primy přijdou právě třeba vaše děti nebo vnoučata o šanci líp studovat a díky tomu mít i lepší práci ...
Nemusíte nás tuto petici podporovat, ale alespoň nám to prosím nekažte.

Tento příspěvek byl odstraněn autorem petice (Zobrazit podrobnosti)

2013-12-03 19:47


Tento příspěvek byl odstraněn autorem petice (Zobrazit podrobnosti)

2013-12-03 19:54


Tento příspěvek byl odstraněn autorem petice (Zobrazit podrobnosti)

2013-12-03 19:56


Tento příspěvek byl odstraněn autorem petice (Zobrazit podrobnosti)

2013-12-03 19:57


Tento příspěvek byl odstraněn autorem petice (Zobrazit podrobnosti)

2013-12-03 19:59


Tento příspěvek byl odstraněn autorem petice (Zobrazit podrobnosti)

2013-12-03 20:00


Tento příspěvek byl odstraněn jeho autorem (Zobrazit podrobnosti)

2013-12-03 20:00