CHCEME MĚSTSKÉ HOLUBNÍKY V ČR.

Líbí se vám náš projekt? Byli byste rádi, aby regulace holubů ve městech probíhala pomocí holubníků? Podepište petici ZA HOLUBNÍKY V ČESKU!

Tento způsob je efektivní, humánní a nabízí trvalé řešení:

- holubi se postupně stáhnou do holubníku, kde mají zajištěno zázemí (potravu a vodu)

- tráví tam až 80% času

- holubí populace je zdravá, v dobré kondici a bez parazitů

- nedochází k hromadění trusu na různých místech ve městě, naopak trus se nachází v holubníku, odkud je pravidelně odklízen, takže se zamezí šíření nákazy

- holubům se vyměňují vejce za atrapy, dochází k postupnému a trvalému snížení jejich počtu

Podíváme-li se na deratizaci: odchyt do klecí, následné plynování či jiné způsoby usmrcování a dalších metodách (využívání holubů jako potrava pro dravce, střílení, apod.), je třeba poukázat na nehumánní a nemorální stránku. Zde se setkáváme s čím dál tím větším odporem občanů, kteří striktně odmítají tyto metody a jsou pro jiná, inovativní řešení. Náklady se přitom pohybují v řádech stovek tisíc až milionů korun. Záleží na konkrétní smlouvě s danou firmou. 

Holubník může být půdní (nejjednodušší a nejlevnější varianta, vybudování v nevyužívaném půdním prostoru), umístěný jako budka na střeše, a nebo věžový (alternativa malého a nepraktického holubníku na kůlu, který znáte z filmů a pohádek) a fungovat jako designový prvek ve veřejném prostranství, například v parku. 

Kapacita holubníku se odvíjí od toho, kolik budníků (polic) je do něj možné umístit. Každý pár holubů využívá jednu takovou polici k hnízdění. Máme-li tedy 60 polic, kapacita holubníku vystačí po 120 jedinců. 

A to není všechno. Velmi významnou úlohu může splňovat holubník také z hlediska edukačního. Umístění kamer do holubníku umožní veřejnosti pozorovat život holubů. Využití senzoru u vletu do holubníku poslouží k počítání jedinců a vedení potřebných statistik o vývoji projektu.

Více o našem projektu se dozvíte na našich facebookových stránkách:

https://www.facebook.com/mestske.holubniky

 

Věřím, že energie, čas a úsilí, které vkládáme do tohoto projektu, mají význam a to nejen pro zlepšení podmínek života holubů, ale především také pro občany, kteří se potýkají se znečištěním. Jsme tady pro všechny: pro ty, kteří chtějí pomoci holubům, pro ty, kterým jsou holubi na obtíž i pro ty, kteří toto téma neřeší. 

Celou věc posuneme dopředu jedině společnými silami: nyní je třeba ukázat, že lidé v Česku MĚSTSKÉ HOLUBNÍKY OPRAVDU CHTĚJÍ! 

Všímáme si, že velmi často přidáváte kromě podpisů také komentáře a vyjadřujete svou podporu. S vaším svolením bychom některé z nich použili a zveřejnili na sociálních sítích (do stories, do příspěvků) jakožto slova vaší podpory (anonymně). Je to pro náš projekt opravdu velmi důležité a vážíme si toho. Pokud souhlasíte, napište nám to prosím přímo do vašeho komentáře. 

MNOŽSTVÍ NASBÍRANÝCH PODPISŮ POSLOUŽÍ JAKO PODKLAD K TOMU, ŽE OBČANÉ V ČR CHTĚJÍ HOLUBNÍKY A PETICE BUDE PŘEDLOŽENA PŘÍSLUŠNÝM ÚŘADŮM A DALŠÍM INSTITUCÍM. 

Holubnik_vizualizace_(kopie).jpg

 


barevna.png


Michaela Klimšová, MĚSTSKÉ HOLUBNÍKY    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem akceptuji, že Michaela Klimšová, MĚSTSKÉ HOLUBNÍKY bude moci vidět všechny informace, které v tomto formuláři uvedu.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.

Vaše telefonní číslo nebudeme veřejně zobrazovat online.


Souhlasím se zpracováním informací, které jsem poskytl/a v tomto formuláři, a to pro následující účely:




Placená propagace

Tuto petici nabídneme 3000 lidí.

Zjistit více...