BOJKOT UMĚLCŮ

Quoted post


Nepřihlášený uživatel

#352 Re:

2016-11-04 08:56

#334: xxx -  

 Zkušenost učí, že demokracie nás permanentně tahají ze drápů velmi nebezpečných diktátorů, kteří se vesměs legitimizovali sami.

    Nicméně povšimněme si, že demokracie jsou dva dobře rozlišitelné typy. U jedněch se mění vlády, ale nemění politika, u druhých se mění politika jedné a té samé vlády.

 Ty druhé nebývají nějak zvlášť stabilní. V Římě po WWII měnili vlády stejně rychle, jako v Praze komunistické ministry zemedělství. Za dvacet let jich bylo sedmnáct, nebo tak nějak. Tyhle vlády nemají vůbec žádný význam, natož aby dokázaly být něčemu reálně nebezpečné. Natož nějakému svinstvu.

Ty druhé mají jednu společnou vlastnost.  Používají menšinový volební systém. Následkem toho jsou pro srandu králíkům.

Ergo, tvrzení o velké nebezpečnosti demokracie má něco do sebe. Důvody se jmenují fyzická slabost  a slabomyslnost. A jsou charakteristické pro ... ty druhé.

    

Odpovědi

xxx

#355 Re: Re:

2016-11-04 22:26:50

#352: - Re:  

 Jedna skromná úvaha o slabosti demokracie zde vyvolala alespoň trochu diskuse. Já jenom chtěl říci, že je lepší poslouchat a uvažovat. Dříve než začneme křičet a soudit. Ale i zde se ukazuje, že křičet je jednodušší.

Děkuji za vybrané komentáře. Z logiky těch nepodepsaných lze lehce poznat rukopis pisatele. A dva mne inspirovali. Díky.

Ale většina křičí. I ti ale mají volebné právo. Žijeme v demokracii.

Moje babička zažila válku. A říkala, že i nacisté se dostali k moci demokraticky. A bylo to jenom před nějakými 70 lety. Lidstvo se od té doby nezměnilo, nestalo se ušlechtilejším. Stále je zde masa, která je ochotna naletět populistům. Ještě nemají hnědé uniformy, ale můžeme je zde mít co nevidět. Proto se držme EU, ať vymýšlí co chce. Zatím nám zajisšťuje život v míru. Již roky. Jenom moje babička vás již na to nemůže upozorňovat. Umřela. Postupně umírají ti, co si hrůzy pamatovali. A masa pak volí na Hrad pána, který tam teď sedí.

Tato doba postrádá osobnosti s morální sílou. Vy nevidíte, že Dalajláma je jednou z posledních? Když nám již Havel také umřel.