Petice laiků za vytvoření seznamu léků ministerstvem zdravotnictvi pro necílenou léčbu Covid 19 již v domácí izolaci pro všechny věkové kategorie

Žádáme vytvoření seznamu léků ministerstvem zdravotnictví pro praktické lékaře pro  necílenou léčbu Covid 19 již v domácím ošetření a to pro všechny věkové kategorie. Během celého období epidemie se objevují  v médiich stále nové možnosti necílené  léčby Covid 19 , které mohou velmi významně snižit riziko závažného stavu a nutnosti hospitalizace, pokud se použijí včas. Jedná se o léky, které jsou vnímány jako relativné velmi bezpečné a v jiných indikacích je pacienti běžně užívají bez nutnosti hospitalizace. Jedná se o např. nově o lék Pulmicort , Izoprinosin ( při možném sledování praktickým lékařem),  kortikoidy, Fluonxamin, nově velmi nadějný Ivermektin schválený již na Slovensku i pro ambulance  a další ..... Většinu z těchto léků  pak pacient stejně dostane v nemocnici, ale již ve zbytečně velmi zhoršeném stavu, ze kterého je mnohem obtížnější cesta zpět. Obracíme se na Vás jako laici- nechceme zasahovat lékařům do volby vhodné léčby ani hodnotit účinnost jednotlívých léků. Chceme jen využít maximum léků u kterých  nebyly provedené drahé výzkumy,  jsou dlouho na trhu, je těžké najít někoho, kdo by tyto výzkumy zrealizoval, ale osvědčily se v řadě případů léčby Covid 19  ve světě i u nás. Žádáme aby  bylo doporučené ze strany ministerstva zdravotnictví směrem k praktickým lékařům  hledat vhodnou podpůrnou léčbu Covid 19  pro osoby ve všech věkových kategoríích. I  pro mladého, zdravého člověka je mnohem příjemnější strávit čas v izolaci pouze s mírnějšími příznaky se včasně zahájenou léčbou ideálně před objevením prvních  příznaků, ihned  po diagnostice Covid 19. Kromě toho i mladý člověk se může dostat do vážného stavu,  jak vídáme v médiich z informací lékařů z  Covid jednotek. Přínos vidíme i v běžném využívání léků na větší ochranu plicních sklípků a to před rozvojem  dýchacích potíží a masivního kašle. Část praktických lékařů v tomto směru předepisuje svým pacientům léky usnadnující zvládnutí nemoci , ale část se omezuje pouze na doporučení Paralenu a kontaktování záchranné služby v případě výazných  dechových obtíží. V tomto směru vnímáme potřebu změny, kde jedním z iniciátorů může být právě ministerstvo zdravotnictví. 

Též žádáme větší apel ministerstva zdravotnictví na prevenci Covid 19 a to nejen z hlediska dodržování hygieny, nošení roušek a bezpečné vzdálenosti, ale i doporučení ohledně volně prodejných dostupných podpůrných prostředku doporučovaných lékaři pro zvýšení imunity jako vitamín C , D, zinek, případně betaglukany a další doplnky pestré stravy a jejich zajištění v domovech pro seniory.

 

Odkaz upřesnující informace pro signatáře:

https://ct24.ceskatelevize.cz/veda/3267686-bezny-lek-na-astma-snizuje-riziko-hospitalizace-s-covidem-o-90-procent-naznacuje-vyzkum

covid_2.jpg


Zuzana Finková    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Podepsáním povoluji Zuzana Finková, aby předal/a můj podpis tomu, kdo v této věci pravomoci.


NEBO

Obdržíte e-mail s odkazem na potvrzení podpisu. Abyste si byli jisti, že budete e-maily dostávat, přidejte si prosím info@petice.com do vašich kontaktů nebo seznamu bezpečných odesilatelů.

Vezměte prosím na vědomí, že svůj podpis nemůžete potvrdit odpovědí na tuto zprávu.
Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...