Kratom: Naše volba, naše právo, náš život

petice10.png

Pozor všem podporovatelům kratomu v České republice! Budoucnost kratomu je v tuzemsku v nebezpečí. Velmi vážně hrozí, že v řádech týdnů se dostane na seznam zakázaných látek. Abychom tomu zabránili, musíme jednat rychle. A potřebujeme k tomu vaši pomoc.

Kratom v České republice pomáhá podle průzkumu trhu zhruba sto tisícům lidí. Přesto vláda uvažuje o jeho zákazu. Důvody? Podle vládních představitelů neexistuje způsob, jak látku regulovat. To však není pravda. Pracovní skupina pro regulaci psychomodulačních látek má téměř hotový právní rámec. Podle vědeckého poradce Národního protidrogového koordinátora doc. MUDr. Viktora Mravčíka, Ph.D., z výše zmíněné pracovní skupiny stačí jen doladit detail a návrh přednést poslanecké sněmovně.

Regulace kratomu jako psychomodulační látky je nezbytná k ochraně spotřebitelů. Tato regulace zajistí, že všechny produkty kratomu splňují přísné standardy kvality, což zaručuje bezpečnost a vysokou kvalitu kratomu. Navíc to bude prodejcům klást odpovědnost za bezpečnost a pohodlí svých zákazníků.

Potřebná regulace by mohla být v platnosti již do konce roku. Než se tak stane, vytvořila Česko-Slovenská Asociace za Kratom kodex, díky kterému však mohou jednotlivé aspekty právní regulace začít fungovat v rámci dnů a týdnů. Kodex je připravený, právně i organizačně ukotvený a mezi prodejci je o něj velký zájem, přičemž iniciativu vítají i samotní uživatelé. 

Neexistuje proto sebemenší důvod postavit kratom do ilegality a udělat tak mimo jiné přes noc ze stovky tisíc lidí drogové dealery a zločince. Dalšími negativy postavení kratomu do ilegality jsou například vznik velkého černého trhu, snížení kvality života obrovského množství lidí, nulová ochrana spotřebitele a zcela zbytečný nápor na systém justice. Ostatně proti úplnému zákazu kratomu se vymezila i Světová zdravotnická organizace, podle níž látka nenaplňuje znaky vysoké rizikovosti pro zdravotnické systémy, přičemž je třeba ji nadále zkoumat a pozorovat. 

Situace je naléhavá. Musíme se semknout a dát jasně a hlasitě najevo, že požadujeme, aby kratom zůstal legální v České republice. Naše svoboda přístupu k této přírodní léčbě, která pomáhá tolika lidem po celém světě, je ohrožena. Nemůžeme nečinně přihlížet a čekat.

Přidejte se k nám v boji za záchranu kratomu. Podepište petici a šiřte iniciativu dál. Spojme se, abychom zajistili, že kratom zůstane legální a přístupný každému dospělému, jemuž pomáhá zvládat bolesti, stres, deprese a spoustu dalších těžkostí života.

Budoucnost kratomu je v našich rukou a jednat musíme ihned. Zachraňme kratom v České republice.

Stránky Česko-Slovenské Asociace za Kratom: www.CSAKratom.org 


Česko-Slovenská Asociace za Kratom    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem akceptuji, že Česko-Slovenská Asociace za Kratom bude moci vidět všechny informace, které v tomto formuláři uvedu.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.

Vaše telefonní číslo nebudeme veřejně zobrazovat online.


Souhlasím se zpracováním informací, které jsem poskytl/a v tomto formuláři, a to pro následující účely:
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...