Petice proti porušování zákona a Ústavy na jihočeských školách

Quoted post

Amnabe

#101 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zneužívání dětí...

2012-11-25 19:27

#100: Pavlína Jiráková - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zneužívání dětí... 

 Ani pan Straka neuvedl ve svém úvodu petice přesné paragrafy, které podle něho byly porušené.

S právníkem jsem diskutovala o celé situaci, ne o konkrétních paragrafech. A situaci nevyhodnotil jako nezákonnou.

Nejsem odborník na právo. Když jsem reagovala na nějaké příspěvky s konkrétními paragrafy, hodnotila jsem je tak, jak jim rozumím já, tedy subjektivně. Stejně tak asi vy, pokud nejste právník, vykládáte paragrafy podle svého subjektivního pohledu.

Ani jednou jsem nenapsala, že jsem odborník na právo a paragrafy, jen, že jsem se o tom radila s odborníkem a s lidmi, kteří tomu rozumí a vím, že jim můžu důvěřovat.

Odpovědi

Vojtěch Straka
Autor této petice

#104 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zneužívání dětí...

2012-11-25 19:44:50

#101: Amnabe - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zneužívání dětí...

Ani pan Straka neuvedl ve svém úvodu petice přesné paragrafy, které podle něho byly porušené.

Jestli jste nevidomá nebo neumíte číst, sežeňte si prosím někoho, kdo vám to přečte přesněji než ten, kdo vám to čte nyní.

Pavlína Jiráková

#108 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zneužívání dětí...

2012-11-25 20:27:08

#101: Amnabe - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zneužívání dětí...

Vážená,
připouštím, z celkového pohledu by se mohlo zdát, že se prostě na náměstí vyjadřuje nějaký názor, což nezákonné určitě není. Je však nutné se podívat na jednotlivé aspekty celé akce
- byla iniciována na půdě školy - § 32 odst. 1 zákona č. 561/2004 Sb.
- předmětem je napadání osoby jen kvůli jejímu členství v politické straně
- navíc protestům předcházely regulérní volby, ve které voliči svobodně vyjádřili svou vůli- Ústava čl. 6
Necítím se kompetentní komukoli dávat rady do života, ale prosím Vás, neberte nikdy to, co řeknou právníci, že je to pravda pravdoucí a přes to nejede vlak. Sama výše uvádíte, že výklad zákonů lze "poupravit" pro potřeby konkrétní osoby či situace. Pokud právník, se kterým se radila paní ředitelka, tvrdí, že je vše v pořádku, jedná tak nejspíš v zájmu paní ředitelky. Přece nebude hlásit do světa, že paní ředitelka situaci ve škole nezvládla a je potřeba z toho vyvodit důsledky, přísně ji potrestat, nejlépe zbavením funkce ředitelky školy. Naopak bude "kopat za paní ředitelku". Jak uvedl pan Straka výše, na celou situaci může být z právního hlediska několik úhlů pohledu, přičemž 99% může být nesmyslných. A vůbec v tom nemusí být záměr pomoci klientovi, právníci nejsou lidé s patentem na pravdu a neomylní.
Bohužel mi to nedá a přidám další OT: pokud někoho z něčeho osočíte, zde kontkrétně pana Straku z neuvedení paragrafů v úvodu petice, a pak se zjistí, že to byla vaše hloupost, tak se spíše sluší napsat "omlouvám se za svou chybu a děkuji za upozornění na ni", než osočování z toho, že dotyčný již není slušný člověk.