Petice rodičů za otevření škol do konce školního roku

Petice rodičů za otevření škol do konce školního roku / Oznámení / Pojďme bojovat za otevření škol ještě v tomto roce / Komentáře


Nepřihlášený uživatel

#26

2020-04-14 10:53

Myslím, že se jim pak bude více stýskat po zemřelých rodičích a prarodičích. To, že se někomu stýská po kamarádech jsou naprosté bludy...
m74

#27 Re: Re:

2020-04-14 10:54

#21: - Re:  

Souhlasím. Nebo je tady ještě jedna varianta. Pojďme si všichni stavět bunkry jako američani za studené války a tak se na několik let zavřít a izolovat... Běžná chřipka také nezmizela po čase, je tady pořád! A stejné to bohužel bude i s Covidem. Asi si tím dříve nebo později (možná v řádech měsíců, let) projdeme všichni. Stejně jako jsme si v minulosti všichni prošli chřipkou a jinými nemocemi. A jak se drtivá většina nemocných léčí? Doma to musejí vyležet + taková ta klasika jako u chřipky (nějaké léky, pitný režim), ale pak už má drtivá většina z nás protilátky a můžeme běžně fungovat... Pochopitelně kombinace více nemocí, senioři, atd. jsou problém, ale od toho tady máme zdravotnictví a případně "hlavy pomazané", které by měly nejlépe vědět, jak tyto rizikové ochránit. PS: proč nikde není statistika, kolik je nakažených chřipkou, když je epidemie a kolik lidí bohužel zemře i na běžnou chřipku. Asi by to bylo zajímavé srovnání. Prvotní, možná hlavní, nápor jsme zvládli. Zdravotnictví ani klíčová infrastruktura nezkolabovala jako jinde - chválím vládu - a teď už bychom se pomalinku měli vracet k normálu.


Nepřihlášený uživatel

#28 Nejdu

2020-04-14 10:54

Si děláte vážně prdel... asi nejste normální


Nepřihlášený uživatel

#29 Re:

2020-04-14 10:58

#26: -  

Svatá pravda. Tahle petice je plná necitelných bezmozků, co se neumějí starat o vlastní děti a nemyslí na životy ostatních :(


Nepřihlášený uživatel

#30 Re: Re:

2020-04-14 10:59

#23: - Re:  

No, prosím... Poučujete a máte to špatně. Jedná se o shodu přísudku s podmětem a ne naopak :-)


Nepřihlášený uživatel

#31 Re: Re:

2020-04-14 11:08

#23: - Re:  

Nemluvě o tom byste - "by jste"


Nepřihlášený uživatel

#32

2020-04-14 11:16

Viry jsou zde déle než my. Stále mutují a snaží se nám dostat pod kůži. Stejně tak se jim přizpůsobuje naše tělo. Očkování funguje na bázi setkání se s oslabeným/upraveným "bacilem", nebo velice podobným, neškodným/méně škodlivým. Tak začali i neštovice.
Na chřipku ročně zemře cca 1500 osob (data ze SZU). (a to nejsou všechny případy, s ohledem na to, že korona se prokazuje teď pravděpodobně pro všechny). Na chřipku občas zemře i ten, kdo by teoreticky neměl (děti, zdraví dospělí atd)

Nosíme roušky? Dbáme na hygienu stejně jako dnes? Zavíráme plošně školky/školy/podniky? Ne!!! Provádějí se lokální opatření. Zákazy návštěv pro Nemocnice/domy pro seniory atd.

Nemám nic proti těmto opatřením. Izolujme opravdu rizikové skupiny, zaplaťme personálu, že bude izolován i on. Zajistěme podmínky pro zdravotníky.
Ale chovejme se normálně.
Není to žádný hyenismus, neúcta k lidskému životu a podobně. Já osobně budu raději, pokud moje děti tuto nákazu prodělají, dokud se pro ně chová max. jako chřipka. Může se stát, že virus zmutuje, a kdo se setkal z jeho lehčí formou, bude mít velkou výhodu (ale je to jen možnost)
Prarodiče kontaktujeme digitálně. Snažíme se je případně nenakazit.

Obdobně školy by mohli najet na částečný režim bez doplňkových předmětů jako - tělocvik, hudební a výtvarné výchovy, informatika atd, a zaměřit se na ta stěžejní pro další studium/maturitu atd.
Tím by se dal snížit počet hodin ve škole, případně i nechat rizikové zaměstnance doma. Atd, atd....

Zde spousta lidí vykřikuje, jak je to kruté. Znovu opakuji - KŘÍČÍ TAKHLE NĚKDO PŘI CHŘIPKOVÉ EPIDEMII? NECHÁVAJÍ SE LIDÉ VE VELKÉM OČKOVAT PROTI CHŘIPCE? NE!!!

Jezdím nakupovat na 7 ráno. Senioři mají od 8 volnou prodejnu. Když odjíždím od pokladen kolem 8, prodejna zeje prázdnotou. PROČ? Protože od 7 se mnou nakupovalo mraky seniorů, kteří NAPROSTO IGNORUJÍ nějaká doporučení, a dělají si co chtějí. Obdobně, když se vyhlásil krizový stav, běžná populace byla doma a v Praze byla veřejná doprava plná důchodců.

Je to prostě o osobní zodpovědnosti. Virus tu s námi bude. dostane se mezi běžnou populaci. A teď je nejvhodnější doba, protože končí sezona respiračních chorob. tudíž je menší riziko toho, že bude nějaká kombinace nemocí. Všechny izolujme, a vrátí se nám to na podzim. Bude to tady znovu a ještě se dozvíme - vidíte, my jsme vám to říkali.

Naše děti i v Praze lezli po hlíně, jedli broučky špinavou rukou. A vesele se válely v písku a trávě. Desinfekci neviděli. Doma máme jen ocet a citron. Mýdlo jen když přijdou zvenku a jsou jako čuňátka. Koupou se jen když je potřeba (ne každý den), a bez pěn, šamponů a já nevím čeho. Jsou zdraví, bez alergií, antibiotika za 7 let měli asi 1x.

Buďte rozumní, ať neumřeme na rýmu nebo na škrábnutí o strom v lese.


Nepřihlášený uživatel

#33 Re: Re:

2020-04-14 11:18

#21: - Re:  

Co bude a nebude na podzim neví nikdo ani vy, jediné co se ví, že teď to tu je a ačkoli je "jen" 6000, věřím, že při otevření škol by to číslo šlo rapidně nahoru. 2. Musíte brát vpotaz, že tu bude celé léto, odolnost viru tím pádem půjde těžce dolů a číslo nakažených může, ale nemusí klesnout, dá se o tom pouze diskutovat, ačkoli je tu ta možnost, že se viru zbavíme 3. Za poslední měsíce lidi přišli na to, které léky se dají použít na zlepšení imunity vůči koroně. Není to sice 100% ale má to aspoň nějakou efektivitu. Přes léto je velice možné, že se přijde na další způsoby léčby nebo dokonce již bude vakcína. 4. Uvědomte si taktéž to, že pokud se jedno dítě nakazí, může nakazit desítky dalších. Do jedné školy z Plas to máte ČSAD a následně buď 2 tramvaje nebo autobus(pouze příklad jedné z mnoha), obojí přes celou Plzeň a obojí přecpané, dokážete si představit kolik lidí se snadno nakazí pokud mezi nimi bude právě jeden nakažený?? 5. Nezapomínejte na astmatiky a alergiky, začíná se oteplovat a již začínají kvést i pampelišky atd. mě jako alergikovi to působí neskutečné potíže a v roušce je to k nevydržení.


Nepřihlášený uživatel

#34 Re:

2020-04-14 11:22

#3: -  

Přesně tak! Rozumný člověk podpoří petici, která chce školy otevřít až v záři.


Nepřihlášený uživatel

#35

2020-04-14 11:46

Kdo říká, že chceme do školy, 90% dětí nechce do školy, tak nechápu co říkáte.

Nepřihlášený uživatel

#36

2020-04-14 11:47

Kdo říká, že chceme do školy, 90% dětí nechce do školy, tak nechápu co říkáte.

Rokom

#37 Re:

2020-04-14 11:47

#2: -  

Nejhorší smrt je z vyděšení. 

Josef Grohman

#38 Re: Nesouhlas

2020-04-14 11:48

#15: - Nesouhlas 

Jsem také student ale souhlasím s touto peticí. Chápu názory těch co jsou pro otevření škol v září ale zároveň si musíme uvědomit že otevření školy teď nebo v září bude stejně rizikové. Dále z dlouhodobého hlediska je online učivo neudržitelné kdo mi vysvětlí probírané učivo, rodiče ne když se některé odborné věci neučili, jak se naučím praxi atd. Žádám vás a další příznivce zavření škol do září koukněte se na to ze všech stran a zkuste mně pochopit ale každý má podle Listiny základních práv a svobod právo na svobodu slova, myšlení a názoru. 

Děkuji za všechny slušné názory, i když by byly negativní 


Nepřihlášený uživatel

#39

2020-04-14 11:50

No jo no. Rodiče jsou pohodlný a chtějí se dětí zbavit :DD Třeba si příště dítě vychováte líp.
Babca

#40 Re: Neřešte pičoviny, radši běžte řešit odvolání kremelského agenta Ovara z Hradu

2020-04-14 12:13


#41 Nesouhlasim otevřením škol

2020-04-14 12:31

Nesouhlasim aby se školy otevřeli 


Nepřihlášený uživatel

#42

2020-04-14 12:34

Tuto petici mohou podepsat jen ti, kteri nejsou schopni pouzivat svuj vlastni mozek. Toto plati pouze za predpokladu, ze vubec nejaky mozek maji. Ocividne nechapou v jake situaci se nachazime a rozhodne jestli chcete tak se muzete vy ci vase deti jit dobrovolne promorit ven. Ono to prospeje jak statu i skolstvi.

Nepřihlášený uživatel

#43 Re: Re: nechci by školy otevřeno

2020-04-14 12:36

#18: - Re: nechci by školy otevřeno 

Chytrému napověz, hloupého... snad pochopíte.


Nepřihlášený uživatel

#44 Re:

2020-04-14 12:39

#35: -  

Děti nechtějí do školy, rozumní rodiče je tam poslat také nechtějí. Zvítězí peníze nebo život?


#45 Re: Re:

2020-04-14 12:41

#44: - Re:  

Já beru život a snad vlada se rozhodné dobře... jde tu hlavně o zdraví.

Xy

#46 Re: Neřešte pičoviny, radši běžte řešit odvolání kremelského agenta Ovara z Hradu

2020-04-14 13:22

#1: LFCFAN92 - Neřešte pičoviny, radši běžte řešit odvolání kremelského agenta Ovara z Hradu 

:-D už dlouho jsem se tak nezasmála.Ty pako nechceš psát nějaké články,např. " magorův pohled na svět" ...." jsem pako a nebudu se léčit"...,atd.....to by byla fakt sranda číst :-D


Nepřihlášený uživatel

#47 Re: Re:

2020-04-14 13:23

#37: Rokom - Re:  

Nejhorší je jakákoliv zbytečná smrt. Abyste se pak na své mrtvé rodinné příslušníky díval(a) dostatečně nevyděšeně, přeji...

Xy

#48 Re: Re:

2020-04-14 13:24

#29: - Re:  

Máš pravdu....ty mě vůbec nezajímáš !


Nepřihlášený uživatel

#49 Re:

2020-04-14 13:26

#6: -  

já si myslím,že by se školy otevřít měly a každý rodič by se měl možnost rozhodnout,zda dítě do školy pošle nebo ho bude nadále vzdělávat sám....já rizika,které vidíte vy,nevidím,a nemám potřebu nechávat děti nadále doma..a o peníze tady zase tak moc nejde

 


Nepřihlášený uživatel

#50

2020-04-14 13:31

Takže tahle petice se zabývá pouze ekonomickým hlediskem? Proč chcete poslat všechny děti do škol? Ve výše zmíněných případech jako jsou matky samoživitelky, rodiče na ošetřovném.., to vše se dá řešit jinak. Pro petici by se dal zvolit příhodnější název a požádat ministerstvo školství o pomoc. Pomoc by obnášela dobrovolnost v chození do školy, stačil by první stupeň základních škol, nebo něco jako družina. To by rodičům umožnilo chodit do práce a děti by měly sociální kontakt, po kterém podle Vás tolik prahnou. Znovu připomínám, že v případě, že se dítě nakazí se mu “vlastně nic nestane”, ale bude skrytým přenašečem, který může nakazit rizikové skupiny. Pokud však nemáte sdílenou domácnost, nebo snad máte nepříjemnou tchýni, tak chápu, že je Vám to vlastně jedno. Avšak je nutné si uvědomit, že těch 100 tisíc lidí, kteří podepsali petici pro otevření škol v září sdílenou domácnost mají. Já a mnoho mých přátel bychom museli, kvůli Vašemu rozhodnutí, opustit své domovy a odstěhovat se na ty hloupé 2 měsíce jinam, abychom nikoho nenakazili. Myslím si, že by Vám nikomu nebylo příjemné, kdybyste “zavinili” smrt rodinného příslušníka. Je mi jasné, že se můj komentářem stane cílem kritiky a výsměchu, protože “Epidemie není”, ale zkuste se zamyslet nad mým řešením, které jsem uvedla výše. Tudíž otevřít jen nějaké třídy pro podporu Vámi zmíněných rodičů a zbytek dětí nechat doma. Přece jen Vám šesťák či deváťák nepodpálí půlku domu.



Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...